29.03.2023

Oslabljena zasedba sezono v Evropskem pokalu zaključila s porazom

Košarkarji Cedevite Olimpije so v sredo na dvoboju 18. kola rednega dela 7DAYS EuroCupa v Stožicah doživeli poraz proti francoskemu JL Bourgu (75:88) in se poslovili od evropske sezone. Brez Alena Omića, Roka Radovića, Marka Jeremića in Amarja Alibegovića so košarkarji Cedevite Olimpije na dvoboju 18. kola rednega dela 7DAYS EuroCupa v Stožicah izgubili proti … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so v sredo na dvoboju 18. kola rednega dela 7DAYS EuroCupa v Stožicah doživeli poraz proti francoskemu JL Bourgu (75:88) in se poslovili od evropske sezone.

Brez Alena Omića, Roka Radovića, Marka Jeremića in Amarja Alibegovića so košarkarji Cedevite Olimpije na dvoboju 18. kola rednega dela 7DAYS EuroCupa v Stožicah izgubili proti francoskemu JL Bourgu (75:88). Za Zmaje se evropska sezona zaključuje, na 18 obračunih pa so zabeležili tri zmage. Spomnimo, v sezoni 2021/22 se jim je uspelo prebiti do četrtfinala, v sezoni 2020/21 pa so se uvrstili v drugi del tekmovanja in bili eno zmago oddaljeni od četrtfinala.

Izjemno igro je v prvem polčasu kazal Karlo Matković, ki je v prvih 20 minutah igre dosegel kar 22 točk, in bil prva violina ljubljanskega kolektiva, ki je s seboj na glavni odmor odnesla devet točk naskoka (44:35). V tretji četrtini so gosti iz Francije začeli topiti prednost domačinov, na samem uvodu v zadnji del igre pa se oddaljili na 68:57. Žal se devetim Zmajem, ki so v sredo v Stožicah stopili na parket in se hrabro borili do zadnjega atoma moči, ni uspelo več vrniti v igro za zmago, ki je odšla v Francijo.

Najboljši na parketu pri Zmajih so bili Karlo Matković (28 točk, 9 skokov), Edo Murić (15 točk), Matic Rebec (devet točk) in Zoran Dragić (sedem točk).

Vse svoji moči bodo ljubljanski košarkarji zdaj usmerili v zaključek sezone v AdmiralBet Ligi ABA in slovenskem državnem prvenstvu. V regionalni ligi so si mesto v končnici že zagotovili, na zadnjih štirih tekmah rednega dela sezone si pa bodo skušali priigrati še prednost domačega igrišča v četrtfinalu. Prihodnja preizkušnja Cedevito Olimpijo čaka v torek ob 19.00, v Stožice pa na obračun 24. kola sezone prihaja SC Derby.

Miro Alilović, trener KK Cedevita Olimpija
“Bourgu smo parirali praktično 30 minut, zadnjih deset minut pa smo nekako razpadli. Igrali so predvsem fizično, z zelo agresivnimi beki, kjer je nam primanjkovalo moči. Imeli smo svoje možnosti. Posledično so bili vsi odprti meti kratki. V zadnji četrtini smo bili zelo neorganizirani v napadu, izgubili smo kontrolo in to je stvar, na kateri moramo delati. Zdaj imamo čas, da se nekateri pozdravijo, da se spočijemo, treniramo, popravimo te stvari in se maksimalno pripravimo na Ligo ABA.”

Edo Murić, igralec KK Cedevita Olimpija
“Tekmo smo začeli dobro in igrali dobro košarko. Enostavno smo imeli premalo rotacije, da bi jo tako lahko tudi zaključili. Tekma je dolga, 40 minut, sploh ko igraš proti tako fizični ekipi, kot je Bourg, ki ima večino tekme na parketu tri do štiri visoke igralce. So dobri strelci, dobri fizikalci. Drugi polčas je bil za nas težek. Na igrišče se nismo vrnili z enako energijo kot v prvem polčasu. Imamo določene probleme, bolezni – to niso izgovori. Dali smo vse od sebe, energija v obrambi je boljša in gremo v pravo smer. Evropsko prvenstvo je za nas tako zaključeno, v Ligi ABA pa smo videli, da lahko delamo preglavice tudi najboljšim ekipam in jim naredimo kak siv las. Potrudili se bomo, da nekomu pokvarimo načrte, tako, kot so jih drugi pokvarili nam v EuroCupu.”