15.12.2021

Dober drugi polčas premalo za zmago v Benetkah

V Benetkah so košarkarji Cedevite Olimpije na tekmi sedmega kola 7DAYS EuroCupa prikazali dobro predstavo v drugem polčasu in bili blizu popolnemu preobratu po visokem zaostanku iz prvega polčasa, a so na koncu ostali prekratki. Domači so slavili zmago z rezultatom 77:70. Košarkarji Cedevite Olimpije so na obračunu sedmega kola skupinskega dela 7DAYS EuroCupa v … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so na obračunu sedmega kola skupinskega dela 7DAYS EuroCupa v Benetkah doživeli peti zaporedni poraz. Od ljubljanske ekipe je bil s 77:70 boljši Umana Reyer. Najboljši strelec v zeleno-oranžni zasedbi je bil Jacob Pullen, ki je dosegel 14 točk, Edo Murić se je ustavil pri 12.

Po dobrem uvodu v tekmo z Benečani, ko so Zmaji po petih minutah igre povedli s 14:5, so na parketu zagospodarili domači košarkarji in si do glavnega odmora priigrali 17 točk naskoka (45:28). Takoj na začetku tretje četrtine je prednost košarkarjev Reyerja poskočila na 47:29, nato pa so se Ljubljančani zbudili in se z delnim izidom 26:8 vrnili v igro. Žal poteka srečanja niso uspeli obrniti v svojo korist, saj so v zaključku tekme napravili preveč napak in domačini so se na koncu veselili zmage s 77:70. V zadnji četrtini je bil izključen tudi glavni trener Cedevite Olimpije Jurica Golemac.

Naslednja preizkušnja košarkarje Cedevite Olimpije čaka v soboto, ko se bodo ob 19.00 v 12. kolu regionalne lige v Stožicah pomerili s podgoriško ekipo Studentski centar Derby.

Miro Alilović, pomočnik glavnega trenerja KK Cedevita Olimpija:
»Na tekmi z Umano Reyerjem smo v naši igri pokazali dva različna obraza. Nikakor ne moremo biti zadovoljni s prvim polčasom, saj smo tekmecu pustili, da na glavni odmor oddide s prednostjo 17 točk. To je na tej tekmovalni ravni absolutno preveč, zelo težko je takšno razliko obrniti. Kljub temu je bila reakcija naših igralcev v tretji četrtini zelo dobra. Iz minute v minuto smo razliko zmanjševali, na koncu pa so nas naše izgubljene žoge in naša nezbranost v igri v napadu stali zmage. Seveda je k temu prispevala tudi izključitev našega glavnega trenerja.«

Edo Murić, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Tekmo smo odprli preveč zaspano in v prvem polčasu dobili preveč lahkih košev. V tretji četrtini smo pokazali naš karakter, se vrnili v boj za zmago, na koncu pa smo bili preveč utrujeni, pa tudi naši tekmeci so zadeli nekaj težkih metov. Umana Reyer je zasluženo zmagala. Mi gremo nazaj k delu in upamo, da bomo že v soboto zabeležili novo zmago.«

7DAYS EUROCUP, SKUPINA B, 7. KOLO

Palasport Taliercio (Benetke, Italija), sreda, 15. december:
UMANA REYER – CEDEVITA OLIMPIJA 77:70 (21:17, 24:11, 10:24, 22:18)
Pullen 14, Ferrell 9, Ejim 7, Duščak, Murić 12, Auguste 8, Blažič 10 (12 skokov), Hodžić, Ščuka, Omić 8 (6 skokov), Radovanović 2.

8. Promitheas Patras 2 4 424 491 -67
9. Mincidelice JL Bourg en Bresse 2 5 558 563 -5
10. Cedevita Olimpija Ljubljana 2 5 556 592 -36