Novica
26.01.2022

Za zmago v Bourgu v končnici zmanjkalo moči

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 11. kolu skupinskega dela 7DAYS EuroCupa, potem ko so bili v zadnji četrtini blizu preobrata, klonili proti JL Bourgu in doživeli svoj sedmi poraz v tej evropski sezoni. Francozi so bili na svojem domačem parketu boljši z rezultatom 76:69. Cedevita Olimpija se z gostovanju v Bourg-en-Bresseju vrača s sedmim porazom … Continued

Cedevita Olimpija se z gostovanju v Bourg-en-Bresseju vrača s sedmim porazom v tej sezoni 7DAYS EuroCupa. Domači poraz v regionalni ligi proti Crveni zvezdi mts je malo več kot 48 ur po zaključku obračuna z Beograjčani terjal svoj davek, v 11. kolu Evropskega pokala pa je bil tako JL Bourg boljši z rezultatom 76:69. Zmaje naslednja preizkušnja v Evropskem pokalu čaka prihodnjo sredo, ko v Stožice prihaja turška ekipa Frutti Extra Bursaspor.

Naporen ritem tekem ljubljanskega moštva se je poznal že v prvem delu srečanja, kar je domačim omogočilo, da so si že v prvem polčasu ustvarili zajetno prednost dvanajstih točk. Zmaji so se nato v nadaljevanju obračuna približali in znižali zaostanek že na le dve točki v sklepnih minutah, a se je nato ustavil met in domači so parket zapustili dvignjenih glav ob rezultatu 76:69.

Za zeleno-oranžne je tokrat največ točk, 24, dosegel Yogi Ferrell, sledila pa sta Edo Murić in Jaka Blažič s po 13 točkami.

Pred Zmaji je pot v Ljubljano, kjer pa ne bodo ostali dolgo. Že v nedeljo jih namreč v Podgorici čaka derbi 18. kola regionalne lige z Budućnostjo VOLI. Zadnja tekma kola se bo v Morači začela ob 19.00, v neposrednem televizijskem prenosu pa jo bo možno spremljati na TV Slovenija 2 in Arena Sport 1.

IZJAVI PO TEKMI:

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:»Zaslužena zmaga Bourga. Očitno je bilo, da na tekmo nismo prišli s pravo energijo, in da se nismo dobro regenerirali po ponedeljkovi tekmi. Energija je bila v prvem polčasu katastrofalna, naredili smo le šest osebnih napak. Spet smo se pobrali v tretji četrtini, a to ni dovolj, da premagaš moštvo, kot je JL Bourg. Imeli smo 19 izgubljenih žog, kar dokazuje, da nivo zbranosti ni bil pravi, kar je tudi razumljivo. Ko ni prave energije, niti zbranosti ni.«

Yogi Ferrell, igralec KK Cedevita Olimpija:»Ob začetku tekme smo igrali enakopravno z njimi, a ko se je bližal konec polčasa so nam pobegnili. Nismo zadevali, nismo igrali dobre obrambe. Nato nam je za povratek v tekmo zmanjkalo časa. V drugem polčasu smo v obrambi odigrali bolje, a za razplet tekme je bil ključen prvi polčas.«

7DAYS EUROCUP, SKUPINA B, 11. KOLO

Ekinox (Bourg en Bresse, Francija), sreda, 26. januar:
MINCIDELICE JL BOURG EN BRESSE – CEDEVITA OLIMPIJA 76:69 (20:20, 17:5, 22:27, 17:17)

Cedevita Olimpija: Pullen 9, Ferrell 24, Ejim 5, Duščak, Murić 13 (12 skokov), Auguste, Blažič 13 (8 skokov), Hodžić, Ščuka, Omić (7 skokov), Dragić 5.

6. Umana Reyer Venice 4 5 667 665 2
7. Mincidelice JL Bourg en Bresse 4 7 879 879 0
8. Frutti Extra Bursaspor 3 6 671 730 -59
9. Cedevita Olimpija Ljubljana 3 7 782 828 -46
10. Promitheas Patras 2 7 632 731 -99