06.06.2023

Poraz na tretji tekmi v Beogradu

Košarkarji Cedevite Olimpije so v torek v beograjski Štark Areni na odločilni tretji tekmi polfinalnega niza AdmiralBet Lige ABA s Partizanom Mozzart Bet doživeli poraz z rezultatom 71:90 in zaključili z regionalno sezono 2022/23. Cedevita Olimpija je s torkovim porazom na odločilni tretji tekmi polfinalnega niza AdmiralBet Lige ABA s Partizanom Mozzart Bet v beograjski … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so v torek v beograjski Štark Areni na odločilni tretji tekmi polfinalnega niza AdmiralBet Lige ABA s Partizanom Mozzart Bet doživeli poraz z rezultatom 71:90 in zaključili z regionalno sezono 2022/23.

Cedevita Olimpija je s torkovim porazom na odločilni tretji tekmi polfinalnega niza AdmiralBet Lige ABA s Partizanom Mozzart Bet v beograjski Štark Areni zaključila z regionalnim tekmovanjem v sezoni 2022/23. Po 40 minutah obračuna z varovanci legendarnega Željka Obradovića je semafor kazal 90:71 v korist črno-belih, ki so tako Ljubljančane izločili iz odločilnih bojev za najvišja mesta. Ljubljanska zasedba je regionalno ligo še drugo sezono zapored zaključila v polfinalu.

Ljubljanski košarkarji so v torek v Beogradu zadržano vstopili v dvoboj z domačini, ki so po malo manj kot štirih minutah igre že vodili s 17:2. To je košarkarje Cedevite Olimpije podžgalo, saj so z delnim izidom 27:12 izid po košu Mirka Mulalića poravnali na 29:29, nato pa so domačini odgovorili z nizom 12:1, s katerim so se do glavnega odmora oddaljili na 41:30. V tretji in četrti četrtini so se Zmaji sicer borili, a evroligaš iz srbske prestolnice jih je vse do konca uspel obdržati na varni razdalji. Zmaga je tako ostala v Štark Areni, Ljubljančani pa se v slovensko prestolnico vračajo praznih rok.

Kljub porazu so požrtvovalno igro prikazali Zoran Dragić (15 točk), Amar Alibegović (11 točk / 5 skokov), Karlo Matković (10 točk), Edo Murić (10 točk), Alen Omić (6 točk / 8 skokov) in Matic Rebec (6 točk).

Že v četrtek bodo Ljubljančani znova aktivni, saj jih ob 20.30 v Domžalah čaka tretja tekma finalnega niza državnega prvenstva s Helios Suns. Rezultat v seriji na tri dobljene tekme je trenutno poravnan na 1:1. Četrta tekma bo v soboto ob 18.00 v Hali Tivoli, vstop pa bo brezplačen za vse obiskovalce.

IZJAVE PO TEKMI:

Miro Alilovič, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“S tem, da smo izsilili tretjo tekmo polfinalnega niza, smo dosegli svoj cilj. Končnemu rezultatu je botroval predvsem slab začetek tekme z naše strani, saj smo Partizanu dovolili, da se je razigral, s tem pa so pridobili na samozavesti in to so zadržali do konca tekme.”

Edo Murić, kapetan KK Cedevita Olimpija:
“V Ljubljani smo si priborili tretjo tekmo, kar smo si vsi skupaj želeli. Vedeli smo, da nas v Beogradu čaka težka preizkušnja. V Štark Areni za nobeno ekipo ne obstajajo lahke tekme, tudi ta tretja je bila zelo težka. V dvoboj smo slabo vstopili, nato pa smo celotno tekmo lovili priključek in ga enkrat celo uspeli ujeti, a ob tem potrošili preveč energije, Partizan pa je preveč izkušena ekipa, da bi ponudila možnost, da se tako zlahka vrneš v tekmo. Naši tekmeci so bili boljši. Kljub borbi nismo prikazali naše najboljše igre v napadu, saj žoga ni krožila tako, kot smo se dogovorili. To se je na koncu tudi poznalo pri končnem rezultatu.”

Yogi Ferrell, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Zgrešili smo veliko število metov in to se nam je v tej dvorani dogajalo na obeh tekmah polfinalnega niza. Na domačem parketu smo uspeli zadeti, tu pa smo zgrešili številne odprte mete. Vsak od nas je dober strelec, a tega nismo izkoristili. Čestitke Partizanu za uvrstitev v finale.”

ADMIRALBET LIGA ABA, POLFINALE

TEKMA 3

Štark Arena (Beograd, Srbija), torek, 6. junij:
PARTIZAN MOZZART BET – CEDEVITA OLIMPIJA 90:71 (24:16, 17:14, 24:23, 25:18) [2:1]*

Cedevita Olimpija: Rebec 6, Ferrell 3 (7 podaj), Radović 2, Jeremić 3, Alibegović 11 (5 skokov), Murić 10, Mulalić 3, Kosi 2, Matković 10, Gnjidić, Omić 6 (8 skokov), Dragić 15.