Cedevita Olimpija
95
87

Brez uspeha v Benetkah

Članska zasedba Cedevite Olimpije je s porazom zaključila šesto kolo rednega dela BKT EuroCupa. Na obračunu v Benetkah je bila od Ljubljančanov v torek z rezultatom 95:87 boljša Umana Reyer.

Cedevita Olimpija tudi po šestih odigranih tekmah v rednem delu BKT EuroCupa ostaja brez zmage. Ljubljančane je v torek v Benetkah z rezultatom 95:87 premagala Umana Reyer. Za zasedbo slovenskih državnih prvakov je to skupno enajsti zaporedni poraz v Evropskem pokalu, zadnjič so se Ljubljančani zmage veselili 1. februarja.

Veliko bolje gre Zeleno-oranžnim v AdmiralBet Ligi ABA, kjer so po šestih odigranih tekmah pri izkupičku štirih zmag, prav na regionalni sceni pa bodo tudi nadaljevali s tekmovalno sezono 2023/24. V soboto ob 17.00 se bodo v Železniku na dvoboju sedmega kola rednega dela tekmovanja pomerili z FMP-jem Soccerbet.

IZJAVE PO TEKMI:

Andrea Turchetto, pomočnik glavnega trenerja KK Cedevita Olimpija:
“Težko je najti prave besede. 35 minut smo igrali zelo dobro, vodili, nato pa v zaključku srečanja zgrešili nekaj metov, tudi žoga ni več dobro krožila. Kljub temu moramo biti ponosni, saj smo se odločno zoperstavili eni od najboljših ekip v Evropskem pokalu. Vedno moramo igrati do konca in biti osredotočeni na naše naloge.”

Karlo Matković, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Zgrešili smo kar nekaj odprtih metov. Na koncu smo igrali slabo v obrambi v tranziciji, prejeli smo dve zaporedni trojki. Zmago smo izpustili iz svojih rok. Že v soboto nas čaka obračun z FMP-jem in moramo se osredotočiti na to tekmo.”

Amadou Sow, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Težak zaključek tekme. Moramo si ogledati stvari, ki jih nismo počeli dobro v zadnji četrtini in jih popraviti do naslednje tekme.”

BKT EUROCUP, 6. KOLO REDNEGA DELA SEZONE 2023/24

Palasport Taliercio (Benetke, Italija), torek, 7. november:
UMANA REYER VENICE – CEDEVITA OLIMPIJA 95:87 (21:27, 21:20, 20:25, 33:15)

Cedevita Olimpija: Stewart 9, Armand, Sow 16, Radović 5, Glas 2, Blažič 16 (7 skokov), Matković 14 (9 skokov), Prepelič 12 (14 podaj), Jones 8, Ščuka, Klobučar 5, Šaškov.

POROČILO TEKME:

Cedevita Olimpija je srečanje v Italiji začela odlično in diktirala svoj tempo skozi uvodne tri četrtine. Ob polčasu so Zmaji vodili za pet točk, v tretji četrtini za 13, pred začetkom zadnje četrtine pa za deset. A v zadnji četrtini je sledil padec v igri Ljubljančanov, ki s svojo obrambo niso več uspeli zaustaviti domačega moštva, slednje pa je samo v zadnji četrtini doseglo kar 33 točk. Umana Reyer je tako uprizorila preobrat in na koncu slavila zmago z rezultatom 95:87.

Za Cedevito Olimpijo sta tokrat največ točk, in sicer vsak po 16, prispevala Amadou Sow in Jaka Blažič, slednji je v svojo statistiko dodal še sedem skokov. Karlo Matković se je zaustavil pri 14 točkah, Klemen Prepelič pa pri 12.