Cedevita Olimpija
83
81

Po napetem razpletu tekme praznih rok iz Badalone

Košarkarji Cedevite Olimpije so v sredo v 11. kolu rednega dela BKT EuroCupa doživeli poraz na gostovanju pri Joventutu iz Badalone (81:83).

Cedevita Olimpija je v sredo na gostovanju pri Joventutu iz Badalone v 11. kolu BKT EuroCupa doživela 11. zaporedni poraz (81:83). Zmaji tako v novi evropski sezoni ostajajo brez zmage, skupaj s petimi porazi v zaključku rednega dela iz minule sezone pa je ljubljanska zasedba trenutno pri 16 zaporednih porazih v Evropskem pokalu.

Ljubljančani bodo pot do zmage skušali znova najti v soboto ob 15.00, ko v 12. kolu rednega dela AdmiralBet Lige ABA v Halo Tivoli prihaja novomeška Krka. Tekmo bo znova obeležil družbeno odgovorni projekt Zmajev nasmeh, saj bo ljubljanski klub zbiral trajna živila za družine v stiski, med glavnim odmorom pa bomo skupaj z navijači izvedli tudi met plišastih igračk na tivolski parket.

To bo prva od treh zaporednih domačih preizkušenj, saj se bodo Zmaji v torek v Stožicah pomerili z Bešiktašem, prihodnji petek pa v Tivoli prihaja še zagrebška Cibona. Vstopnice za ogled tekem pa so na voljo na vstopnice.olimpija.com. Za vse otroke do 15. leta bo vstop brezplačen.

Simone Pianigiani, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Vsak od nas je dal vse od sebe, dva izkušena igralca, ki igrata zelo dobro, sta imela tudi priložnost za met za zmago. Vsak od fantov je dodal svoj delček. Izgubili smo Amadouja. V primerjavi s tekmeci nimamo enako velikega seznama igralcev, da lahko na parket stopijo sveži igralci. Fantje so proti odlični ekipi prikazali zelo dobro predstavo. Ne glede na to, da nimamo dolgega seznama igralcev, in da nismo v najboljši fazi, se skušamo boriti po svojih najboljših močeh v Evropskem pokalu, bojim pa se, da bomo nato davek za to plačali v regionalni ligi, saj si tekme sledijo v hudem ritmu. Na dveh tekmah z Joventutom, ki sta se odločali v zadnjih sekundah, z malenkostmi, smo si zaslužili, da vsaj enkrat zmagamo, a to je košarka.”

DJ Stewart, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Obe ekipi sta prikazali zelo dobro igro. Med tekmo se je zgodilo nekaj napadov, v katerih bi si želeli drugačen izkupiček. Želeli smo se vrniti v igro za končno zmago, a nam žal ni uspelo. Moramo iti naprej.”

BKT EUROCUP, 11. KOLO REDNEGA DELA SEZONE 2023/24

Palau Olimpic de Badalona (Badalona, Španija), sreda, 13. december:
JOVENTUT BADALONA – CEDEVITA OLIMPIJA 83:81 (22:26, 27:19, 17:18, 17:18)
: Stewart 20, Sow 8, Radović, Radičević, Cobbs 11 (10 podaj), Glas 6, Blažič 11 (6 skokov), Matković 15 (13 skokov), Ščuka 10 (5 skokov), Klobučar.

POROČILO TEKME:

Gledalci so v Badaloni videli izenačen obračun z manjšimi nihanji v rezultatu skozi celotno srečanje, ki bi se lahko nagnilo na katero koli stran. Zmaji so v prvem polčasu že vodili tudi z 10 točkami prednosti (22:32), a so domači uspeli do polčasa tekmo obrniti v svoj prid in vse odtlej se nobenemu izmed dveh moštev ni uspelo pošteno oddaljiti. Ključni trenutki so napočili v sklepni minuti, ko sta košarkarja Cedevite Olimpije, in sicer najprej Jaka Blažič, nato pa še Justin Cobbs, dvakrat sprožila za zmago izza črte, ki označuje met za tri točke, a sta oba bila žal neuspešna. Joventut je tako na koncu srečanja slavil zmago z rezultatom 83:81.

DJ Stewart je v statistiko vpisal okroglih 20 točk, med razpoloženimi strelci pa so se mu pridružili še Karlo Matković (15 točk / 13 skokov), Jaka Blažič in Justin Cobbs (11 točk / 10 podaj) ter Luka Ščuka (10 točk). Oranžno-zelena zasedba je v tretji četrtini ostala brez Amadouja Sowja, ki je po prodoru pod obroč začutil bolečino v kolenu, z igrišča pa so mu pomagali soigralci. Po povratku v Ljubljano bo pravo razsežnost poškodbe razkril pregled z magnetno resonanco.