14.02.2022

Domača zmaga za potrditev mesta na finalnem turnirju

Košarkarji Cedevite Olimpije so tudi na drugi četrtfinalni tekmi Pokala Spar v ponedeljek v Stožicah zanesljivo premagali Zlatorog iz Laškega (91:71) in se tako z odločnim dvokorakom prebili na finalni turnir, ki bo v četrtek in petek potekal na Kodeljevem. Cedevita Olimpija je uspešno prestala tudi drugo tekmo četrtfinala Pokala Spar z Zlatorogom iz Laškega … Continued

Cedevita Olimpija je uspešno prestala tudi drugo tekmo četrtfinala Pokala Spar z Zlatorogom iz Laškega in si zagotovila vstopnico na finalni turnir. Na drugi tekmi, ki je v ponedeljek potekala v Stožicah, so izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca z 91:71 premagali četo, ki jo s klopi vodi Aleš Pipan, in se tako s skupno razliko 44 točk prebili v polfinale. Na polfinalni tekmi se bodo Zmaji v četrtek ob 20.30 v Športni dvorani Kodeljevo v Ljubljani pomerili z novomeško Krko.

V dvoboj so Ljubljančani krenili zadržano, semafor pa je tako po desetih minutah igre kazal 23:20 v korist gostov iz Laškega. V nadaljevanje so ljubljanski košarkarji stopili bolj zavzeto, se oddaljili od košarkarjev Zlatoroga, nato pa v drugem polčasu višali svojo prednost praktično iz minute v minuto. To je bilo na koncu tudi dovolj za mirno končnico tekme in zanesljivo zmago.

Dan Duščak in Zach Auguste sta oba dosegla po 16 točk, ob tem pa je Duščak podelil še sedem asistenc, Auguste pa zbral sedem skokov. Luka Ščuka je v statistiko vpisal 14 točk in osem skokov, Jacob Pullen pa je 11 točkam dodal osem asistenc.

Finalni turnir Pokala Spar se bo v Športni dvorani Kodeljevo začel v četrtek. Košarkarji Cedevite Olimpije, ki bodo lovili svoj 21. pokalni naslov v samostojni Sloveniji in prvega po letu 2017, se bodo v polfinalu še tretjo sezono zapored pomerili z novomeško Krko. Slednja je bila v sezoni 2020/21 od Zmajev v polfinalu finalnega turnirja, ki je prav tako potekal na Kodeljevem, boljša z 82:80.