12.04.2024

U20: Brez polfinala ekip mladih ljubljanskih upov

V petek so v četrtfinalu finalnega turnirja državnega prvenstva fantov do 20. leta, ki poteka v Šenčurju pri Kranju, stopili še košarkarji Cedevite Olimpije, in žal doživeli poraz proti Termam Olimie Podčetrtku (78:84). Drugi četrtfinalni obračun, v katerem je sodelovala ena od ekip Košarkarskega kluba Cedevita Olimpija, je v prvem polčasu pripadel ljubljanski zasedbi, ki … Continued

V petek so v četrtfinalu finalnega turnirja državnega prvenstva fantov do 20. leta, ki poteka v Šenčurju pri Kranju, stopili še košarkarji Cedevite Olimpije, in žal doživeli poraz proti Termam Olimie Podčetrtku (78:84).

Drugi četrtfinalni obračun, v katerem je sodelovala ena od ekip Košarkarskega kluba Cedevita Olimpija, je v prvem polčasu pripadel ljubljanski zasedbi, ki jo s klopi vodi glavni trener Miro Alilović. Mladi ljubljanski upi so na glavni odmor s seboj odnesli tri točke naskoka (46:43), v drugem polčasu pa so pobudo na parketu nato prevzeli košarkarji Podčetrtka. Slednji so se v vodstvo prebili v tretjem delu tekme, v zadnjem pa nato zadržali varno prednost.

Derin Can Ustun je dosegel 21 točk in 10 skokov, Martin Tonejc 19 točk in Jure Sok 12 točk.

Po četrtfinalnem obračunu, v katerem je zmago slavil Podčetrtek, so svojega tekmeca v polfinalu, ki bo v soboto ob 16.00, dobili košarkarji Cedevite Olimpije B. Mladi Zmaji, ki se kalijo pod vodstvom glavnega trenerja Boruta Fijavža, se bodo za vstopnico v finale udarili prav s kolektivom iz Podčetrtka.

FINALNI TURNIR DRŽAVNEGA PRVENSTVA ZA FANTE U20 (Športna dvorana Šenčur, Šenčur pri Kranju; 11.-14. april 2024)

ČETRTFINALE 3

Petek, 12. april:
CEDEVITA OLIMPIJA – TERME OLIMIA PODČETRTEK 78:84 (24:22, 22:21, 16:23, 16:18)
Zdravkovič 9, Ustun 21 (10 skokov), Tonejc 19, Povše 5, Lapajne 8 (9 skokov), Hukić, Sok 12, Kuzman 2, Ivanuša-Medjedovič 2, Gueye (5 skokov).

POLFINALE 1

Sobota, 13. april, ob 16.00:
CEDEVITA OLIMPIJA B – TERME OLIMIA PODČETRTEK

*Polfinalni tekmi bosta v soboto, 13. aprila, ob 16.00 in 19.00. Finalna tekma bo v nedeljo, 14. aprila, ob 19.30, tekma za tretje mesto pa v nedeljo, 14. aprila, ob 16.30.