Novica
08.06.2023

35 točk Yogija Ferrella za drugo zmago v finalu

Košarkarji Cedevite Olimpije so v četrtek v Športni dvorani Domžale na tretji tekmi finalnega niza končnice državnega prvenstva s Helios Suns zabeležili zmago z rezultatom 82:78, povedli v seriji na tri dobljene tekme in se le na korak približali tretjemu zaporednemu naslovu državnega prvaka. Cedevito Olimpijo le še zmaga loči od tretjega, skupno pa že … Continued

Cedevito Olimpijo le še zmaga loči od tretjega, skupno pa že dvajsetega naslova slovenskega državnega prvaka. V četrtek so ljubljanski Zmaji v Športni dvorani Domžale na tretji tekmi finalnega niza končnice državnega prvenstva zabeležili zmago z rezultatom 82:78. V Ljubljano se tako serija seli z rezultatom 2:1 v zmagah v korist zeleno-oranžne zasedbe, državno lovoriko, tretjo v sezoni 2022/23, pa si lahko varovanci Mira Alilovića zagotovijo že v soboto ob 18.00 v Hali Tivoli, kjer bo četrta tekma finalnega niza.

Vstop v Hram slovenske košarke bo brezplačen za vse obiskovalce, neposredni televizijski prenos tekme pa bo možno spremljati na Sportklub Slovenija 1.

Zmaji so hitro povedli in prvo četrtino zaključili z vodstvom 20:13, polčas pa s prednostjo 41:37. Domači so v drugem polčasu ujeli priključek in povedli, glasni ljubitelji košarke v Domžalah pa so lahko uživali v napetem zaključku tekme. Potem, ko je Edo Murić povedel svoje moštvo do prednosti petih točk (75:70) 45 sekund do konca, je Yogi Ferrell prispeval še zadnjih 7 točk za zmago Cedevite Olimpije z rezultatom 82:78, kljub izjemni strelski učinkovitosti Domžalčanov v sklepnih trenutkih.

Yogi Ferrell je za zmago Zmajev tokrat prispeval kar 35 točk ob štirih asistencah, po enajst pa sta jih dosegla Amar Alibegović in Alen Omić, slednji je zbral tudi prav toliko skokov. Omić je hkrati s svojima prvima točkama na tekmi postavil nov osebni mejnik, saj je v dresu Zmajev skupno zbral že več kot 3000 točk.

IZJAVI PO TEKMI:

Miro Alilović, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Pričakovali smo, da bo tekma zelo težka. Mi smo že dlje časa v napornem ritmu tekem. Čestitke fantom za zmago, predvsem zaradi borbenosti in srčnosti. Igrali smo s poudarkom na obrambnih nalogah in igri v skoku. Vmes smo sicer v igri padli, a smo se zbrali, strnili vrste, in končno izpeljali v našo korist. Vodimo v seriji, ki se igra na tri zmage. Napravili smo le en korak proti naslovu in to sem fantom tudi povedal v garderobi.”

Yogi Ferrell, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Napravili smo vse, da v Ljubljani v soboto lahko zaključimo naše delo. Izjemna predstava Heliosa, resnično so prikazali ekipno in čvrsto igro. Na koncu smo zadeli več metov, igrali smo kot ekipa in se uspešno zoperstavili tudi domačim navijačem, ki so bili izredno glasni pri vzpodbudi svojih igralcev. Pomembno je, da smo zabeležili zmago.”

LIGA NOVA KBM, FINALE

TEKMA 3

Športna dvorana Domžale (Domžale, Slovenija), četrtek, 8. junij:
HELIOS SUNS – CEDEVITA OLIMPIJA 78:82 (13:20, 24:22, 20:16, 21:25) [1:2]*

Cedevita Olimpija: Rebec 2, Ferrell 35, Radović, Jeremić 9, Alibegović 11, Murić 7 (5 skokov), Mulalić, Kosi, Matković (8 skokov), Omić 11 (11 skokov), Dragić 7, Vračko.

TEKMA 4

Hala Tivoli (Ljubljana, Slovenija), sobota, 10. junij, ob 18.00:
CEDEVITA OLIMPIJA – HELIOS SUNS (prost vstop; TV prenos na Sportklub Slovenija)

*Finalni niz se igra na tri dobljene tekme. Morebitna peta tekma bo v ponedeljek, 12. junija, ob 20.30 v Športni dvorani Domžale.