20.04.2024

U16: Zmajčki preskočili Janče, v nedeljskem finalu z Ježico A

Košarkarji Cedevite Olimpije so na sobotni polfinalni tekmi državnega prvenstva za fante do 16 let z rezultatom 84:65 premagali Janče Ljubljano A in si zagotovili mesto v nedeljskem finalu. Boj za naslov državnega prvaka se bo v novomeški Športni dvorani Leona Štuklja začel ob 17.30, Zmajčkom pa bo nasproti stala Ježica A. Zasedba Cedevite Olimpije … Continued

Zasedba Cedevite Olimpije do 16. leta, ki jo s klopi vodi glavni trener Rok Dežman, je v sobotni polfinalni obračun z Jančami Ljubljano vstopila odločno in si že po prvi četrtini priigrala dvomestno prednost. Zmajčki v nadaljevanju niso popuščali, pred zadnjo četrtino so imeli 20 točk naskoka, obračun pa so nato brez pretresov pripeljali do zmagovitega zaključka.

V soboto je izjemno borbeno predstavo v Zeleno-oranžnem dresu prikazal Djibril Samba Gueye, ki je v 30 minutah v statistiko vpisal kar 16 točk in 27 skokov. Z 21 točkami je bil najboljši strelec Cedevite Olimpije Aleksej Lev Vukićević, 15 skupaj z osmimi skoki jih je dosegel Oskar Kuzman. Dvomestno število točk sta dosegla še Miha Gole in Nil Đorđević Brecelj.

Na finalni tekmi se bodo ljubljanski upi v nedeljo ob 17.30 v Novem mestu udarili z Ježico A. Slednja je v soboto tesno, z 82:79, premagala Zlatorog Thermano Laško.

FINALNI TURNIR DRŽAVNEGA PRVENSTVA ZA FANTE U16 (ŠD Leona Štuklja, Novo mesto; 18.-21. april 2024)

POLFINALE

Sobota, 20. april:
JANČE LJUBLJANA A – CEDEVITA OLIMPIJA 65:84 (17:28, 16:20, 17:22, 15.14)
Kuzman 15 (8 skokov), Vukićević 21, Gole 10 (5 asistenc), Novak 8, Gueye 16 (27 skokov), Urbar 2, Đorđević Brecelj 10 (5 skokov), Oku, Mendušič, Milaković 2, Kozorog, Hari.

FINALE

Nedelja, 21. april, ob 17.30:
JEŽICA A – CEDEVITA OLIMPIJA

Že odigrano:

ČETRTFINALE

Petek, 19. april:
CEDEVITA OLIMPIJA – IPROS VRHNIKA A 84:65 (13:14, 22:17, 32:14, 17:20)
Kuzman 26 (13 skokov), Vukćević 14, Gole 5, Novak 6, Gueye 12 (12 skokov), Urbar, Đorđević Brecelj 17 (6 asistenc, 5 skokov), Oku 2, Mendušič 2, Milaković, Kozorog, Hari.