17.05.2024

U14: Zmajčki v polfinale, v soboto z AKK Branikom A

Na finalnem turnirju državnega prvenstva za fante do 14. leta so košarkarji Cedevite Olimpije v petek v četrtfinalu z rezultatom 76:67 premagali Ajdas Lenart. V polfinalu se bodo Zmajčki v soboto ob 16.00 pomerili z AKK Branikom A. V Novi Gorici so si Zmajčki visoko prednost priigrali že v prvem polčasu, nato pa tekmo le … Continued

V Novi Gorici so si Zmajčki visoko prednost priigrali že v prvem polčasu, nato pa tekmo le še dokaj mirno pripeljali do konca in se veselili zanesljive zmage. Ko so malo več kot dve minuti do konca zadnje četrtine povedli z 20 točkami razlike, je bilo dokončno jasno, da je tekma odločena. V soboto ob 16.00 jih v polfinalu čaka obračun z AKK Branikom A, ki je v četrtkovem četrtfinalu z rezultatom 74:68 ugnal Celje A.

V dresu Cedevite Olimpije je s 25 točkami in 22 skoki zablestel Dan Matondo Lukanu. Kapetan ekipe Jan Turkovič je 19 točkam dodal sedem skokov, dvomestno število točk pa je dosegel še Luka Grah, ki je v statistiko vpisal 11 točk in sedem skokov.

FINALNI TURNIR DRŽAVNEGA PRVENSTVA ZA FANTE DO 14. LETA (ŠD OŠ Milojke Štrukelj, Nova Gorica; 16.-19. maj 2024)

ČETRTFINALE

Petek, 17. maj:
CEDEVITA OLIMPIJA – AJDAS LENART 76:67  (20:14, 25:14, 19:17, 12:22)
Jan 1, Guček, Koprivec 6 (5 skokov), Brec 2, Matondo Lukanu 25 (22 skokov), Mrkšić 5, Smolič Battelino 5, Vehovar Kokalj 2, Ferizović, Goljović, Turković 19 (7 skokov), Grah 11 (7 skokov).

POLFINALE

Sobota, 18. maj, ob 16.00:
AKK BRANIK A – CEDEVITA OLIMPIJA

*Finalna tekma in tekma za tretjo mesto bosta v nedeljo, 19. maja, ob 16.00 oz. 18.30.