09.03.2022

V 7DAYS EuroCupu na parket drugič v 48 urah, prihaja Promitheas

Košarkarji Cedevite Olimpije bodo Marčevsko norost nadaljevali v četrtek ob 20.45, ko bodo na zaostali tekmi devetega kola 7DAYS EuroCupa gostili grški Promitheas in skušali zabeležiti enajsto zaporedno zmago. Vstopnice so že v prodaji. Cedevita Olimpija se bo v četrtek ob 20.45 na zaostalem obračunu devetega kola skupinskega dela 7DAYS EuroCupa v domači Areni Stožice … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije bodo Marčevsko norost nadaljevali v četrtek ob 20.45, ko bodo na zaostali tekmi devetega kola 7DAYS EuroCupa gostili grški Promitheas in skušali zabeležiti enajsto zaporedno zmago. Vstopnice so že v prodaji.

Cedevita Olimpija se bo v četrtek ob 20.45 na zaostalem obračunu devetega kola skupinskega dela 7DAYS EuroCupa v domači Areni Stožice pomerila s Promitheasom iz Patrasa. Ekipi sta stari znanki iz sezone 2020/21, ko sta se pomerili v skupinskem delu, obe zmagi pa so zabeležili ljubljanski košarkarji.

Vstopnice za ogled tekme so že v prodaji, neposredni televizijski prenos pa bo možno spremljati na Šport TV 1.

Ljubljanski klub je v torek na dvoboju 14. kola Evropskega pokala zanesljivo, z 92:78, premagal podgoriško Budućnost VOLI. Motivirani Zmaji so bili vseskozi boljša ekipa na stoženskem parketu, kljub temnim minutam v tretji četrtini, ko so se gostje približali na vsega osem točk zaostanka, pa četa glavnega trenerja Jurice Golemca ni izgubila fokusa, in na koncu se je veselila enajstega zaporednega uspeha.

Najboljši strelec v zeleno-oranžnem dresu je bil Jaka Blažič s 23 točkami, Alen Omić pa je prispeval 19 točk in osem skokov. Dvomestno število točk so dosegli še Yogi Ferrell (18), Zoran Dragić (11) in Jacob Pullen (10).

Tako, kot Cedevita Olimpija, je tudi Promitheas na parket nazadnje stopil v torek in na domačem parketu z 79:68 premagal ratiopharm Ulm. Za grški kolektiv je bila to četrta zmaga na 13 tekmah v tej sezoni, trenutno pa zaseda zadnje mesto v skupini B. Na zadnjih šestih tekmah v Evropskem pokalu je Promithas zabeležil dve zmagi.

Na torkovem obračunu z nemško ekipo so Grki že v prvem polčasu zaigrali odločno, v tretji četrtini pa vodili tudi že z 20 točkami razlike. Vodstvo je v zadnjem delu igre poskočilo na 23 točk (61:38), nato pa je Ulm zaigral bolj zavzeto in se približal na 66:61, obračun pa je malo več kot minuto pred koncem tekme v korist domačinov dokončno odločil Kendrick Ray.

Slednji je tekmo zaključil z desetimi točkami, najboljši strelec Promitheasa pa je bil Jerai Grant z 22 točkami, zbral pa je tudi 11 skokov. Dimitris Agravanis je v statistiko vpisal 14 točk, šest skokov in osem asistenc.

V grškem državnem prvenstvu Promitheas trenutno zaseda četrto mesto, na svojem računu pa ima devet zmag in štiri poraze.

Ljubljanski klub pripravlja oblico aktivnosti, namenjenih navijačem, za največjo popestritev pa bo znova poskrbela Zavarovalnica Triglav, saj še naprej poteka tudi Triglav Met s sredine igrišča, ki lahko srečnežu prinese kar 5.000 EUR. Vnovič bo odprt tudi NLB ‘Hitri vhod’, ki obiskovalcem, ki pred vstopom v dvorano predložijo bančno kartico NLB, omogoča hitrejši dostop v stožensko dvorano.
Izpolnjevanje t.i. PCT pogojev pri vstopu v dvorano ni več potrebno, vsak obiskovalec pa mora kljub vsemu imeti vseskozi nadeto masko in vzdrževati varnostno razdaljo ter skrbeti za higieno rok.
Vstopnice za ogled tekme so že na voljo v naši spletni trgovini (www.shop.olimpija.com), na spletni platformi Petrol Ticket (www.petrol-ticket.si) ter www.mojekarte.si. Hkrati si jih vsi lahko zagotovite tudi na vseh Petrolovih bencinskih servisih po Sloveniji.
Le še nekaj dni pa bo v prodaji poseben paket vstopnic Marčevska norost, z nakupom katerega si bodo lahko navijači svoj sedež v dvorani zagotovili na vseh domačih tekmah Cedevite Olimpije v marcu. Navijači si lahko paket Marčevska norost, ki s seboj prinaša tudi številne ugodnosti naših sponzorjev in partnerjev, zagotovijo v naši spletni trgovini (www.shop.olimpija.com).

IZJAVI PRED TEKMO:

»Pred nami je energetsko gledano težka tekma. Promitheas je zelo dobra ekipa, ki je odlično vodena, že vrsto let jo vodi izkušen trener, ki svojo ekipo vedno zelo dobro pripravi. Moštvo Promitheasa je izkušeno, igra zelo napadalno. Znova je potrebno poudariti našo igro v obrambi. Pri skoku za odbito žogo moramo zapirati naše tekmece in biti boljši, kot na torkovi tekmi z Budućnostjo. Promitheasu moramo poskusiti vsiliti naš ritem igre, da igramo hitro in z veliko intenzitete, saj naši tekmeci radi igrajo šah, zato ne smemo priti v njihov ritem.«

Edo Murić, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Zagotovo je pred nami težka tekma. Promitheas v zadnjem času igra zelo dobro, kar so pokazali tudi s torkovo zmago proti Ulmu. Glede na to, da smo oboji stopili na parket v torek, košarka na četrtkovi tekmi morda ne bo najbolj atraktivna, a tekma je zelo pomembna za nas, zato bomo dali vse od sebe, da si zagotovimo to zmago, ki bi nam pomenila veliko v nadaljevanju sezone. Upam, da se Stožice napolnijo, in da bomo lahko skupaj uživali.«