16.05.2022

Pred navdušenimi navijači do zmage in odločujoče tretje tekme

Košarkarji Cedevite Olimpije so v ponedeljek na drugi tekmi polfinalnega niza regionalne lige aktualne prvake tekmovanja, košarkarje Crvene zvezde mts, po podaljšku premagali z rezultatom 88:80 in izsilili tretjo tekmo, ki bo odločala o potniku v finale. Tretji obračun bo v Beogradu. Ljubljanska publika se skupaj s Cedevito Olimpijo veseli prve zmage v končnici regionalnega … Continued

Ljubljanska publika se skupaj s Cedevito Olimpijo veseli prve zmage v končnici regionalnega tekmovanja po sezoni 2010/11. Košarkarji kolektiva iz slovenske prestolnice so na drugi tekmi polfinalnega niza regionalne lige z rezultatom 88:80 premagali aktualne prvake, košarkarje Crvene zvezde mts, in na ta način izsilili tretjo tekmo serije, ki bo v Beogradu odločala o potniku v finale tekmovanja.

Zmaji so se pred očmi zbranih navijačev v stoženski lepotici veselili prve zmage nad beograjskimi rdeče-belimi po 1. decembru 2019. Zmaga je bila obenem še slajša, ker so si jo zeleno-oranžni priigrali pred očmi 9.435 obiskovalcev, ki so znova napolnili Areno Stožice in svoje ljubljence pospremili do velikega uspeha. Obisk na ponedeljkovi tekmi je hkrati najvišji v tej sezoni v regionalni ligi na katerikoli tekmi!

Uvod v obračun se ni razpletel po željah domačih košarkarjev. Gostje so hitro povedli z 19:7, a so se Zmaji do konca prve četrtine pobrali in približali na le pet točk zaostanka (24:29). Sledilo je precej bolj enakovredno nadaljevanje. Vse do zadnje četrtine, ko so se ljubljenci domačega občinstva odlepili za devet točk. Beograjčani so nato končnico odigrali bolje in izsilili podaljšek, v katerem pa jim zeleno-oranžni možnosti za zmago niso pustili.

Najboljši strelec ljubljanskega moštva je bil Edo Murić z 21 točkami, k temu je dodal še sedem skokov. Kapetan Jaka Blažič je za zmago prispeval 12 točk in pet skokov. Z dvomestnim številom točk so se izkazali še Yogi Ferrell (11), Zoran Dragić (11) in Alen Omić (10).

Cedevito Olimpijo nova preizkušnja čaka že v sredo ob 20.00, ko se bo na drugi tekmi polfinalnega niza slovenskega državnega prvenstva v Rogaški Slatini pomerila z domačo Rogaško. Slednjo so Zmaji na sobotni prvi tekmi v Tivoliju premagali z rezultatom 93:80, na ta način pa so le še eno zmago oddaljeni od preboja v finale državnega prvenstva.

IZJAVE PO TEKMI

“Čestitke košarkarjem, čestitke navijačem za neverjetno tekmo! Bili smo zelo osredotočeni. Od sredine prve četrtine smo zaigrali mehko, zadnje tri četrtine in pol, vključno s podaljškom, pa smo prikazali najboljšo obrambno predstavo v tej sezoni. Edino na ta način lahko premagamo Crveno zvezdo mts. Zdaj se ne predajamo, v Beograd ne gremo z belo zastavo. Želimo si finala!”

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
“To je prigarana, sladka zmaga. Veseli smo, da smo kljub nenavadnemu razpletu prišli do podaljška. Pokazali smo karakter, stopili smo skupaj in ga dobili precej enostavno. Veseli smo, a čaka nas še ena tekma. V Beogradu bomo odigrali podobno partijo kot v Stožicah in videli bomo, kaj nam bo to prineslo.”

Edo Murić, košarkar KK Cedevita Olimpija:
“Ves čas sem govoril, da nam za takšno tekmo ne manjka veliko. S polnimi Stožicami smo lahko premagali Crveno zvezdo mts. Prav navijači so bili tisti, ki so nam dali dodaten zagon, ki smo ga v končnici potrebovali. Tekma je bila izjemno zahtevna. Sanje so igrati pred polnimi Stožicami.”

Zoran Dragić, košarkar KK Cedevita Olimpija:
“V drugem polčasu smo začeli igrati tako, kot moramo. Držali smo prednost, košarkarji Crvene zvezde mts so nas lovili in izsilili podaljšek. Na koncu smo pokazali, da si zmage želimo bolj. Zasluženo smo zmagali!”

LIGA ABA, KONČNICA

POLFINALE

Arena Stožice (Ljubljana, Slovenija), ponedeljek, 16. maj:
CEDEVITA OLIMPIJA – CRVENA ZVEZDA MTS 88:80* (24:29, 19:15, 16:10, 17:22, 12:4) [1:1]**
Cedevita Olimpija
: Pullen 8, Ferrell 11 (5 asistenc), Ejim 6 (5 skokov), Murić 21 (7 skokov), Auguste 9 (5 skokov), Blažič 12 (5 skokov), Hodžić, Ščuka, Omić 10 (8 skokov), Dragić 11 (6 skokov, 6 asistenc), Radovanović, Mulalić.
*Po podaljšku.

Že odigrano:

Dvorana Aleksandar Nikolić (Beograd, Srbija), četrtek, 12. maj:
CRVENA ZVEZDA MTS – CEDEVITA OLIMPIJA 93:82 (26:23, 27:25, 18:15, 22:19)

Cedevita Olimpija: Pullen 10, Ferrell 4, Ejim 3 (5 skokov), Murić 14, Auguste 8, Blažič 20 (5 skokov, 5 asistenc), Hodžić, Ščuka, Omić 11 (8 skokov), Dragić 12, Radovanović, Mulalić.

VEČ O TEKMI

**Rezultat v zmagah. Polfinalni niz se igra na dve dobljeni tekmi. Morebitna tretja tekma bo v Beogradu, termin pa bo znan naknadno.