20.07.2021

Izvrstna predstava Bošnjaka, zmagi za Slovenijo in Hrvaško

Slovenska in hrvaška reprezentanca do 20. leta sta torek zaključili zmagoslavno. Medtem, ko je Slovenija v drugem kolu turnirja v Heraklionu premagala Ukrajino (81:61), je Hrvaška na krilih zelo dobre predstave Mateja Bošnjaka v prvem kolu turnirja v Brnu ugnala Portugalsko (89:66). Slovenija in Hrvaška sta na Fibinih turnirjih, ki letošnjem poletje potekajo po Evropi … Continued

Slovenija in Hrvaška sta na Fibinih turnirjih, ki letošnjem poletje potekajo po Evropi in na katerih se merijo reprezentance mlajših starostnih kategorij, v torek zabeležili zanesljivi zmagi. Medtem, ko je slovenska reprezentanca v grškem Heraklionu z 81:61 premagala Ukrajino, je Hrvaška v češkem Brnu z 89:66 ugnala Portugalsko. Za slovensko izbrano vrsto je bila torkova zmaga druga na turnirju, Hrvati pa so vknjižili svojo prvo.

Ukrajinci so se v Heraklionu Slovencem ostro zoperstavili na uvodu v tekmo, toda slovenska reprezentanca je kmalu ujela ritem, in se na glavni odmor odpravila s šestimi točkami naskoka (39:33). V tretji četrtini je Slovencem uspelo prednost še nekoliko povečati, nato pa svoje tekmece vseskozi držati na varni razdalji, na koncu pa je razlika znašala 20 točk (81:61).

S 14 točkami, devetimi skoki in tremi asistencami je bil tokrat od Zmajev najbolj učinkovit Rok Radović. Dan Duščak in Luka Ščuka sta oba dosegla po osem točk, Robert Jurković pa je v statistiko vpisal pet točk.

Tudi hrvaška reprezentanca se je v Brnu veselila visoke zmage nad Portugalsko. Vseskozi so bili Hrvati tisti, ki so narekovali tempo igre na parketu, Portugalci pa so sicer večkrat zagrozili, a zmaga Hrvaške ni bila nikoli pod vprašajem. Na koncu so se košarkarji v rdeče-beli opravi veselili zanesljive zmage s 23 točkami razlike (89:66).

Matej Bošnjak je bil z 20 točkami skupaj s Tomislavom Buljanom najboljši strelec hrvaške izbrane vrste. Ob tem je Bošnjak v statistiko vpisal še devet skokov, dve asistenci in eno pridobljeno žogo.

V sredo ob 20.00 se bo Slovenija v Heraklionu v tretjem kolu pomerila z Izraelom, Hrvaško pa v drugem kolu turnirja v Brnu čaka obračun z Italijo.

U20 FIBA EVROPSKI CHALLENGER (Skupina C; Heraklion Arena, Grčija)

KOLO 2

Torek, 20. julij:
SLOVENIJA – UKRAJINA 81:61 (12:16, 27:17, 25:14, 17:14)

Rok Radović (Slovenija) – 31 minut, 14 točk (6/12 za dve, 2/2 PM), 9 skokov, 3 asistence in 2 izgubljeni žogi.
Luka Ščuka (Slovenija) – 24 minut, 8 točk (2/2 za dve, 0/1 za tri, 4/5 PM), 3 skoki, 1 asistenca, 1 blokada, 1 pridobljena in 1 izgubljena žoga.
Dan Duščak (Slovenija) – 21 minut, 8 točk (2/3 za dve, 0/3 za tri, 4/8 PM), 4 asistence, 2 pridobljeni in 2 izgubljeni žogi.
Robert Jurković (Slovenija) – 8 minut, 5 točk (1/1 za dve, 1/2 za tri), 1 skok in 1 izgubljena žoga.