Cedevita Olimpija
93
85

Poraz proti Splitu

Košarkarji članske zasedbe Cedevite Olimpije se iz Splita v Ljubljano vračajo s porazom v 16. kolu rednega dela AdmiralBet Lige ABA (93:85).

Članska zasedba Cedevite Olimpije je v petek doživela poraz v 16. kolu rednega dela AdmiralBet Lige ABA na gostovanju pri Splitu (93:85). Za Ljubljančane je to peta izgubljena tekma v tej regionalni sezoni, še naprej pa ostajajo blizu najvišjim mestom na lestvici tekmovanja.

Slovenski prvaki se bodo prihodnji teden vrnili na domači parket stoženske dvorane, kjer bodo v sredo ob 18.30 najprej gostili Umano Reyer iz Benetk, v soboto ob 17.00 pa še Igokeo m:tel. Vstopnice za ogled tekem so že na voljo na vstopnice.olimpija.com, vstop na tekmo z Benečani pa bo brezplačen za vse otroke do 15. leta.

Zoran Martić, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Tekmo smo začeli premehko, premalo agresivno, individualno in sebično. Domačini so pokazali večjo željo po zmagi, si prigarali prednost in samozavestno zaključili tekmo.”

DJ Stewart, igralec KK Cedevita Olimpija:
“V prvem polčasu smo si skopali luknjo, iz katere smo se skušali v nadaljevanju rešiti, a bilo je prepozno.”

ADMIRALBET LIGA ABA, 16. KOLO REDNEGA DELA SEZONE 2023/24

Mala dvorana KK Split (Split, Hrvaška), petek, 12. januar:
SPLIT – CEDEVITA OLIMPIJA 93:85 (25:20, 30:27, 19:17, 19:21)

Cedevita Olimpija: Stewart 14, Radović 11, Radičević 7 (6 podaj), Cobbs 4 (6 podaj), Glas 7, Blažič 7 (9 skokov), Matković 21 (12 skokov), Jones 8, Ščuka, Klobučar, Dragić 6, Šaškov.

POROČILO TEKME:

Košarkarji domačega mošta so vodili skozi večji del srečanja. Vodili so za pet točk po prvi četrtini ter za osem ob polčasu. Zmaji so odločno odgovorili ob začetku drugega polčasa in v 28. minuti poravnali rezultat na 63:63, a nato domačim dopustili niz 18:2, ki je Rumene znova odpeljal na varnih 16 točk prednosti (81:65). Ljubljančani so se do konca borili po najboljših močeh, da bi znova prišli blizu, a jim je za preobrat zmanjkalo časa.

Najboljši strelec v dresu Zmajev je bil Karlo Matković z 21 točkami in 12 skoki, s čimer si je priigral valorizacijo 28. Dvomestno število točk sta dosegla tudi DJ Stewart (14 točk) in Rok Radović (11 točk).