Cedevita Olimpija
74
86

Zmaga v Baru

Košarkarji Cedevite Olimpije so v soboto na obračunu 11. kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA z rezultatom 86:74 premagali zadnjeuvrščeno ekipo tekmovanja, Mornar-Barsko zlato.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v soboto v črnogorskem mestu Bar z zmago z rezultatom 86:74 proti Mornar-Barskemu zlatu prekinili niz treh zaporednih porazov. V 11. kolu rednega dela so tako Zmaji zabeležili osmo zmago v sezoni, s katero ostajajo v zgornji polovici lestvice tekmovanja.

Naslednja preizkušnja ljubljanski kolektiv čaka v sredo ob 20.30, ko bodo v 11. kolu BKT EuroCupa gostovali pri Joventutu iz Badalone. Na regionalni parket se Zmaji vračajo v soboto, ko v Tivoliju ob 15.00 gostuje novomeška Krka.

Simone Pianigiani, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Ni veliko za povedati o tekmi. Pomembno je, da smo poskrbeli za to, da se dvoboj z Mornarjem ni odločal v zadnjih minutah srečanja. Naš cilj je bil, da si že prej zagotovimo udobno prednost, in to nam je tudi uspelo. V Bar smo prispeli z devetimi igralci, pripravljenimi za igro, saj Nikola Radičević še ni povsem pripravljen za vstop na parket. Številni niso v dobri formi, ali pa imajo nekatere težave, a s tem se moramo soočati. Igralci so v obdobju, ko nimamo veliko priložnosti za počitek in treninge prikazali željo in energijo. Naš največji problem tekme z Mornarjem je bilo število izgubljenih žog. Zabeležili smo še eno zmago v gosteh, kar je v tej sezoni naša osma, s katero ostajamo pri dobrem izkupičku zmag in porazov.”

Karlo Matković, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Zagotovo bi lahko prikazali boljšo predstavo. Tekma je bila čvrsta, dolgo časa rezultatsko poravnana. V zadnji četrtini smo vedeli, da moramo za zmago zaigrati bolje, začeli smo teči, in prišli do zmage. Ne bi si smeli privoščiti, da dopustimo, da je celotno tekmo dvoboj izenačen. Dokazali smo, da lahko igramo čvrsto in hitro, zdaj pa se moramo pripraviti na naslednje preizkušnje.”

ADMIRALBET LIGA ABA, 11. KOLO REDNEGA DELA SEZONE 2023/24

SRC Topolica (Bar, Črna gora), sobota, 9. december:
MORNAR-BARSKO ZLATO – CEDEVITA OLIMPIJA 74:86 (16:18, 20:22, 23:22, 15:24)

Cedevita Olimpija: Stewart 7 (5 podaj), Sow 4, Radović 6 (8 skokov), Radičević, Cobbs 16 (5 podaj), Glas 4, Blažič 19 (7 skokov in 7 podaj), Matković 24 (7 skokov), Ščuka 2, Klobučar 4.

POROČILO TEKME:

Na srečanju, kjer so Zmaji bili v ospredju večino časa, sicer pa je bil dvoboj rezultatsko izenačen, so ključno razliko ustvarili v prvi polovici zadnje četrtine, ko so se z delnim izidom 9:2 odlepili na osem točk prednosti (73:65), v nadaljevanju pa nato še povišali razliko ter zasluženo slavili osmo zmago sezone v regionalni ligi.

Nadzor nad obročem sta v Baru prevzela Karlo Matković s 24 točkami ter sedmimi skoki in kapetan Jaka Blažič z 19 točkami, sedmimi skoki in sedmimi asistencami. Justin Cobbs je v statistiko vpisal 16 točk.