Cedevita Olimpija
83
72

Igokea m:tel - Cedevita Olimpija

Članska zasedba Cedevite Olimpije se je v soboto odpravila na novo gostovanje, tokrat v Laktaše, kjer se bodo Zmaji v nedeljo ob 17.00 v četrtem kolu rednega dela AdmiralBet Lige ABA pomerili z Igokeo m:tel.

Ljubljanska Cedevita Olimpija bo v nedeljo ob 17.00 gostovala v Športni dvorani Laktaši in se na obračunu četrtega kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA pomerila z Igokeo m:tel. Izbranci glavnega trenerja Simoneja Pianigianija bodo skušali zabeležiti svojo tretjo zmago v regionalni ligi, obenem pa se bodo skušali vrniti na zmagovalne tirnice po sredinem porazu v tretjem kolu rednega dela BKT EuroCupa v Carigradu.

Neposredni televizijski prenos tekme bo možno spremljati na TV Arena Sport Slovenija 1 Premium.

IZJAVI PRED TEKMO:

“Zavedamo se, da je Igokea zelo dobra ekipa, ki dobro igra, zato je pred nami težka tekma. Naši tekmeci so v dobri formi. Svojo kvaliteto so pokazali tudi na zadnji tekmi v Ligi prvakov. Dosegajo veliko število točk, tudi v kratkem časovnem obdobju. Na voljo imajo več opcij, od igranja z visokimi igralci, ki so čvrsti, do nižje postave z veliko strelci, imajo pa tudi sistem igre. Naš glavni izziv je, da napredujemo skozi zahtevne tekme. V Turčiji smo prikazali dobro predstavo, žal pa nismo zabeležili zmage, zato moramo delati več in še bolj zavzeto, saj lahko s takšno mentaliteto napredujemo,” je pred dvobojem v Laktaših povedal strateg Zmajev, Simone Pianigiani.

“Igokea je zelo dobra ekipa, gostovanja v Laktaših pa so vedno zahtevna. Dali bomo vse od sebe, da v regionalni ligi zabeležimo novo zmago,” je pred potovanjem v Laktaše povedal Luka Ščuka.

ADMIRALBET LIGA ABA, 4. KOLO REDNEGA DELA SEZONE 2023/24

Sportska dvorana Laktaši (Laktaši, Bosna in Hercegovina), nedelja, 22. oktober, ob 17.00:
IGOKEA M:TEL – CEDEVITA OLIMPIJA (TV prenos na TV Arena Sport Slovenija 1 Premium)

NAPOVED TEKME:

Cedevita Olimpija in Igokea m:tel se bosta v nedeljo v Laktaših pomerili še drugič v tekmovalni sezoni 2023/24. Prvič sta se ekipi srečali v četrtfinalu Superpokala Lige ABA v Podgorici, kjer je kolektiv iz Laktašev slavil zmago z rezultatom 75:65. Igokea je takrat povedla takoj na začetku tekme in vodstva do konca srečanja ni več izpustila iz svojih rok. Zmaji so se v tretji in zadnji četrtini nekajkrat sicer približali, nazadnje pri rezultatu 57:64, a je Igokea našla odgovor na vsak poskus preobrata. Pri Cedeviti Olimpiji sta bila najboljša strelca Karlo Matković (21 točk / 12 skokov) in Jaka Blažič (16 točk), pri Igokei pa je Nikola Tanasković dosegel 14 točk, Dragan Milosavljević pa je 13 točkam dodal sedem skokov.

Ekipa Igokee je v novo regionalno sezono vstopila z dvema zmagama in enim porazom, slednjega so košarkarji iz Laktašev doživeli v prvem kolu tekmovanja, ko je pri njih gostovala Crvena zvezda Meridianbet (63:81). Takoj v naslednjem kolu so nato na gostovanju v Dalmaciji ugnali Split (95:90), v tretjem kolu pa nato znova na domačem parketu premagali aktualne regionalne superpokalne prvake, košarkarje SC Derbyja (91:82). Na obračunu s kolektivom iz Podgorice je Stefan Moody dosegel kar 30 točk, sledili pa so mu Edin Atić (20), Zoran Nikolić (13) in Marko Jošilo (11).

Igokea v tej sezoni nastopa tudi v košarkarski Ligi prvakov, v prvem kolu skupinskega dela tekmovanja pa je po podaljšku tesno izgubila proti Tofasu iz Burse. Podaljšek je z dvema prostima metoma povsem v zaključku srečanja izsilil Moody, dvoboj pa je v korist moštva iz Burse obrnil Caleb Homesley, ki je Tofas povedel v vodstvo, ki ga ni več izpustil iz rok. S črte prostih metov je usodo Igokee dokončno zapečatil J.J. O’Brien, semafor pa je po 45 minutah boja kazal 104:102 v korist Tofasa.

V dvoboj z Igokeo Cedevita Olimpija vstopa po sredinem porazu v tretjem kolu rednega dela BKT EuroCupa z Bešiktašom v Carigradu. Domače moštvo je zgodaj povedlo, na glavni odmor s seboj odneslo pet točk naskoka (43:38), slabo minuto pred koncem tretje četrtine pa vodilo z 59:47. Sledil pa je udarni niz Zmajev, ki so se z 11 zaporednimi točkami in po košu Justina Cobbsa približali na vsega točko zaostanka (58:59), tu pa se je ljubljanski zasedbi ustavilo, saj Ljubljančani več kot štiri minute niso dosegli koša, turški kolektiv pa se je znova oddaljil na udobnejšo razliko. Dobro minuto pred koncem, pri rezultatu 73:64, je bilo jasno, da je tekma odločena, na koncu pa je semafor kazal 73:66 v korist Bešiktaša. Pri Cedeviti Olimpiji je DJ Stewart dosegel 15 točk, Cobbs se je ustavil pri 14, Sean Armand in Amadou Sow pa sta dosegla vsak po deset točk.

Po vrnitvi v Ljubljano v četrtek zvečer je Karlo Matković opravil zdravstveni pregled. Spomnimo, v tretji četrtini obračuna z Bešiktašem je prejel močan udarec v nos, k sreči pa je pregled razkril, da z Matkovićem ni nič hujšega, zato je v petek že normalno treniral z ekipo.