:
93
54

Z dvokorakom v polfinale

Košarkarji članske zasedbe so v torek v Hali Tivoli na drugi tekmi četrtfinalnega niza državnega prvenstva premagali Šentjur (93:54) in si po dveh odigranih tekmah že zagotovili mesto v polfinalu.

Branilci naslova državnega prvaka, košarkarji Cedevite Olimpije, so si po hitrem postopku zagotovili mesto v polfinalu končnice. Ljubljanski Zmaji so v torek v Hali Tivoli na drugi tekmi četrtfinalnega niza s Šentjurjem zabeležili zmago z rezultatom 93:54, v skupnem seštevku zmag slavili z rezultatom 2:0 in se tako prebili v polfinalne boje. Za mesto v finalu Lige Nova KBM se bodo varovanci glavnega trenerja Zorana Martića pomerili z zmagovalcem četrtfinalne serije med Šenčurjem GGD in Ilirijo.

Spomnimo, na prvi tekmi četrtfinalnega niza s Šentjurjem je semafor v Športni dvorani Hruševec kazal 108:78 v korist Zeleno-oranžnih.

Zoran Martić, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Od začetka smo igrali tako, da smo tekmo zanesljivo dobili. Zdaj pa je pred nami dovolj časa, da se pripravimo na polfinale.”

Vukašin Todorović, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Igrali smo proti slabšemu tekmecu, to smo se tudi zavedali. Z dobro igro smo začeli že v prvi minuti in tempo držali vse do zadnje, na koncu pa zmagali z veliko razliko.”

LIGA NOVA KBM, ČETRTFINALE

Hala Tivoli (Ljubljana, Slovenija), torek, 7. maj:
CEDEVITA OLIMPIJA – ŠENTJUR 93:54 (25:14, 31:8, 16:17, 21:15) [2:0]*
Cedevita Olimpija: Stewart 15, Radičević 5, Blažič 9 (6 skokov), Ščuka 2 (5 skokov), Omić 4, Cobbs 8, Glas 8, Todorović 7 (5 podaj), Jones 4 (6 skokov), Klobučar, Dragić 18 (7 skokov), Šaškov 13 (10 skokov).

Že odigrano:

ŠD Hruševec (Šentjur, Slovenija), petek, 3. maj:
ŠENTJUR – CEDEVITA OLIMPIJA 78:108 (19:34, 21:29, 20:27, 18:18)

Stewart 13 (5 skokov), Radović, Radičević 7 (6 podaj), Cobbs, Glas 10, Blažič 13 (9 podaj), Jones 8, Ščuka 17 (12 skokov), Klobučar, Omić 15 (6 skokov in 6 podaj), Dragić 20, Šaškov 5.

VEČ O TEKMI

POROČILO TEKME:

Podobno, kot na prvi tekmi v Šentjurju, sta bili ekipi tudi v Hali Tivoli rezultatsko poravnani predvsem na začetku srečanja, nato pa so Zmaji prestavili v višjo prestavo. Na glavni odmor so s seboj odnesli 34 točk naskoka (56:22), nato pa vseskozi vzdrževali visoko prednost in se na koncu veselili zanesljive zmage.

Z valorizacijo 24, 18 točkami in sedmimi skoki je na domačem igrišču blestel Zoran Dragić. S 16 točkami je tekmo zaključil Alexander Shashkov, DJ Stewart pa je s 15 točkami dosegel valorizacijo 20. Z izjemo Jake Klobučarja so se med strelce vpisali vsi igralci, ki so v torek stopili na tivolski parket. Zaradi bolečin v hrbtu znova ni igral Rok Radović.