18.05.2022

Zmaji preskočili Rogaško in napredovali v finale državnega prvenstva

Košarkarji Cedevite Olimpije so tudi na drugi tekmi polfinalnega niza državnega prvenstva premagali košarkarje Rogaške (82:63) in si zagotovili mesto v finalu Lige Nova KBM. Četa glavnega trenerja Jurice Golemca zdaj čaka na razplet polfinalnega dvoboja med Helios Sunsi in Termami Olimie Podčetrtkom. Cedevita Olimpija si je po hitrem postopku zagotovila mesto v finalu državnega … Continued

Cedevita Olimpija si je po hitrem postopku zagotovila mesto v finalu državnega prvenstva. Ljubljanski Zmaji, ki v tej sezoni branijo naslov državnega prvaka iz sezone 2020/21 in hkrati lovijo svojo 19. državno lovoriko, so v polfinalu po dveh tekmah odpravili košarkarje Rogaške. Na drugi tekmi serije je semafor po 40 minutah dvoboja v Športni dvorani Rogaška Slatina kazal 82:63 v korist Ljubljančanov.

Svoje tekmece v finalu državnega prvenstva bodo košarkarji Cedevite Olimpije dobili v petek, ko se bosta v Športni dvorani Domžale na odločilni tretji tekmi pomerili ekipi Helios Suns in Terme Olimia Podčetrtek.

Navkljub dejstvu, da je zaradi gneče na cesti pot Zmajev med Ljubljano in Rogaško Slatino trajala dlje, kot ponavadi, in se je tekma začela 15 minut kasneje, kot je bilo prvotno predvideno, to aktualnih državnih prvakov ni prav nič zmotilo. V obračun s Slatničani so krenili zavzeto in odločno, do glavnega odmora pa so si priigrali 15 točk naskoka (43:28). Domači so nato v drugi polčas vstopili bolje, približali so se na šest točk zaostanka (50:56), ljubljanski stroj pa je našel odgovor na ta izziv. Ljubljančani so pred zadnjo četrtino vodili s 65:52. V zadnjem delu igre so svoje tekmece nato le še obdržali na varni razdalji in se na koncu veselili zanesljive zmage.

V Rogaški Slatini je največ točk k zmagi prispeval Yogi Ferrell (16). Marko Radovanović je dodal 13 točk in sedem skokov, Melvin Ejim 11 točk in pet skokov, Zoran Dragić pa je v svojo statistiko vpisal deset točk.

Naslednja preizkušnja Ljubljančane čaka v ponedeljek ob 19.00 v Dvorani Aleksandra Nikolića v Beogradu. Zmaji se bodo na tretji tekmi polfinalnega niza regionalne lige udarili s Crveno zvezdo mts in si skušali priigrati mesto v finalu regionalnega tekmovanja.

IZJAVI PO TEKMI

“Čestitke košarkarjem za pristop k tekmi. Nekateri so bili brez energije, a imamo dolgo klop. Zasluženo smo si priborili finale. Čestitke tudi Rogaški in vse najboljše v prihodnji sezoni.”

Marko Radovanović, košarkar KK Cedevita Olimpija:
“Pričakovali smo zahtevno tekmo. Po zmagi nad Crveno zvezdo smo se morali napolniti z energijo. Uspelo nam je, zagotovili smo si finale državnega prvenstva.”