01.06.2023

Po srhljivki v Domžalah do vodstva v finalu

Košarkarji Cedevite Olimpije so v četrtek na prvi tekmi finalnega niza državnega prvenstva z rezultatom 88:84 premagali Helios Suns in povedli v seriji na tri dobljene tekme. Cedevita Olimpija je zmagovito vstopila v finalni niz državnega prvenstva s Helios Suns. Vidno utrujeni Zmaji, ki so malo več kot 48 ur pred začetkom prve tekme finala … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so v četrtek na prvi tekmi finalnega niza državnega prvenstva z rezultatom 88:84 premagali Helios Suns in povedli v seriji na tri dobljene tekme.

Cedevita Olimpija je zmagovito vstopila v finalni niz državnega prvenstva s Helios Suns. Vidno utrujeni Zmaji, ki so malo več kot 48 ur pred začetkom prve tekme finala Lige Nova KBM zaključili z drugo tekmo polfinalnega niza AdmiralBet Lige ABA s Partizanom Mozzart Bet, so se v četrtek do zmage v Športni dvorani Domžale dokopali po preobratu v zadnjih minutah srečanja. Semafor je po koncu srečanja kazal 88:84 v korist čete glavnega trenerja Mira Alilovića.

Druga tekma serije bo v soboto ob 20.00 v Stožicah, tretja pa prihodnji četrtek ob 20.30, ponovno v Domžalah. Termina morebitnih četrte in pete tekme zaenkrat še nista določena.

Ljubljančani so sicer vse do zadnje četrtine nadzorovali potek igre na parketu, a so bili Domžalčani vseskozi povsem blizu. Domači so izkoristili utrujenost ljubljanskega kolektiva in v zadnji četrtini prešli v vodstvo, nato pa sta Marko Jeremić in Yogi Ferrell s prostimi meti poskrbela, da se je tehtnica znova prevesila na stran Zmajev. Helios Suns so sicer vztrajno grozili vse do zadnjega piska sirene, a Edo Murić, Zoran Dragić in Jeremić so poskrbela, da vodstva košarkarji Cedevite Olimpije niso več izpustili iz svojih rok.

H končnim 88 točkam so največ prispevali Yogi Ferrell (17 točk), Alen Omić (16 točk / 11 skokov), Zoran Dragić (15 točk / 5 skokov) in Amar Alibegović (10 točk).

Miro Alilović, trener KK Cedevita Olimpija:
“Tekma je bila pričakovano težka. Smo v težkem ritmu, za nami sta dve tekmi s Partizanom. Čestitke mojim fantom za veliko zmago, njihovo borbenost in željo, prisotni sta bili skozi celo tekmo. Morali bi bolj pametno igrati obrambo in tekmecu z malimi prekrški preprečiti lahke koše iz protinapadov. Napad bi morali igrati bolj mirno in potrpežljivo ter zmanjšati število izgubljenih žog. Jutri je nov dan, rezultat kaže 1:0, to je vse, kar šteje. V petek si moramo ogledati bistvene napake s prve tekme. Finale se igra na tri zmage in je maraton, kjer je vse mogoče. Igramo vsako tekmo zase. Ritem je naporen. Ne glede na rezultat te kmalu čaka naslednja tekma, zato se moramo osredotočiti na prihajajoče izzive.”

Yogi Ferrell, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Tekma ni bila lahka. Čestitke Heliosu za dobro igro, dokazali so, da si zaslužijo igrati v finalu. Naši tekmeci so igrali dobro, medtek ko smo mi zgrešili veliko metov. Če bi zadeli vse odprte mete, ki jih je bilo veliko, bi tekmo zaključili s prednostjo desetih točk. Pogledati si moramo posnetek in videti, kje v obrambi se lahko še izboljšamo. V soboto igramo doma, z našimi navijači, ki bodo glasno navijali za nas.”

Sobotna druga tekma finalnega niza državnega prvenstva s Helios Suns bo imela poseben nostalgičen pridih, saj bo Društvo športnih novinarjev Slovenije v Hram slovenskih športnih junakov častno sprejelo kar tri generacije igralcev ljubljanskega kluba. Vstop na sobotno tekmo, ki se bo začela ob 20.00, bo brezplačen za vse obiskovalce!

KK Cedevita Olimpija ob tej priložnosti pripravlja tudi posebno razstavo športne opreme in pokalov iz obdobij, ko so bili člani vseh treh generacij strah in trepet košarkarskih parketov širom Evrope. Vsak obiskovalec bo lahko razstavo našel v neposredni bližini uradne klubske trgovine v zelenem predelu dvorane.

Vstop na tekmo bo brezplačen za vse športne in košarkarske navdušence, ki si bodo želeli ogledati boj Cedevite Olimpije in Helios Suns na drugi tekmi finalnega niza, obenem pa počastiti tri generacije igralcev ljubljanskega kluba, ki so bili del največjih uspehov v zgodovini kluba.

LIGA NOVA KBM, FINALE

Športna dvorana Domžale (Domžale, Slovenija), četrtek, 1. junij:
HELIOS SUNS – CEDEVITA OLIMPIJA 84:88 (24:28, 20:19, 21:17, 19:24) [0:1]*
Cedevita Olimpija: Ferrell 17 (6 podaj), Jeremić 8, Murić 8 (5 ukradenih žog), Omić 16 (11 skokov), Dragić 15 (5 skokov), Rebec 4, Radović 3, Alibegović 10, Mulalić, Kosi, Matković 7, Vračko.

Arena Stožice (Ljubljana, Slovenija), sobota, 3. junij, ob 20.00:
CEDEVITA OLIMPIJA – HELIOS SUNS (prost vstop; TV prenos na Sportklub Slovenija)

TEKMA 3

Športna dvorana Domžale (Domžale, Slovenija), četrtek, 8. junij, ob 20.30:
HELIOS SUNS – CEDEVITA OLIMPIJA (TV prenos na Sportklub Slovenija)

*Finalni niz se igra na tri dobljene tekme. Morebitna četrta tekma pa bo v Ljubljani, morebitna peta tekma pa bo v Domžalah.