19.05.2024

Zmaji v finalu, tekmec znan v torek

Košarkarji Cedevite Olimpije so v nedeljo na drugi tekmi polfinalne serije državnega prvenstva z GGD Šenčurjem zabeležili še drugo zmago in si zagotovili mesto v finalu. Semafor v Hali Tivoli je po 40 minutah igre kazal 103:76 v korist Zmajev. Članska zasedba Cedevite Olimpije je v nedeljo v Hali Tivoli z rezultatom 103:76 premagala GGD … Continued

Članska zasedba Cedevite Olimpije je v nedeljo v Hali Tivoli z rezultatom 103:76 premagala GGD Šenčur še na drugi tekmi polfinalnega niza državnega prvenstva in gorenjski kolektiv iz boja za državno lovoriko izločila z rezultatom 2:0 v zmagah. Ljubljanski kolektiv se bo za naslov državnega prvaka v finalnem nizu na tri dobljene tekme pomeril z zmagovalci polfinalne serije med domžalskimi Kansai Helios in novomeško Krko. Ekipi se bosta v torek ob 20.00 v novomeški Športni dvorani Leona Štuklja za vstop v finale udarili na odločilni tretji tekmi.

Ljubljančani bodo v finalu lovili tretjo domačo lovoriko v tekmovalni sezoni 2023/24, četrti zaporedni naslov državnega prvaka ter hkrati deseto zaporedno lovoriko v tekmovanjih pod okriljem Košarkarske zveze Slovenije.

Zoran Martić, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“V prvem polčasu smo odigrali korektno igro v obrambi in napadu ter si s tem priigrali prednost, ki nam je omogočila, da smo tekmo varno pripeljali do konca. Imamo več časa, da se pozdravimo in pripravimo na finale.”

Gregor Glas, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Že od samega začetka je bil cilj priti v finale in osvojiti naslov. En korak smo bližje k temu. Bila je zahtevna tekma, a smo že na začetku nastopili agresivno, si priigrali prednost in jo držali do konca. Imamo nekaj dni, da se spočijemo in pripravimo na finale.”

LIGA NOVA KBM, POLFINALE

Hala Tivoli (Ljubljana, Slovenija), nedelja, 19. maj:
CEDEVITA OLIMPIJA – GGD ŠENČUR 103:76 (24:10, 29:22, 24:23, 26:21) [2:0]*
Cedevita Olimpija
: Stewart 19, Radičević 10 (5 podaj), Blažič 8, Ščuka 6 (5 skokov), Šaškov 10 (11 skokov), Cobbs 1, Glas 18, Todorović, Horvat 3, Jones 11 (5 skokov), Omić, Dragić 17.

*Rezultat v zmagah. Igra se na dve dobljeni tekmi.

Že odigrano:

ŠD Šenčur (Šenčur, Slovenija), sreda, 15. maj:
GGD ŠENČUR – CEDEVITA OLIMPIJA 86:98 (28:26, 15:20, 21:28, 22:24)
: Stewart 15, Radičević 5 (6 podaj), Blažič 18, Ščuka 6, Omić 20 (8 skokov in 6 podaj), Cobbs 12, Glas 8, Todorović, Horvat, Jones, Dragić 14, Šaškov.

VEČ O TEKMI

POROČILO TEKME:

Zmaji so prikazali prepričljivo predstavo vse od prve minute dalje in odločno naredili odločilni korak za preboj v finale. Po desetih minutah tekme so vodili za 14 točk (24:10), ob odhodu na glavni odmor pa že za 21 (53:32). V nadaljevanju obračuna so mirno pripeljali srečanje do konca in slavili zasluženo zmago.

Najbolj strelsko razpoložen je bil v Tivoliju DJ Stewart (19 točk), sledili pa so mu Gregor Glas (18 točk), Zoran Dragić (17 točk) in Shawn Jones (11 točk / 5 skokov). Pri okroglih 10 točkah sta se ustavila Nikola Radičević in Aleksander Shashkov, ki je k temu dodal še 11 skokov. Cedevita Olimpija se je v tivolski dvorani predstavila brez Roka Radovića (bolečine v hrbtu), Jake Klobučarja (poškodba trebušne mišice) in Alena Omića, ki so ga tokrat ustavile bolečine v hrbtu.