09.06.2023

NLB napoved tekme: V soboto v Tivoliju prva priložnost za osvojitev naslova državnega prvaka

Košarkarje Cedevite Olimpije v soboto ob 18.00 v Hali Tivoli čaka četrta tekma finalnega niza končnice državnega prvenstva s Helios Suns, z morebitno zmago pa si Zmaji že lahko zagotovijo svoj tretji zaporedni, skupno pa že jubilejni dvajseti naslov slovenskega prvaka. Vstop v Hram slovenske košarke bo brezplačen za vse obiskovalce! Košarkarji Cedevite Olimpije so … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so se znašli na pragu tretjega zaporednega ter hkrati jubilejnega dvajsetega naslova državnega prvaka in trojne krone na domačih parketih v sezoni 2022/23 po zmagah v Superpokalu in Pokalu Spar. Naslov najboljšega v državi si bodo varovanci Mira Alilovića skušali zagotoviti v soboto ob 18.00 v Hali Tivoli na tretji tekmi finalnega niza končnice Lige Nova KBM s Helios Suns, na kateri bodo Zmaji lovili tretjo zmago v seriji na tri dobljene tekme. Morebitna peta tekma finala bo v ponedeljek ob 20.30 v Športni dvorani Domžale.

Vstop v Hram slovenske košarke bo brezplačen za vse obiskovalce, zato vabimo navijače, da se nam v čim večjem številu pridružijo v Tivoliju.

Neposredni televizijski prenos tekme bo možno spremljati na Sportklub Slovenija 1.

V četrtek je na četrti tekmi niza v Domžalah zablestel Yogi Ferrell, ki je kar 22 od svojih 35 točk dosegel v drugem polčasu, od tega deset v zadnji minuti in pol. Tekma je bila sicer izenačena praktično celoten čas, Cedevita Olimpija si je enkrat uspela priigrati prednost z desetimi točkami razlike (41:31), a so domačini našli odgovor in pred začetkom zadnje četrtine rezultat poravnali na 57:57.

V zadnjih minutah srečanje je Austin Luke Domžalčane povedel v vodstvo s 70:69, s tremi točkami v enem napadu je odgovoril Ferrell. Domžalčani so zapravili napad, Edo Murić pa je zadel met za tri točke za vodstvo s 75:70. Sledila je trojka Blaža Mahkovica, na drugi strani je bil vnovič uspešen Ferrell, pri Heliosu pa ponovno Mahkovic za približanje na 76:78. V končnici je mirno roko na črti prostih metov za končnih 82:78 zadržal Yogi. Dvomestno število točk sta pri Cedeviti Olimpiji dosegla še Amar Alibegović in Alen Omić, ki sta v statistiko vknjižila po 11 točk, Omić je zbral še 11 skokov.

“Finalna serija še ni zaključena. Po tekmi v Domžalah sem fantom povedal, da vodimo le z 2:1 v zmagah. Znova bomo morali prikazati dobro igro v obrambi. Vemo, da košarkarji Heliosa lahko igrajo sproščeno. Iz naše igre v obrambi moramo razviti naš napad, obenem paziti na odbite žoge, in napraviti vse, da v Tivoliju pridemo do zmage. Vabim vse naše navijače, da se nam pridružijo v čim večjem številu, saj bomo potrebovali njihovo pomoč,” je pred tekmo v Hramu slovenske košarke povedal glavni trener Cedevite Olimpije, Miro Alilović.

“Pričakujemo, da se nam bo Helios tudi na četrti tekmi čvrsto zoperstavil, naša naloga pa je, da najdemo odgovore na vse njihove nize točk, s katerimi naši tekmeci vselej držijo korak z nami. Ključ do zmage bo zagotovo naša igra v obrambi, saj moramo ustaviti naše nasprotnike,” je pred obračunom v Tivoliju povedal Ferrell.

“Zagotovo nas tudi na četrti tekmi finalne serije v Tivoliju čaka težka preizkušnja. Tekme v seriji se igrajo na 48 ur, z enakim nasprotnikom nikoli ni lahko igrati več tekem v tako kratkem časovnem oknu. Imamo kvalitetno ekipo in to moramo pokazati na igrišču. V tekmo moramo vstopiti čvrsto, osredotočeno ter pokazati našo kakovost in napraviti vse, da osvojimo naslov državnega prvaka. Vabimo vse navijače, da se nam pridružijo v čim večjem številu, in da napolnijo Halo Tivoli!” je pred četrto tekmo v Hramu slovenske košarke povedal Marko Jeremić, ki je tretjo tekmo sklenil z devetimi točkami, na drugi tekmi serije v Stožicah pa jih je dosegel 25.

LIGA NOVA KBM, FINALE

TEKMA 4

Hala Tivoli (Ljubljana, Slovenija), sobota, 10. junij, ob 18.00:
CEDEVITA OLIMPIJA – HELIOS SUNS (prost vstop; TV prenos na Sportklub Slovenija) [2:1]*

*Finalni niz se igra na tri dobljene tekme. Morebitna peta tekma bo v ponedeljek, 12. junija, ob 20.30 v Športni dvorani Domžale.