23.07.2021

Slovenija uspešna še četrtič zapored

Košarkarji slovenske reprezentance do 20. leta so na Fibinem turnirju v grškem Heraklionu zabeležili še četrto zaporedno zmago. V petek so bili s 83:57 boljši od reprezentance Rusije. Slovenija ostaja neporažena na Fibinem turnirju za reprezentance U20, ki poteka v grškem Heraklionu. Dan počitka, ki so ga bili Slovenci deležni v četrtek, jim je očitno … Continued

Košarkarji slovenske reprezentance do 20. leta so na Fibinem turnirju v grškem Heraklionu zabeležili še četrto zaporedno zmago. V petek so bili s 83:57 boljši od reprezentance Rusije.

Slovenija ostaja neporažena na Fibinem turnirju za reprezentance U20, ki poteka v grškem Heraklionu. Dan počitka, ki so ga bili Slovenci deležni v četrtek, jim je očitno dobro del, saj so na petkovem večernem obračunu skupine C s 83:57 premagali rusko reprezentanco.

Vprašanje zmagovalca je Slovenija praktično razrešila že v prvi četrtini, saj je po desetih minutah igre vodila s 27:13, na glavni odmor pa so Slovenci s seboj odnesli 26 točk naskoka (52:26). Slovenska izbrana vrsta je v drugem polčasu tekmo le še mirno pripeljala do konca in se v Grčiji veselila še četrtič zapored.

Luka Ščuka in Dan Duščak sta oba dosegla po devet točk, ob tem pa je Luka zbral šest skokov, Dan pa šest asistenc in tri pridobljene žoge. Rok Radović je ob petih točkah v statistiko vpisal štiri skoke, Robert Jurković pa je v šestih minutah igre zbral dva skoka.

Pred Slovenci je na turnirju v Heraklionu le še zadnja preizkušnja v skupini C. V soboto ob 17.00 se bodo pomerili z gostitelji turnirja, košarkarji Grčije. Hrvaška z Matejem Bošnjakom se bo v soboto ob 17.30 v češkem Brnu prav tako udarila z gostiteljico turnirja, Češko.

U20 FIBA EVROPSKI CHALLENGER (Skupina C; Heraklion Arena, Grčija)

KOLO 4

Petek, 23. julij:
SLOVENIJA – RUSIJA

Rok Radović (Slovenija) – 19 minut, 5 točk (1/2 za tri, 2/4 PM), 4 skoki in 1 izgubljena žoga.
Luka Ščuka (Slovenija) – 26 minut, 9 točk (2/4 za dve, 1/4 za tri, 2/3 PM), 6 skokov, 1 asistenca, 1 blokada, 1 pridobljena in 2 izgubljeni žogi.
Dan Duščak (Slovenija) – 22 minut, 9 točk (3/5 za dve, 1/3 za tri), 3 skoki, 6 asistenc, 3 pridobljene in 3 izgubljene žoge.
Robert Jurković (Slovenija) – 6 minut, 0 točk (0/1 za tri), 2 skoka in 1 izgubljena žoga.

KOLO 5

Sobota, 24. julij, ob 17.00:
GRČIJA – SLOVENIJA

U20 FIBA EVROPSKI CHALLENGER (Skupina A; Mestna dvorana Brno, Češka)

Ponedeljek, 19. julij:
BELGIJA – SLOVENIJA 59:74 (5:23, 20:21, 18:12, 16:18)

VEČ O TEKMI

Rok Radović (Slovenija) – 21 minut, 9 točk (3/3 za dve, 1/1 za tri, 0/1 PM), 5 skokov, 1 asistenca, 1 blokada in 1 izgubljena žoga.
Dan Duščak (Slovenija) – 24 minut, 5 točk (1/2 za dve, 0/5 za tri, 3/4 PM), 3 skoki, 5 asistenc, 5 pridobljenih in 1 izgubljena žoga.
Robert Jurković (Slovenija) – ni igral.

KOLO 2

Torek, 20. julij:
SLOVENIJA – UKRAJINA 81:61 (12:16, 27:17, 25:14, 17:14)

VEČ O TEKMI

Rok Radović (Slovenija) – 31 minut, 14 točk (6/12 za dve, 2/2 PM), 9 skokov, 3 asistence in 2 izgubljeni žogi.
Luka Ščuka (Slovenija) – 24 minut, 8 točk (2/2 za dve, 0/1 za tri, 4/5 PM), 3 skoki, 1 asistenca, 1 blokada, 1 pridobljena in 1 izgubljena žoga.
Dan Duščak (Slovenija) – 21 minut, 8 točk (2/3 za dve, 0/3 za tri, 4/8 PM), 4 asistence, 2 pridobljeni in 2 izgubljeni žogi.
Robert Jurković (Slovenija) – 8 minut, 5 točk (1/1 za dve, 1/2 za tri), 1 skok in 1 izgubljena žoga.

KOLO 3

Sreda, 21. julij:
IZRAEL – SLOVENIJA 59:69 (7:20, 23:11, 13:16, 16:22)

VEČ O TEKMI

Rok Radović (Slovenija) – 38 minut, 4 točke (0/4 za dve, 1/2 za tri, 1/2 PM), 16 skokov, 2 asistenci, 1 blokada, 1 pridobljena in 2 izgubljeni žogi.
Luka Ščuka (Slovenija) – 28 minut, 16 točk (3/5 za dve, 1/9 za tri, 7/7 PM), 8 skokov, 1 asistenca, 4 blokade, 2 pridobljeni in 3 izgubljene žoge.
Robert Jurković (Slovenija) – 7 minut, 1 izgubljena žoga.

KOLO 1

PORTUGALSKA – HRVAŠKA 66:89 (20:24, 19:24, 15:17, 12:24)

VEČ O TEKMI

Matej Bošnjak (Hrvaška) – 26 minut, 20 točk (8/14 za dve, 4/6 PM), 9 skokov, 2 asistenci in 2 pridobljeni žogi.

KOLO 2

HRVAŠKA – ITALIJA 71:57 (15:6, 18:23, 17:20, 21:8)

VEČ O TEKMI

Matej Bošnjak (Hrvaška) – 27 minut, 13 točk (6/11 za dve, 1/4 za tri), 9 skokov, 5 asistenc in 1 blokada.

KOLO 3

Četrtek, 22. julij:
ALBANIJA – HRVAŠKA 46:99 (11:31, 13:20, 8:27, 14:21)

VEČ O TEKMI

Matej Bošnjak (Hrvaška) – 17 minut, 9 točk (4/9 za dve, 1/2 PM), 5 skokov in 1 blokada.