21.05.2023

Še tretjič zapored v finalu državnega prvenstva!

Košarkarji Cedevite Olimpije so v nedeljo v ljubljanski Hali Tivoli na drugi tekmi polfinalnega niza končnice državnega prvenstva z Gorenjsko gradbeno družbo Šenčurjem zabeležili zmago z rezultatom 91:70 in si zagotovili mesto v finalu. Cedevita Olimpija si je v Tivoliju v nedeljo zagotovila nastop v velikem finalu državnega prvenstva. Varovanci glavnega trenerja Mira Alilovića so … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so v nedeljo v ljubljanski Hali Tivoli na drugi tekmi polfinalnega niza končnice državnega prvenstva z Gorenjsko gradbeno družbo Šenčurjem zabeležili zmago z rezultatom 91:70 in si zagotovili mesto v finalu.

Cedevita Olimpija si je v Tivoliju v nedeljo zagotovila nastop v velikem finalu državnega prvenstva. Varovanci glavnega trenerja Mira Alilovića so na drugi tekmi polfinalne serije z Gorenjsko gradbeno družbo Šenčurjem zmagali z rezultatom 91:70. Spomnimo, na prvi medsebojni tekmi je v petek semafor v Športni dvorani Šenčur kazal 72:64 za zeleno-oranžno zasedbo.

Ljubljanski kolektiv bo v velikem finalu državnega prvenstva nastopal tretjo sezono zapored, skupno pa so bo to za Zmaje že 28 v finalnem boju za državno lovoriko. Cedevita Olimpija bo skušala v svojo vitrino pospraviti 20. naslov slovenskega državnega prvaka, ki bi bil hkrati tretji zaporedni.

Od leta 1991 je ljubljanski kolektiv v prvih 23 letih samostojne Slovenije kar dvaindvajsetkrat zaigral v finalu, od sezone 2014/15 pa bo nastop v finalu sezone 2022/23 peti za Ljubljančane. Sezona 2019/20 se je predčasno zaključila zaradi pandemije koronavirusa, v sezoni 2020/21 so Zmaji po hitrem postopku ugnali Krko, v sezoni 2021/22 pa Helios Suns.

V končnici državnega prvenstva so Zmaji neporaženi zadnjih 18 tekem. V končnici 2020/21 so na poti do naslova državnega prvaka ugnali Hopse, Helios in Krko, v končnici 2021/22 pa Krko, Rogaško in Helios. V četrtfinalu sezone 2022/23 je Cedevita Olimpija po dveh tekmah izločila Šentjur, v polfinalu pa z dvema zmagama še Šenčur.

Vprašanje zmagovalca so Zmaji razrešili v drugem polčasu. Po tem, ko so na glavni odmor s seboj odnesli pet točk naskoka (49:44), so v tretji četrtini stopili na pedalo za plin, četrto četrtino pa nato odprli še z desetimi zaporednimi doseženimi točkami, na katere gostje niso našli odgovora. Na koncu so zabeležili zanesljivo zmago, semafor v Tivoliju je kazal 91:70.

Najbolj razigrani v dresu Zmajev so bili Marko Jeremić (22 točk / 5 skokov), Amar Alibegović (20 točk), Karlo Matković (11 točk) in Alen Omić (10 točk / 5 skokov).

Miro Alilović, trener KK Cedevita Olimpija:
“Razlika med prvim in drugim polčasom je bila očitna. V prvem polčasu smo prejeli 44 točk, v drugem polčasu pa se je pokazala reakcija iz garderobe. Dvignil sem glas, po tem smo reagirali. Bili smo obrambno osredotočeni in Šenčurju v drugem polčasu pustili doseči le 26 točk. Cilj je zastavljen, gremo naprej s svežo glavo. Zavedamo se, da nas zdaj čakajo tiste res težke tekme.”

Marko Jeremić, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Vedno moramo igrati tako, kot smo igrali v drugem polčasu. Prvi polčas ni bil najbolj sijajen, še posebej v igri v obrambi in v skoku. V drugih dvajsetih minutah smo pokazali naš pravi obraz in prišli do zaslužene zmage. Naša naloga je, da se pripravimo na finalne tekme, in da smo tisti pravi. Imamo čas, čakamo naše tekmece.”