Cedevita Olimpija
82
92

Prva zmaga v regionalni ligi v tej sezoni!

Cedevita Olimpija je v soboto v črnogorskem mestu Bar prekinila niz dveh zaporednih porazov v AdmiralBet Ligi ABA in na tekmi tretjega kola rednega dela z rezultatom 92:82 premagala Mornar-Barsko zlato.

Članska zasedba Cedevite Olimpije se v tretjem kolu rednega dela AdmiralBet Lige ABA veseli prve zmage na regionalni sceni v sezoni 2024/25. Ljubljanski Zmaji so v soboto v črnogorskem mestu Bar z rezultatom 92:82 premagali Mornar-Barsko zlato in prekinili niz dveh porazov v regionalni ligi, v turško Ankaro pa se tako odpravljajo z zelo dobro popotnico, dvema zaporednima zmagama, če k uspehu v Baru štejemo še torkovo zmago nad Umano Reyer v EuroCupu.

Spomnimo, zaradi odsotnosti glavnega trenerja Zvezdana Mitrovića, ki bo pot preventivno izpustil zaradi zdravstvenih razlogov, je ekipo s klopi vodil prvi pomočnik Đorđe Adžić, Cedevita Olimpija pa se je predstavila tudi brez Bryntona Lemarja, ki bo zaradi poškodbe stopala s parketa odsoten vsaj šest tednov.

Že v nedeljo bo članska zasedba iz Bara preko Podgorice najprej odpotovala v Carigrad in nato v Ankaro, kjer se bo v torek ob 18.30 po slovenskem času v tretjem kolu rednega dela Evropskega pokala udarila s Turk Telekomom. Zmaji bodo skušali zabeležili tretjo zaporedno zmago v tekmovanju.

V regionalni ligi bo Ljubljančani znova aktivni prihodnjo soboto ob 16.00, ko bodo v Tivoliju gostili Split. Vstopnice za ogled tekme so na voljo na vstopnice.olimpija.com.

Đorđe Adžić, trener KK Cedevita Olimpija:
“Vesel sem zmage, vesel predvsem zaradi igralcev. Trudili smo se, da zabeležimo našo prvo zmago v regionalni ligi, ki je pomembna za dvig samozavesti in nadaljevanje sezone. Po dveh dobro odigranih tekmah v EuroCupu, ekipa dobro napreduje. Iz tekme v tekmo se želimo izboljšati. Lepo je videti veliko število asistenc, saj smo igrali dobro ekipno igro. Na začetku smo potrebovali nekaj časa, da smo našli pravo taktiko v napadu. Veliko asistenc, a hkrati veliko izgubljenih žog, ki so težava. Verjetno je do tega prišlo zaradi velike želje, da si čim prej priigramo zmago, a 21 izgubljenih žog je preveč za ekipo, ki želi igrati na višji ravni.”

Derek Ogbeide, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Čakali smo na dobro tekmo v Ligi ABA in končno nam je uspelo. Postajamo ekipa, ki dobro sodeluje in obeta se nam svetla prihodnost. Osredotočeni smo na prihajajoče tekme in čutimo, da smo na pravi poti.”

POROČILO TEKME:

Gledalci v barski dvorani Topolica so videli izenačen obračun, kjer sta se moštvi večji del prvega polčasa izmenjavali v vodstvu, še sredi tretje četrtine pa so domači vodili za tri točke (57:54). Takrat je Zeleno-oranžna četa prestavila v višjo prestavo in z nizom 17 zaporednih točk pobegnila na 14 točk naskoka (57:71), do konca srečanja pa je ostalo le enajst minut. Na tej točki za domače več ni bilo povratka v boj za zmago, Ljubljančani pa so tekmo brez večjih pretresov pripeljali do zmagovitega zaključka.

Za Cedevito Olimpijo je tokrat največ točk, in sicer 17, dosegel Derek Ogbeide. 16 jih je navrgel kapetan Jaka Blažič, 14 Devin Robinson, še 12 pa DJ Stewart.