Novica
12.05.2022

Poraz v Beogradu, za tretjo tekmo v ponedeljek v Ljubljani

Košarkarji Cedevite Olimpije so v četrtek na prvi tekmi polfinalnega niza regionalne lige v beograjski Dvorani Aleksandra Nikolića doživeli poraz proti aktualnim prvakom, košarkarjem Crvene zvezde mts (83:92). Serija se zdaj seli v Ljubljano, kjer bodo izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca v ponedeljek ob 18.30 v Stožicah z zmago skušali izsiliti tretjo tekmo. Cedevita Olimpija … Continued

Cedevita Olimpija je v polfinalni niz regionalne lige z aktualnimi prvaki, košarkarji Crvene zvezde mts, vstopila s porazom na prvi tekmi v beograjski Dvorani Aleksandra Nikolića. Beograjski košarkarji so bili od ljubljanskih boljši z rezultatom 93:83.

Polfinalna serija, ki se igra na dve dobljeni tekmi, se bo v ponedeljek nadaljevala v ljubljanski Areni Stožice, druga tekma pa se bo začela ob 18.30. Vstopnice za ogled ponedeljkovega obračuna so še vedno na voljo na www.shop.olimpija.com. Četa glavnega trenerja Jurice Golemca v ponedeljek potrebuje zmago, s katero bi lahko Zmaji izsilili tretjo tekmo.

Ljubljanski košarkarji so večji del srečanja v Beogradu lovili zaostanek za košarkarji Crvene zvezde. Po polovici tekme so za njimi zaostajali pet točk, v drugem polčasu pa so se aktualni prvaki regionalne lige odlepili. Zmaji so jim morali na koncu priznati premoč (82:93). Košarkarji v zeleno-oranžnih dresih so vodili le kratek čas, v prvi četrtini ob rezultatu 12:10. Vse do glavnega odmora so še držali stik z Beograjčani in pred drugim polčasom ohranili odprte možnosti, da bi v dvorani Aleksandra Nikolića prišli do pomembne zmage pred nadaljevanjem polfinalnega niza regionalne lige. A Zmajem po vrnitvi na parket ni steklo. Gostitelji so najprej povedli za osem, kasneje tudi z dvomestno prednostjo, Ljubljančani pa niso več ujeli priključka.

Od čete Jurice Golemca se je tokrat najbolj izkazal kapetan Jaka Blažič, ki je dosegel 20 točk, pet skokov in pet asistenc. Edo Murić je prispeval 14 točk, dve manj Zoran Dragić. Alen Omić se je ustavil pri enajstih točkah in osmih skokih, Jacob Pullen pa je dodal deset točk.

Pred ponedeljkovo drugo tekmo polfinala regionalne lige v Stožicah, se bodo košarkarji Cedevite Olimpije v ponedeljek ob 19.30 na parket Hale Tivoli podali v državnem prvenstvu. Na prvi tekmi polfinalnega niza bodo namreč v Hramu slovenske košarke gostili košarkarje Rogaške, vstop v dvorano pa bo brezplačen.

IZJAVI PO TEKMI

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Čestitke Crveni zvezdi za zasluženo zmago. Mi nismo odigrali dobre tekme. Nismo bili fizično prisotni. V tretji četrtini smo zgrešili štiri ali pet odprtih metov, tekmeci pa so nam pobegnili. V končnico bi morali priti z manjšim zaostankom, če bi želeli zmagati. Nismo bili pravi. Pred domačimi navijači bomo dali vse od sebe, želimo si priti nazaj v Beograd na tretjo tekmo polfinalnega niza.”

Edo Murić, košarkar KK Cedevita Olimpija:
“Že pred tekmo smo vedeli, da bomo morali pokazati najboljšo predstavo v tej sezoni, če bomo želeli zmagati. Ni nam uspelo. Zavedati se moramo, da lahko tekme dobivamo z dobro igro v obrambi. Lahko se še bolj borimo in zagotovo se v Stožicah bomo.”

LIGA ABA, KONČNICA

POLFINALE

TEKMA 1

Dvorana Aleksandar Nikolić (Beograd, Srbija), četrtek, 12. maj:
CRVENA ZVEZDA MTS – CEDEVITA OLIMPIJA 93:82 (26:23, 27:25, 18:15, 22:19) [1:0]*

Cedevita Olimpija: Pullen 10, Ferrell 4, Ejim 3 (5 skokov), Murić 14, Auguste 8, Blažič 20 (5 skokov, 5 asistenc), Hodžić, Ščuka, Omić 11 (8 skokov), Dragić 12, Radovanović, Mulalić.

TEKMA 2

Arena Stožice (Ljubljana, Slovenija), ponedeljek, 16. maj, ob 18.30:
CEDEVITA OLIMPIJA – CRVENA ZVEZDA MTS (nakup vstopnic)

*Polfinalni niz se igra na dve dobljeni tekmi. Morebitna tretja tekma bo v Beogradu, termin pa bo znan naknadno.