30.10.2021

Visoka zmaga za vrnitev v zmagovalne tirnice

Košarkarji Cedevite Olimpije so na uvodni tekmi šestega kola regionalne lige v soboto v Laktaših s 101:83 premagali Igokeo, prekinili niz treh zaporednih porazov v regiji in se avtoritativno vrnili v zmagovane tirnice. Cedevita Olimpija je v šestem kolu regionalne lige v Laktaših v soboto uspela zabeležiti tretjo zmago v novi sezoni. Ljubljanski košarkarji so … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so na uvodni tekmi šestega kola regionalne lige v soboto v Laktaših s 101:83 premagali Igokeo, prekinili niz treh zaporednih porazov v regiji in se avtoritativno vrnili v zmagovane tirnice.

Cedevita Olimpija je v šestem kolu regionalne lige v Laktaših v soboto uspela zabeležiti tretjo zmago v novi sezoni. Ljubljanski košarkarji so z odlično igro v tretji četrtini uspeli streti Igokeo in si na koncu priigrati zanesljivo zmago nad polfinalisti iz minule sezone. Semafor v Športni dvorani Laktaši je po 40 minutah igre kazal 101:83 v korist čete glavnega trenerja Jurice Golemca.

Po tem, ko so se košarkarji Cedevite Olimpije v uvodnih 15 minutah igre lovili in svojim tekmecem dopustili predvsem, da so prevladovali v skoku, so ob koncu druge četrtine Ljubljančani strnili vrste, na glavni odmor odnesli naskok petih točk (53:48), po malo manj kot sedmih minutah igre v tretji četrtini pa po točkah Jake Blažiča vodili že s 66:56. To je bil le uvod v nadaljevanje tekme, zaključek tretjega dela igre pa je bil povsem v znamenju Zmajev, ki so v zadnjih deset minut tekme s seboj odnesli 20 točk naskoka (81:61). Po polaganju Melvina Ejima ter trojkah Jacoba Pullena in Luke Rupnika je semafor v Laktaših kazal že 89:61 za izbrance Jurice Golemca, tekma pa je bila takrat praktično odločena. Igokea se je sicer vseskozi skušala vrniti v igro, a Ljubljančani so vedno našli protiudarec, na koncu pa so slavili zmago s 101:83.

Izjemno predstavo je prikazal Melvin Ejim, saj mu je le en skok zmanjkal do dvojnega dvojčka, devetim pa je ob le dveh zgrešenih metih iz igre dodal 22 točk. Jacob Pullen in Marcus Keene sta se ustavila pri 19 točkah, ob tem pa je Pullen podelil sedem, Keene pa pet asistenc. Dvomestno število točk, natančneje 19, je dosegel še Zach Auguste.

Moštvo se bo zdaj vrnilo v Ljubljano, prihodnji teden pa Ljubljančane čaka nova preizkušnja v 7DAYS EuroCupu. V tretjem kolu bodo v sredo gostovali v turškem mestu Bursa pri ekipi Frutti Extra Bursaspor, kjer bodo lovili svojo tretjo zaporedno zmago v Evropskem pokalu v tej sezoni.

»Čestitke fantom za odlično odigrano tekmo in zmago na vedno težkem gostovanju v Laktaših. Igra v obrambi nam je prinesla ta uspeh, še posebej to velja za drugi polčas, saj smo začeli igrati bolj agresivno in bolje zapirali skok. Posebej v prvi četrtini smo imeli precej težav z obrambnim skokom. Obramba ni bila slaba, slabša je bila energija na skoku. Ko smo razpoloženi v napadu, nas je zelo težko ustaviti, saj imamo zelo kvalitetne igralce, ki odlično napadajo, toda brez igre v obrambi ne bi prišli do te zmage. Igokei želim vse najboljše, mi pa gremo naprej.«

Melvin Ejim, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Za nami je dobra tekma, na kateri smo igrali odlično. V drugi četrtini se je domačinom odprlo, zato smo morali nekoliko prilagoditi naš način igre. Igrali smo ekipno košarko, dobro skakali za odbitimi žogami in si uspeli ustvariti priložnosti za zadete mete.«