11.04.2024

U20: Na krilih izjemnih Todorovića in Horvata v polfinale!

Košarkarji zasedbe Cedevita Olimpija B so si v četrtek na finalnem turnirju državnega prvenstva, ki poteka v Šenčurju pri Kranju, z zmago z rezultatom 104:83 nad Ajdovščino, zagotovili mesto v polfinalu. Cedevita Olimpija bo v četrtfinalu na parket stopila v petek. Po tem, ko so košarkarji ekipe Cedevita Olimpija B zadržano vstopili v obračun z … Continued

Po tem, ko so košarkarji ekipe Cedevita Olimpija B zadržano vstopili v obračun z Ajdovščino in po 20 minutah igre zaostajali s 40:48, so varovanci glavnega trenerja Boruta Fijavža v drugem polčasu stopili na pedalo na plin. Na krilih izjemnih Vukašina Todorovića in Filipa Horvata so rezultat obrnili v svojo korist in se na koncu veselili zaslužene zmage.

Vukašin Todorović je v statistiko vpisal kar 41 točk, zbral pa je še sedem skokov. Filip Horvat je na poti do 23 točk zadel pet metov za tri točke, zbral pa je tudi 13 skokov. Dvomestno število točk sta dosegla še Alej Kump (13 / 12 skokov) in Lon Ličan (12 / 7 asistenc).

V petek ob 17.30 bo v Šenčurju na parket stopila še ekipe Cedevita Olimpija in se za vstop v polfinale pomerila s Podčetrtkom.

FINALNI TURNIR DRŽAVNEGA PRVENSTVA ZA FANTE U20 (Športna dvorana Šenčur, Šenčur pri Kranju; 11.-14. april 2024)

ČETRTFINALE 2

Četrtek, 11. april:
CEDEVITA OLIMPIJA B – LEONE AJDOVŠČINA 104:83 (17:28, 23:20, 27:21, 37:14)
Cedevita Olimpiija B:
Todorović 41 (7 skokov), Karadžić 3, Ličan 12 (7 asistenc), Đurkić, Gončin, Horvat 23 (13 skokov), Obran 5, Halič, Šmitran 7 (7 asistenc), Kump 13 (12 skokov), Drobnjak, Vračko.

ČETRTFINALE 3

Petek, 12. april, ob 17.30:
CEDEVITA OLIMPIJA – TERME OLIMIA PODČETRTEK

*Polfinalni tekmi bosta v soboto, 13. aprila, ob 16.00 in 19.00. Finalna tekma bo v nedeljo, 14. aprila, ob 19.30, tekma za tretje mesto pa v nedeljo, 14. aprila, ob 16.30.