Cedevita Olimpija
119
66

Poraz v Parizu za konec sezone v Evropskem pokalu

Košarkarji Cedevite Olimpije so v sredo na obračunu zadnjega, 18. kola rednega dela BKT EuroCupa doživeli poraz na gostovanju pri Parisu Basketball (66:119).

Cedevita Olimpija se od Evropskega pokala v sezoni 2023/24 poslavlja s porazom na zadnji tekmi rednega dela v Parizu. V sredo je bil od varovancev glavnega trenerja Zorana Martića v francoski prestolnici boljši Paris Basketball, ki je slavil zmago z rezultatom 119:66. Za ljubljanske Zmaje je bil to sedemnajsti poraz v rednem delu sezone 2023/24. Edino zmago na osemnajstih tekmah so zabeležili na gostovanju pri Hamburgu v 16. kolu.

Kapetan Jaka Blažič po udarcu, ki ga je v tretji četrtini dvoboja s Parižani prejel v predel očesa, ni več stopil na parket. Po zaključku tekme je Jaka skupaj z zdravniškim osebjem odšel na pregled k specialistu. Ko bomo imeli več informacij o stanju kapetana, bomo o tem javnost pravočasno obvestili. V tretji četrtini je udarec v stegensko mišico desne noge prejel Shawn Jones, ki prav tako ni več stopil na parket do konca tekme.

Ljubljanski kolektiv je v končnici drugega najbolj kakovostnega evropskega klubskega košarkarskega tekmovanja nazadnje zaigral v tekmovalni sezoni 2021/22, ko se je predstavil v četrtfinalu. Medtem, ko so Zeleno-oranžni v minuli sezoni na 18 tekmah rednega dela sezone zbrali tri zmage, je bila tokrat Cedevita Olimpija edina ekipa, ki je v tej sezoni Evropskega pokala zmagala le enkrat.

Veliko bolje gre ljubljanski zasedbi v regionalni AdmiralBet Ligi ABA, kjer bodo v soboto ob 17.00 v Stožicah proti FMP-ju Soccerbet na obračunu 20. kola rednega dela sezone lovili štirinajsto zmago v sezoni. Vstop na tekmo bo brezplačen za vse otroke do 15. leta in vse, ki bodo v stožensko lepotico prišli v pustnih maskah.

IZJAVI PO TEKMI:

Zoran Martić, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Vedeli smo, da bosta agresivna in hitra igra Parižanov predstavljali problem. To se je na koncu tudi zgodilo, obenem pa so na samem začetku tekme zadeli devet od prvih desetih metov iz igre, kar nas je popolnoma onesposobilo, da bi postavili kakršnokoli igro v obrambi. Paris je bil za dva razreda boljši tekmec od nas.”

Luka Ščuka, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Paris je z razlogom najboljša ekipa v Evropskem pokalu. Naši tekmeci so bili hitrejši od nas, bili so tudi izjemno natančni, saj so zadeli praktično vse, kar so vrgli na koš. Težko je igrati s takšnim ritmom. Žal smo na koncu izgubili s preveliko razliko.”

BKT EUROCUP, 18. KOLO REDNEGA DELA SEZONE 2023/24

Halle Georges Carpentier (Pariz, Francija), sreda, 7. februar:
PARIS BASKETBALL – CEDEVITA OLIMPIJA 119:66 (32:16, 32:20, 25:13, 30:17)

Cedevita Olimpija: Stewart 8 (5 skokov), Radović, Radičević 2, Cobbs 18 (6 podaj), Glas 8, Blažič 12, Horvat, Jones 2, Ščuka 7, Dragić 6, Šaškov 3

POROČILO TEKME:

Obračun v Parizu je bil bolj ali manj odločen že v prvem polčasu. Domačini so silovito vstopili v srečanje in si po 20 minutah igre priigrali 28 točk naskoka (64:34). V nadaljevanju so visoko razliko vzdrževali in se ob koncu tekme veselili zmage.

Dvomestno število točk sta v Parizu zabeležila Justin Cobbs (17 točk / 6 asistenc) in kapetan Jaka Blažič (12 točk).