19.04.2024

U16: Zanesljiva zmaga za mesto v polfinalu

Mladi košarkarji Cedevite Olimpije se na finalnem turnirju državnega prvenstva za fante do 16 let veselijo preboja v polfinale. V petek so mladi Zmajčki v Športni dvorani Leona Štuklja z rezultatom 84:65 premagali Ipros Vrhniko A. Ljubljanski košarkarji, ki jih s klopi vodi glavni trener Rok Dežman, so odločni korak k zmagi napravili na začetku … Continued

Mladi košarkarji Cedevite Olimpije se na finalnem turnirju državnega prvenstva za fante do 16 let veselijo preboja v polfinale. V petek so mladi Zmajčki v Športni dvorani Leona Štuklja z rezultatom 84:65 premagali Ipros Vrhniko A.

Ljubljanski košarkarji, ki jih s klopi vodi glavni trener Rok Dežman, so odločni korak k zmagi napravili na začetku drugega polčasa. Po tem, ko so uvodnih 20 minut dobili s 35:31, so tretjo četrtino odprli z nizom 17 zaporednih točk, nato pa svojim tekmecem niso več dovolili, da pridejo blizu.

Oskar Kuzman je bil najbolj učinkovit igralec Cedevite Olimpije, dosegel je 26 točk in zbral 13 skokov. Po točkovnem izkupičku mu je sledil Nil Đorđević Brecelj s 17 točkami, šestimi asistencami in petimi skoki. Aleksej Lev Vukićević je dosegel 14 točk, Djibril Samba Gueye pa je 12 točkam dodal 12 skokov.

V sobotnem polfinalu se bodo mladi ljubljanski upi v Športni dvorani Leona Štuklja pomerili z Jančami Ljubljano A.

FINALNI TURNIR DRŽAVNEGA PRVENSTVA ZA FANTE U16 (ŠD Leona Štuklja, Novo mesto; 18.-21. april 2024)

ČETRTFINALE

Petek, 19. april:
CEDEVITA OLIMPIJA – IPROS VRHNIKA A 84:65 (13:14, 22:17, 32:14, 17:20)
Kuzman 26 (13 skokov), Vukćević 14, Gole 5, Novak 6, Gueye 12 (12 skokov), Urbar, Đorđević Brecelj 17 (6 asistenc, 5 skokov), Oku 2, Mendušič 2, Milaković, Kozorog, Hari.