19.05.2023

V Šenčurju do zmage za korak bliže finalu

V petek so košarkarji Cedevite Olimpije v Športni dvorani Šenčur na prvi tekmi polfinalnega niza končnice državnega prvenstva z rezultatom 72:64 premagali Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur in napravili odločen korak proti preboju v finale tekmovanja. Mesto v finalu si lahko ljubljanski košarkarji zagotovijo že v nedeljo, ko bo v Tivoliju na sporedu druga tekma polfinalne … Continued

V petek so košarkarji Cedevite Olimpije v Športni dvorani Šenčur na prvi tekmi polfinalnega niza končnice državnega prvenstva z rezultatom 72:64 premagali Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur in napravili odločen korak proti preboju v finale tekmovanja. Mesto v finalu si lahko ljubljanski košarkarji zagotovijo že v nedeljo, ko bo v Tivoliju na sporedu druga tekma polfinalne serije.

Cedevita Olimpija je le še korak oddaljena od uvrstitve v finale državnega prvenstva. Ljubljanski Zmaji so v petek v Športni dvorani Šenčur na prvi tekmi polfinalnega niza z Gorenjsko gradbeno družbo Šenčurjem zabeležili zmago z rezultatom 72:64 in v seriji, ki se igra na dve dobljeni tekmi, povedli z 1:0.

Zmaji so se v Šenčurju dolgo časa mučili z domačini, ki so se ljubljanskim košarkarjem zoperstavili z ostro in čvrsto igro. V zadnji četrtini je na koncu presodila kvaliteta aktualnih slovenskih prvakov, ki so slavili zasluženo, a težko prigarano zmago.

Mesto v finalu in končni boj za tretji zaporedni naslov slovenskega državnega prvaka si lahko varovanci glavnega trenerja Mira Alilovića zagotovijo že v nedeljo, ko bodo ob 19.30 v Hali Tivoli gostili kolektiv z Gorenjske. Vstop v Hram slovenske košarke bo brezplačen za vse športne navdušence!

Najbolj razigrani v zeleno-oranžnih dresih so bili Matic Rebec (12 točk / 7 skokov), Marko Jeremić (12 točk), Zoran Dragić (12 točk) in Amar Alibegović (11 točk / 6 skokov), na skoku pa je bil izvrsten Alen Omić (6 točk / 12 skokov).

Zmaji še naprej čakajo svoje tekmece v polfinalu AdmiralBet Lige ABA, dobili pa jih bodo v ponedeljek, ko se bosta v Beogradu na odločilni tretji tekmi četrtfinala pomerila Partizan Mozzart Bet in SC Derby.

IZJAVA PO TEKMI:

Miro Alilović, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Ob vstopu v vsako novo serijo se zavedamo, da je prva tekma tista najtežja. Na tekmi smo slabo zaključevali v napadu predvsem zaradi obrambe. Šenčurju smo pustili, da je zbral 14 skokov v napadu, kar je več kot preveč. Do naslednje tekme pričakujem boljše kroženje žoge in da v napadu igramo bolj kolektivno igro.”

LIGA NOVA KBM, POLFINALE

Športna dvorana Šenčur (Šenčur pri Kranju, Slovenija), petek, 19. maj:
GGD ŠENČUR – CEDEVITA OLIMPIJA 64:72 (16:16, 17:26, 17:19, 14:11) [0:1]*
Cedevita Olimpija: Ferrell 9, Jeremić 12, Murić 2, Omić 6 (12 skokov), Dragić 12, Rebec 12 (7 skokov in 6 podaj), Radović 2, Alibegović 11 (6 skokov), Kosi, Matković 6 (6 skokov), Drobnjak, Vračko.

Hala Tivoli (Ljubljana, Slovenija), nedelja, 21. maj, ob 19.30:
CEDEVITA OLIMPIJA – GGD ŠENČUR (prost vstop; TV prenos na Šport TV)

*Polfinalni niz se igra na dve dobljeni tekmi. Morebitna tretja tekma bo v torek, 23. maja, ob 20.00, v Športni dvorani Šenčur.