15.05.2024

Prvi korak proti finalu napravljen, v nedeljo v Tivoliju

Košarkarji članske zasedbe Cedevite Olimpije so v sredo v Športni dvorani Šenčur z rezultatom 98:86 premagali GGD Šenčur in zabeležili prvo zmago v polfinalni seriji državnega prvenstva. Članska zasedba Cedevite Olimpije je v polfinalnem nizu državnega prvenstva z GGD Šenčurjem v sredo zabeležila prvo zmago. V Športni dvorani Šenčur so varovanci glavnega trenerja Zorana Martića … Continued

Košarkarji članske zasedbe Cedevite Olimpije so v sredo v Športni dvorani Šenčur z rezultatom 98:86 premagali GGD Šenčur in zabeležili prvo zmago v polfinalni seriji državnega prvenstva.

Članska zasedba Cedevite Olimpije je v polfinalnem nizu državnega prvenstva z GGD Šenčurjem v sredo zabeležila prvo zmago. V Športni dvorani Šenčur so varovanci glavnega trenerja Zorana Martića slavili zmago z rezultatom 98:86 in tako napravili prvi korak proti preboju v finale Lige Nova KBM.

Mesto v odločilnem boju za naslov državnega prvaka si lahko Zmaji zagotovijo v nedeljo ob 20.00, ko bo gorenjski kolektiv gostoval v Hali Tivoli. Vstop v tivolsko dvorano bo brezplačen za vse obiskovalce.

V drugem polfinalu državnega prvenstva se za mesto v finalu borita novomeška Krka in domžalski Kansai Helios, ki v seriji vodijo z 1:0.

Zoran Martić, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Pričakovali smo, da bodo domači motivirani in sproščeni, kar se je izkazalo za pravilno. Bili smo dovolj zbrani, znali smo odgovoriti na njihovo čvrsto igro in praktično celo tekmo smo nadzorovali rezultat.”

Alen Omić, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Gremo naprej. To tekmo moramo pozabiti in se malo spočiti. Gremo po drugo zmago in vstopnico v finale.”

LIGA NOVA KBM, POLFINALE

ŠD Šenčur (Šenčur, Slovenija), sreda, 15. maj:
GGD ŠENČUR – CEDEVITA OLIMPIJA 86:98 (28:26, 15:20, 21:28, 22:24) [0:1]*
Cedevita Olimpija
: Stewart 15, Radičević 5 (6 podaj), Blažič 18, Ščuka 6, Omić 20 (8 skokov in 6 podaj), Cobbs 12, Glas 8, Todorović, Horvat, Jones, Dragić 14, Šaškov.

Hala Tivoli (Ljubljana, Slovenija), nedelja, 19. maj, ob 20.00:
CEDEVITA OLIMPIJA – GGD ŠENČUR (prost vstop; TV prenos na Šport TV 1)

TEKMA 3**

ŠD Šenčur (Šenčur, Slovenija), sreda, 22. maj, ob 20.00:
GGD ŠENČUR – CEDEVITA OLIMPIJA

*Rezultat v zmagah. Igra se na dve dobljeni tekmi.
**Morebitna tretja tekma.

POROČILO TEKME:

V prvem polčasu so navijači v Športni dvorani Šenčur videli izenačen obračun. Po prvi četrtini so bili v prednosti domači, ki so vodili za dve točki. Zmaji so v drugi četrtini spreobrnili potek srečanja in odšli na glavni odmor s tremi točkami naskoka (46:43). Tretja četrtina pa se je izkazala za ključno, saj se je prav takrat Ljubljančanom uspelo dovolj oddaljiti (74:64 po 30 minutah igre), da so lahko v zadnji četrtini mirno pripeljali srečanje do konca.

Prvi strelec Zmajev je bil Alen Omić, ki je z 20 točkami, osmimi skoki in šestimi asistencami tekmo zaključil z valorizacijo 28. Med dvomestnimi strelci so se mu v Šenčurju pridružili še kapetan Jaka Blažič (18 točk), DJ Stewart (15 točk), Zoran Dragić (14 točk) in Justin Cobbs (12 točk / šest asistenc). V Šenčurju se je Cedevita Olimpija predstavila brez Roka Radovića (bolečine v hrbtu) in Jake Klobučarja (poškodba trebušne mišice).