Novica
13.05.2023

Zmaga v Tivoliju za mesto v polfinalu!

Košarkarji Cedevite Olimpije so v soboto v ljubljanski Hali Tivoli na odločilni tretji tekmi četrtfinalnega niza AdmiralBet Lige ABA z FMP-jem Soccerbet zmagali z rezultatom 97:79 in si priigrali mesto v polfinalu tekmovanja. Za vstop v finale regionalne lige se bodo pomerili z zmagovalcem četrtfinalne serije med Partizanom Mozzart Bet in SC Derbyjem. Še drugo … Continued

Še drugo sezono zapored se košarkarji Cedevite Olimpije veselijo uvrstitve v polfinale AdmiralBet Lige ABA. Mesto med najboljšimi štirimi ekipami tekmovanja so si varovanci trenerja Mira Alilovića zagotovili v soboto, ko so bili v Hramu slovenske košarke, ljubljanski Hali Tivoli, na tretji tekmi četrtfinalnega niza z FMP-jem Soccerbet z rezultatom 97:79 boljši od svojih tekmecev.

Energični Ljubljančani so dvigali vzdušje v dvorani s suverenim vodstvom že od samega začetka. Drugo četrtino so nasprotnike držali na minimalno 10 točkah razlike, na odmor pa odšli z 18 točkami prednosti. Podobno zgodbo smo spremljali tudi v drugem polčasu, ko so Zmaji nizali trojke in dosegli končno vodstvo 18 točk.

Na igrišču so bili najbolj razpoloženi Alen Omić (20 točk / 7 skokov), Amar Alibegović (19 točk / 9 skokov), Yogi Ferrell (19 točk / 6 skokov), Karlo Matković (12 točk / 8 skokov) in Zoran Dragić (10 točk).

Zaskrbljene obraze je povzročila poškodba Josha Adamsa, ki je na koncu prve četrtine obležal pod košem. Več podrobnosti o njegovi poškodbi trenutno še ni znanih.

Za vstop v finale se bodo Ljubljančani pomerili z zmagovalci četrtfinalne serije med Partizanom Mozzart Bet in SC Derbyjem.

Sezono bodo ljubljanski košarkarji nadaljevali že v ponedeljek, ko bodo ob 18.00 v Stožicah na drugi tekmi četrtfinalnega niza končnice državnega prvenstva gostili Šentjur. Na prvi tekmi si je Cedevita Olimpija priigrala zmago, z uspehom v ponedeljek pa bi si lahko Zmaji že zagotovili mesto v polfinalu tekmovanja.

IZJAVE PO TEKMI:

Miro Alilović, trener KK Cedevita Olimpija:
“Na najbolj pomembni tekmi smo odigrali najboljšo obrambo. Igrali smo kot ekipa in pokazali karakter. To je to in to je prineslo končni rezultat. Pokazala se je naša želja, saj smo se zavedali pomembnosti te tekme. Na koncu nas je za vseh 40 minut borbenosti, ko smo igrali na zelo visokem nivoju, publika nagradila. Publika nam je dala dodatno energijo. In naj še enkrat poudarim, na najbolj pomembni tekmi smo igrali najboljšo obrambo.”

Amar Alibegović, igralec KK Cedevita Olimpija:
“To je to, za kar smo delali celo sezono. To smo čakali dolgo časa. Cel teden smo čakali na tretjo tekmo. Odigrali smo super. Tekmo smo zelo dobro odprli z igro v obrambi, in ko to napravimo, lahko igramo, kakor hočemo. Ko tako igramo, lahko igramo proti komur koli. Rad igramo v Tivoliju. Tukaj je super atmosfera, dvorana se napolni. Res sem srečen, da smo tu in komaj čakam, da se znova vidimo z navijači.”

Karlo Matković, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Srečni smo. Uspeli smo zabeležiti zmago. Moramo delati dalje in se pripravljati na naslednje tekmece. Čaka nas še slovensko državno prvenstvo. Trener Alilović nas je odlično pripravil. Vse se je začelo z našo igro v obrambi. V Tivoliju je vedno lepo igrati in veselimo se naslednje tekme tu.”