GGD Šenčur
103
76

Cedevita Olimpija - GGD Šenčur

Košarkarji Cedevite Olimpije bodo v nedeljo ob 20.00 v ljubljanski Hali Tivoli na drugi tekmi polfinalne serije državnega prvenstva z GGD Šenčurjem skušali izkoristiti prvo priložnost za preboj v finale Lige Nova KBM. Vstop v Hram slovenske košarke bo brezplačen za vse obiskovalcev, ljubljanski klub pa bo znova aktiven v okviru družbeno odgovornega projekta Zmajev nasmeh.

Članska zasedba Cedevite Olimpije je le eno zmago v polfinalnem nizu državnega prvenstva z GGD Šenčurjem oddaljena od preboja v veliki finale. Prvo priložnost za preboj v končni boj za naslov državnega prvaka bodo varovanci glavnega trenerja Zorana Martića skušali izkoristiti v nedeljo ob 20.00, ko bo v Hali Tivoli na sporedu druga polfinalna tekma. Na prvi so ljubljanski košarkarji v sredo v Šenčurju slavili zmago z rezultatom 98:86. V primeru zmage, se bodo Ljubljančani v finalni seriji pomerili z zmagovalcem polfinalnega niza med Kansai Helios Domžale in Krko, v katero z 1:0 vodijo domžalski košarkarji.

Vstop v Halo Tivoli bo brezplačen za vse obiskovalce, neposredni televizijski prenos tekme pa si boste lahko ogledali na Šport TV 1.

Na nedeljski tekmi bo ljubljanski klub vnovič aktiven tudi v okviru družbeno odgovornega projekta Zmajev nasmeh. Znova bomo zbirali oblačila in otroške igrače, ki jih bomo nato podarili družinam v stiski, obenem pa bomo zbirali tudi številne pripomočke za pse, vse, kar bomo zbrali, pa bomo poklonili Zavodu Pit.

IZJAVI PRED TEKMO:

“Za zmago na drugi tekmi polfinala bo potrebno igrati čvrsto, hkrati bomo morali dobro teči in skakati bolje, kot na prvi tekmi. Vsekakor je naša želja, da polfinale zaključimo v Tivoliju, in se nato začnemo pripravljati na finalno serijo,” je pred nedeljskim obračunom v tivolski dvorani povedal glavni trener članske zasedbe Cedevite Olimpije, Zoran Martić.

“GGD Šenčur se je na prvi tekmi pokazal za zelo dobrega in čvrstega tekmeca. Na nedeljsko tekmo bodo zagotovo prišli motivirani in brez pritiska. Naša naloga je, da zabeležimo zmago in se prebijemo v finale,” je pred drugo tekmo v seriji s Šenčurjem povedal Luka Ščuka. Slednji na treh tekmah, ki jih je Cedevita Olimpija odigrala v tej končnici, v povprečju dosega 8,3 točke in 6,6 skokov na tekmo.

LIGA NOVA KBM, POLFINALE

Hala Tivoli (Ljubljana, Slovenija), nedelja, 19. maj, ob 20.00:
CEDEVITA OLIMPIJA – GGD ŠENČUR (prost vstop; TV prenos na Šport TV 1) [1:0]*

TEKMA 3**

ŠD Šenčur (Šenčur, Slovenija), sreda, 22. maj, ob 20.00:
GGD ŠENČUR – CEDEVITA OLIMPIJA

*Rezultat v zmagah. Igra se na dve dobljeni tekmi.
**Morebitna tretja tekma.

Že odigrano:

ŠD Šenčur (Šenčur, Slovenija), sreda, 15. maj:
GGD ŠENČUR – CEDEVITA OLIMPIJA 86:98 (28:26, 15:20, 21:28, 22:24)
: Stewart 15, Radičević 5 (6 podaj), Blažič 18, Ščuka 6, Omić 20 (8 skokov in 6 podaj), Cobbs 12, Glas 8, Todorović, Horvat, Jones, Dragić 14, Šaškov.

VEČ O TEKMI

NAPOVED TEKME:

Cedevita Olimpija se je morala za zmago na prvi tekmi v Šenčurju precej potruditi, saj ji je domača zasedba večji del tekme dihala za ovratnik. Odločilno prednost so si Zmaji priigrali v tretji četrtini, tako da so lahko v zadnjem delu igre malce lažje zadihali. Semafor v Športni dvorani Šenčur je po 40 minutah kazal 98:86 v korist Zeleno-oranžnih.

Pri aktualnih državnih prvakih je največ točk, 20, dosegel Alen Omić, temu je dodal še osem skokov in šest asistenc. Kapetan Jaka Blažič je dosegel 18 točk, DJ Stewart se je ustavil pri 15, Zoran Dragić pri 14, Justin Cobbs pa pri 12. Pri domačih je s 23 točkami izstopal Matej Čibej, ki je zadel vseh pet metov za tri točke. Jan Novak je v statistiko vpisal 15 točk ter po sedem skokov in asistenc.