21.07.2021

Novi zmagi za Slovence in Hrvate

Slovenija in Hrvaška sta na turnirjih v Grčiji in na Češkem vknjižili novi zmagi. Slovenci so v večernem obračunu skupine C v zadnji četrtini strli Izrael (69:59), Hrvati pa so v Brnu po ostrem boju z 71:57 ugnali Italijo. Hrvaška reprezentanca do 20. leta je na Fibinem Challengerju v Brnu vknjižila še drugo zaporedno zmago. … Continued

Slovenija in Hrvaška sta na turnirjih v Grčiji in na Češkem vknjižili novi zmagi. Slovenci so v večernem obračunu skupine C v zadnji četrtini strli Izrael (69:59), Hrvati pa so v Brnu po ostrem boju z 71:57 ugnali Italijo.

Hrvaška reprezentanca do 20. leta je na Fibinem Challengerju v Brnu vknjižila še drugo zaporedno zmago. Mladi Hrvati so z 71:57 premagali Italijo. Italijanska reprezentanca je Hrvatom povzročala več preglavic, kot Portugalska na torkovi uvodni tekmi turnirja, toda v zadnji četrtini so hrvaški košarkarji zaigrali bolj podjetno, in se na koncu veselili zanesljive zmage.

Naš Matej Bošnjak je tokrat dosegel 13 točk, temu pa dodal še devet skokov, pet asistenc in eno blokado.

Tudi slovenska reprezentanca se je z Izraelom mučila vse do zadnje četrtine, nato pa so Slovenci pri vodstvu Izraelcev z 52:49 z delnim izidom 10:2 vajeti igre vzeli v svoje roke. V končnici obračuna so le še uspeli zdržati pritisk košarkarjev izraelske reprezentance in na koncu slaviti tretjo zmago na turnirju.

Velik delež k zmagi Slovenije so prispevali tudi košarkarji Cedevite Olimpije. Rok Radović je na parketu preživel kar 38 minut in zbral kar 16 skokov, dosegel pa štiri točke. Luka Ščuka je 16 točkam dodal osem skokov in štiri blokade, Dan Duščak pa je ob osmih doseženih točkah, desetkrat uspešno zaposlil soigralce in tekmecem ukradel še pet žog. Robert Jurković se ni uspel vpisati med strelce.

U20 FIBA EVROPSKI CHALLENGER (Skupina C; Heraklion Arena, Grčija)

KOLO 3

Sreda, 21. julij:
IZRAEL – SLOVENIJA 59:69 (7:20, 23:11, 13:16, 16:22)

Rok Radović (Slovenija) – 38 minut, 4 točke (0/4 za dve, 1/2 za tri, 1/2 PM), 16 skokov, 2 asistenci, 1 blokada, 1 pridobljena in 2 izgubljeni žogi.
Luka Ščuka (Slovenija) – 28 minut, 16 točk (3/5 za dve, 1/9 za tri, 7/7 PM), 8 skokov, 1 asistenca, 4 blokade, 2 pridobljeni in 3 izgubljene žoge.
Dan Duščak (Slovenija) – 27 minut, 8 točk (0/7 za dve, 2/5 za tri, 2/2 PM), 3 skoki, 10 asistenc, 5 pridobljenih in 1 izgubljena žoga.
Robert Jurković (Slovenija) – 7 minut, 1 izgubljena žoga.

KOLO 4

Petek, 23. julij, ob 20.00:
SLOVENIJA – RUSIJA

KOLO 5

Sobota, 24. julij, ob 17.00:
GRČIJA – SLOVENIJA

U20 FIBA EVROPSKI CHALLENGER (Skupina A; Mestna dvorana Brno, Češka)

KOLO 2

HRVAŠKA – ITALIJA 71:57 (15:6, 18:23, 17:20, 21:8)

Matej Bošnjak (Hrvaška) – 27 minut, 13 točk (6/11 za dve, 1/4 za tri), 9 skokov, 5 asistenc in 1 blokada.

Ponedeljek, 19. julij:
BELGIJA – SLOVENIJA 59:74 (5:23, 20:21, 18:12, 16:18)

VEČ O TEKMI

Rok Radović (Slovenija) – 21 minut, 9 točk (3/3 za dve, 1/1 za tri, 0/1 PM), 5 skokov, 1 asistenca, 1 blokada in 1 izgubljena žoga.
Luka Ščuka (Slovenija) – 26 minut, 13 točk (3/4 za dve, 2/5 za tri, 1/1 PM), 5 skokov, 1 asistenca, 1 blokada, 1 pridobljena in 2 izgubljeni žogi.
Robert Jurković (Slovenija) – ni igral.

KOLO 2

Torek, 20. julij:
SLOVENIJA – UKRAJINA 81:61 (12:16, 27:17, 25:14, 17:14)

VEČ O TEKMI

Rok Radović (Slovenija) – 31 minut, 14 točk (6/12 za dve, 2/2 PM), 9 skokov, 3 asistence in 2 izgubljeni žogi.
Luka Ščuka (Slovenija) – 24 minut, 8 točk (2/2 za dve, 0/1 za tri, 4/5 PM), 3 skoki, 1 asistenca, 1 blokada, 1 pridobljena in 1 izgubljena žoga.
Dan Duščak (Slovenija) – 21 minut, 8 točk (2/3 za dve, 0/3 za tri, 4/8 PM), 4 asistence, 2 pridobljeni in 2 izgubljeni žogi.
Robert Jurković (Slovenija) – 8 minut, 5 točk (1/1 za dve, 1/2 za tri), 1 skok in 1 izgubljena žoga.

KOLO 1

PORTUGALSKA – HRVAŠKA 66:89 (20:24, 19:24, 15:17, 12:24)

VEČ O TEKMI

Matej Bošnjak (Hrvaška) – 26 minut, 20 točk (8/14 za dve, 4/6 PM), 9 skokov, 2 asistenci in 2 pridobljeni žogi.