Cedevita Olimpija
82
78

Padec v igri v končnici za poraz Zmajev v Morači

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 18. kolu AdmiralBet Lige ABA na gostovanju v Dvorani Morača v Podgorici proti SC Derbyju doživeli poraz z rezultatom 78:82.

Košarkarji članske zasedbe Cedevite Olimpije se iz Podgorice vračajo s porazom v 18. kolu rednega dela AdmiralBet Lige ABA proti SC Derbiju (78:82). Žal Zmajem ni uspelo nadaljevati uspešnega niza zmag, ki so ga začeli minuli konec tedna na domačem parketu proti Igokei in v sredo nadaljevali v Hamburgu. Še tri minute pred koncem je Cedevita Olimpija vodila s 74:68, nato pa so domačini potek tekme obrnili v svojo korist in zmagali po napeti končnici.

V prihodnjem tednu slovenske prvake čakata dve preizkušnji, ena domača in ena gostujoča. V sredo ob 18.30 v Stožice na zadnjo domačo tekmo v rednem delu BKT EuroCupa prihajajo London Lionsi. Vstopnice za ogled tekme so na voljo na vstopnice.olimpija.com, vstop za vse otroke do 15. leta pa bo brezplačen. Prihodnjo soboto ob 19.00 četo glavnega trenerja Zorana Martića v okviru 19. kola regionalne lige čaka gostovanje pri Borcu Mozzart iz Čačka.

Zoran Martić, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Tekmo smo izgubili že v prvem polčasu, kljub temu, da smo bili takrat še v prednosti. Večkrat smo imeli priložnost, da tekmeca zlomimo in si priigramo občutnejšo razliko, a smo jim s svojimi napakami ter neodgovorno igro v napadu stalno omogočali povratek. V drugem polčasu smo postali nervozni, ekipa SC Derbija pa se je razigrala. Ohranili so mirne živce in bolj zbrano zaključili tekmo.”

Luka Ščuka, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Žal nam v drugem polčasu ni steklo. Čestitke Derbiju za zmago. Mi bomo še bolj trdno delali v dvorani, da se vrnemo močnejši.”

ADMIRALBET LIGA ABA, 18. KOLO REDNEGA DELA SEZONE 2023/24

Morača (Podgorica, Črna gora), sobota, 27. januar:
SC DERBY – CEDEVITA OLIMPIJA 82:78 (22:25, 18:21, 21:14, 21:18)

Cedevita Olimpija: Stewart 9, Radović 3, Radičević 6, Cobbs 13 (5 podaj), Glas 3, Blažič 10 (7 podaj), Todorović, Matković 15 (11 skokov), Jones 7, Ščuka 7 (5 skokov), Dragić 5, Šaškov.

POROČILO TEKME:

Na parketu Morače se je videlo, da Zmajem tokrat ni steklo. Navkljub vodstvu z 12 točkami (40:28), srečanja niso uspeli obrniti v svojo korist, domačim pa so pustili, da se vrnejo v igro za zmago. Slednjo so si košarkarji Studentskega centra na koncu po mirni končnici tudi priigrali, na strani kolektiva iz Podgorice pa so bile predvsem točke, dosežene v raketi (46:20), razigrana pa je bila tudi klop domačinov.

Dvomestno število točk so v Podgorici dosegli Karlo Matković, ki je 15 točkam dodal še 11 skokov, Justin Cobbs s 13 točkami in petimi asistencami ter kapetan Jaka Blažič (10 točk / 7 asistenc).