29.04.2023

Zmaga za uvod v končnico

Na prvi tekmi četrtfinalnega niza AdmiralBet Lige ABA z FMP-jem Soccerbet so košarkarji Cedevite Olimpije v soboto v Stožicah zabeležili zmago z rezultatom 87:77. Druga tekma četrtfinala bo prihodnjo soboto v Železniku. Cedevita Olimpija je v končnico AdmiralBet Lige ABA vstopila z zmago. V soboto so ljubljanski Zmaji v Stožicah na prvi tekmi četrtfinalnega niza … Continued

Na prvi tekmi četrtfinalnega niza AdmiralBet Lige ABA z FMP-jem Soccerbet so košarkarji Cedevite Olimpije v soboto v Stožicah zabeležili zmago z rezultatom 87:77. Druga tekma četrtfinala bo prihodnjo soboto v Železniku.

Cedevita Olimpija je v končnico AdmiralBet Lige ABA vstopila z zmago. V soboto so ljubljanski Zmaji v Stožicah na prvi tekmi četrtfinalnega niza z FMP-jem Soccerbet slavili uspeh z rezultatom 87:77 in tako povedli v seriji, ki se igra na dve dobljeni tekmi. Druga tekma bo prihodnjo soboto ob 18.00 v Železniku, varovanci trenerja Mira Alilovića pa si lahko z zmago že zagotovijo mesto v polfinalu regionalne lige.

Ljubljanski kolektiv se v končnici AdmiralBet Lige ABA predstavlja drugo sezono zapored, vnovič pa so v izločilne boje vstopili z zmago. FMP so Zmaji premagali še drugič v tej sezoni, hkrati pa so prekinili niz dveh zaporednih domačih porazov proti ekipi iz Železnika.

V dvoboj so bolje vstopili ljubljanski košarkarji, a so gostje hitro ujeli priključek. Ob koncu druge četrtine so Zmaji izkoristili napake svojih tekmecev, se oddaljili in v tretji četrtini prvič povedli z dvomestno prednostjo (54:43). Sledil je nov udarec gostov, ki so zaostanek znižali na tri (56:59), Cedevita Olimpija pa je pravočasno našla odgovor, se oddaljili in se na koncu veselili zaslužene zmage.

Največ točk, 20, je dosegel Yogi Ferrell, ki se je vrnil na parket po poškodbi stegenske mišice. Alen Omić je 15 točkam dodal 10 skokov, Josh Adams (12) in Karlo Matković (11) pa sta bila edina preostala Zmaja z dvomestnim številom točk.

IZJAVE PO TEKMI:

Miro Alilović, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Vsekakor pomembna zmaga. Obdržali smo vlogo favorita. Čutil se je pritisk, videlo se je pri naših zgrešenih prostih metih. V drugi četrtini smo obrambno slabo reševali nekatere zadeve, na koncu pa tekmo zasluženo dobili z obrambo in skokom. V zadnji četrtini nam je napad stekel. Zaigrali smo samozavestno in s hitrimi odločitvami. Končnica je maraton. Vemo, da nas v Železniku čaka še težja tekma, kot ta v Ljubljani. Imamo čas, da se spočijemo in pripravimo.”

Yogi Ferrell, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Slabše smo začeli tekmo. V drugem polčasu smo prevzeli pobudo, začeli smo si podajati žogo in zadevati, in na koncu smo dobili tekmo.”

Karlo Matković, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Dobro smo se pripravili na tekmo, jo dobro odigrali in zabeležili prvo zmago na domačem parketu. Imamo teden dni, verjamem, da se bomo na drugo tekmo pripravili še bolje. Popraviti moramo napake s prve tekme. Ustreza nam hitra igra, v obrambi pa moramo popraviti svojo igro.”

ADMIRALBET LIGA ABA, ČETRTFINALE

Dvorana Stožice (Ljubljana, Slovenija), sobota, 29. april:
CEDEVITA OLIMPIJA – FMP SOCCERBET 87:77 (23:24, 26:16, 15:16, 23:21) [1:0]*

Cedevita Olimpija: Rebec 2, Ferrell 20 (5 podaj), Radović 5, Jeremić 6, Alibegović 2, Murić 9, Mulalić, Adams 15 (5 skokov), Matković 11 (7 skokov), Gnjidić, Omić 12 (10 skokov), Dragić 5.

Arena KK FMP (Železnik, Srbija), sobota, 6. maj, ob 18.00:
FMP SOCCERBET – CEDEVITA OLIMPIJA

*Četrtfinalni niz se igra na dve dobljeni tekmi. Termin morebitne tretje tekme še ni znan.