Cedevita Olimpija
83
72

Poraz v Laktaših

Košarkarji Cedevite Olimpije so na obračunu četrtega kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA z Igokeo m:tel doživeli poraz z rezultatom 72:83.

Cedevita Olimpija se iz Laktašev vrača s porazom proti Igokei m:tel. Slednja je v četrtem kolu rednega dela sezone v AdmiralBet Ligi ABA izbrancem glavnega trenerja Simoneja Pianigianija zadala drugi poraz v sezoni. Za Zmaje je bil usoden niz 16 zaporednih točk, ki so jih domačini dosegli v zaključku druge in na začetku tretje četrtine, po tem pa se Ljubljančani navkljub borbi niso uspeli več pobrati in tekme obrniti v svojo korist. Po 40 minutah srečanja je semafor tako kazal 83:72 v korist Igokee.

Zasedba Cedevite Olimpije bo po vrnitvi v Ljubljano v stoženski lepotici odigrala kar štiri zaporedne domače tekme. Najprej v sredo ob 18.30 v Stožice prihaja ukrajinski Prometej, nato pa bodo sledili še obračunu s SC Derbyjem, Wolvesi iz Vilne ter Borcem iz Čačka. Na vseh štirih tekmah bodo imeli otroci do 15. leta brezplačen vstop!

IZJAVI PO TEKMI:

Simone Pianigiani, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Pokazali smo, da nismo pripravljeni igrati dveh zaporednih dobrih gostujočih tekem. Proti Bešiktašu v Turčiji smo bili v boju za zmago vse do zadnjega, v Laktaših pa smo se trudili, a zgrešili preveč lahkih metov, obenem pa izgubili preveč žog. Trudili smo se, to je bilo vidno, a žal neuspešno. Začeli smo dobro, vodili smo, nato pa je prišlo do spremembe v naši energiji, in to je bilo vidno v naši telesni govorici. Vemo, da moramo pri nekaterih igralcih še ustvariti navado igranja dveh zaporednih močnih in fizičnih tekem na malo število dni. Naš cilj mora biti, da postanemo boljša ekipa, in da v drugem delu sezone proti Igokei pokažemo drugačno, bolj čvrsto podobo.”

Sean Armand, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Nismo igrali kot ekipa, in nismo igrali disciplinirano. V nadaljevanju sezone moramo igrati kot ekipa.”

ADMIRALBET LIGA ABA, 4. KOLO REDNEGA DELA SEZONE 2023/24

Sportska dvorana Laktaši (Laktaši, Bosna in Hercegovina), nedelja, 22. oktober:
IGOKEA M:TEL – CEDEVITA OLIMPIJA 83:72 (20:24, 22:16, 21:12, 20:20)
Cedevita Olimpija:
Stewart ml. 8, Armand 9, Sow 3, Radović, Cobbs 16 (6 asistenc, 4 skoki), Glas 7, Blažič 15, Matković 2 (5 skokov), Jones 10 (15 skokov), Ščuka 2, Klobučar, Šaškov.

POROČILO TEKME:

Po uvodnih minutah, v katerih sta bili ekipi povsem skupaj, so ljubljanski košarkarji udarili prvi in se oddaljili na 30:22, a sledil je protiudarec domačinov. Najprej so se približali na 36:40, nato pa izkoristili slabše trenutke Zmajev in z nizom 16 zaporednih točk v zaključku druge in na začetku tretje četrtine povedli z 52:40.

Prve točke v drugem polčasu je za Zeleno-oranžne v peti minuti četrtine dosegel Gregor Glas, ki pa je tekmo zaradi petih osebnih napak zaključil že v tretji četrtini, po 30 minutah igre pa so imeli domači 11 točk naskoka (63:52). Po trojki Marka Jeremića je semafor kazal 72:56 v korist domačinov. Znova so se Ljubljančani borili vse do konca, košarkarji Igokee pa jim niso pustili, da se preveč približajo, na koncu pa so slavili zanesljivo zmago.

Najboljša strelca Ljubljančanov sta bila na koncu Justin Cobbs, ki je dosegel 16 točk, in Jaka Blažič, ki je v statistiko vpisal 15 točk. Shawn Jones je obračun zaključil z desetimi točkami in 15 skoki.