Novica
28.05.2023

Poraz na prvi tekmi, v torek v Ljubljani za izenačenje v seriji

Na prvi tekmi polfinalnega niza končnice AdmiralBet Lige ABA s Partizanom Mozzart Bet so košarkarji Cedevite Olimpije v beograjski Štark Areni v nedeljo doživeli poraz s 70:85. Beograjčani so v seriji povedli v zmagah, izenačenje in odločilno tretjo tekmo pa bodo ljubljanski Zmaji skušali izsiliti v torek ob 18.00 v Stožicah.  Košarkarji Cedevite Olimpije v … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije v beograjski Štark Areni v nedeljo niso uspeli zabeležiti zmage, s katero bi se povsem približali finalu AdmiralBet Lige ABA. Na prvi tekmi polfinalne niza končnice s Partizanom Mozzart Bet so varovanci glavnega trenerja Mira Alilovića izgubili z rezultatom 70:85, odločilno tretjo tekmo pa bodo skušali izsiliti v torek ob 18.00 v Areni Stožice, kjer bo druga tekma v seriji. Zmagovalec polfinalnega niza se bo v finalu srečal z aktualnimi prvaki, košarkarji Crvene zvezde Meridianbet.

Domačini so že v prvih desetih minutah priigrali prednost desetih točk in četrtino zaključili z rezultatom 18:8. Trend so nadaljevali tudi v prihajajočih minutah in prednost držali vse do konca tekme. Zmaji so v zadnji četrtini sicer uspeli zmanjšati prednost domačega društva in se v 33. minuti približali na 13 točk razlike, a so igralci Partizana tudi za to imeli odgovor.

Kljub porazu so h končnim 70 točkam največ prispevali Yogi Ferrell (13 točk / 5 skokov), Karlo Matković (12 točk), Zoran Dragić (10 točk), Amar Alibegović (7 točk / 8 skokov) in Alen Omić (6 točk / 17 skokov).

Vstopnice za ogled srečanja v stoženski velikanki so še vedno v prodaji. V zelenem predelu dvorane vstopnic ni več, že v petek pa je bila odprta tudi prodaja v rdečem predelu dvorane. Vstopnice si lahko vsi košarkarski navdušenci zagotovijo na vstopnice.olimpija.com.

IZJAVI PO TEKMI:

Miro Alilović, trener KK Cedevita Olimpija:
“Tekmo smo začeli izredno slabo. To je bil eden naših najslabših začetkov. Bili smo neorganizirani v napadu, preslabo in premehko smo igrali obrambo. Da dovolimo nasprotniku, da na tekmi končnice doseže 25 točk iz naših izgubljenih žog, pove veliko. Številke povedo vse. Po drugi strani pa smo imeli na tekmi večje število poizkusov za tri točke, kot za dve. V začetku smo izvajali proste mete 50-odstotno. Mentalno in psihološko se nismo dovolj pripravili. Časa je malo. Tekmo moramo čimprej pozabiti. Fantje vedo, da bodo Stožice v torek polne in naredili bomo vse, da zmagamo. Naši navijači so si zaslužili, da jim prikažemo dobro in najlepšo možno predstavo.”

Zoran Dragić, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Imeli smo pravo energijo, a smo naredili preveč napak in izgubili preveč žog, obenem pa nismo bili zbrani v napadu. Ko smo prišli na deset točk razlike, smo izgubili nadzor nad žogo, kar je bila posledica naše raztresenosti. Obramba ni bila na ravni, kot jo znamo igrati. V Ljubljani nas v torek čaka druga tekma in moramo imeti enako energijo, a pokazati boljšo igro.”

ADMIRALBET LIGA ABA, POLFINALE

TEKMA 1

Štark Arena (Beograd, Srbija), nedelja, 28. maj:
PARTIZAN MOZZART BET – CEDEVITA OLIMPIJA 85:70  [1:0]*
Cedevita Olimpija: Rebec 6, Ferrell 13 (5 podaj in 5 skokov), Radović 4 (6 skokov), Jeremić 3, Alibegović 7 (8 skokov), Murić 6 (6 skokov), Mulalić 3, Kosi, Matković 12, Gnjidić, Omić 6 (17 skokov), Dragić 10.

TEKMA 2

Arena Stožice (Ljubljana, Slovenija), torek, 30. maj, ob 18.00:
CEDEVITA OLIMPIJA – PARTIZAN MOZZART BET (nakup vstopnic; TV prenos na Arena Sport Slovenija 1)

*Polfinalni niz se igra na dve dobljeni tekmi. Morebitna tretja tekma serije bo v torek, 6. junija, ob 20.00, v Beogradu.