Cedevita Olimpija
86
87

- Cedevita Olimpija

Košarkarji Cedevite Olimpije se bodo v Športni dvorani Kodeljevo v petek ob 20.30 v velikem finalu Pokala Spar za tekmovalno sezono 2023/24 za pokalno lovoriko pomerili z novomeško Krko.

Zmagovalca Pokala Spar za tekmovalno sezono 2023/24 bo v petek v Športni dvorani Kodeljevo odločil večni slovenski košarkarski derbi. Cedevita Olimpija se bo namreč ob 20.30 v velikem finalu slovenskega pokalnega tekmovanja pomerila z novomeško Krko, in skušala osvojiti svoj tretji zaporedni, skupno pa že 23. pokalni naslov v samostojni Sloveniji. Na poti do finalnega obračuna so ljubljanski košarkarji v četrtek na Kodeljevem premagali domžalske Kansai Helios z rezultatom 95:81, Krka pa je v prvem polfinalu z rezultatom 85:72 ugnala Rogaško.

Zmaji se bodo v finalu Pokala Spar z novomeškim kolektivom pomerili prvič po sezoni 2016/17, ko so, takrat še pod imenom Union Olimpija, Krko v Domžalah premagali z rezultatom 86:81.

IZJAVI PRED TEKMO:

Zoran Martić, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Že v četrtek smo bili na Kodeljevem zelo motivirani, da se prebijemo v veliki finale Pokala Spar in lahko ste prepričani, da bomo tudi v petek vsi dali vse od sebe, da zabeležimo zmago, in na koncu bomo videli, če bo to dovolj za zmago.”

Alen Omić, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Moramo se dobro pripraviti na petkovo tekmo z novomeško Krko, saj Novomeščani na finalno tekmo zagotovo ne bodo prišli z belo zastavo. Zavedamo se, da bodo naši tekmeci dali vse od sebe, da nas presenetijo in osvojijo naslov pokalnega prvaka. Na nas je, da se dobro pripravimo in ubranimo naslov pokalnega prvaka.”

FINALNI TURNIR POKALA SPAR (Dvorana Kodeljevo, Ljubljana; 15. in 16. februar 2024)

FINALE

Petek, 16. februar, ob 20.30:
KRKA – CEDEVITA OLIMPIJA (TV prenos na Sportklub Slovenija 1)

Že odigrano:

POLFINALE 2

Četrtek, 15. februar:
KANSAI HELIOS DOMŽALE – CEDEVITA OLIMPIJA
81:95 (17:21, 23:30, 19:17, 22:27)
: Radičević 10 (8 podaj), Glas 28, Blažič 10 (9 podaj), Ščuka 14 (7 skokov), Omić 22 (11 skokov), Radović 3, Jones, Klobučar, Dragić 6 (7 skokov), Šaškov 2, Vračko.

POLFINALE 1

ROGAŠKA – KRKA 72:85 (17:24, 27:20, 19:25, 9:16)

NAPOVED TEKME:

V petek bomo lahko na Kodeljevem še šestič v zgodovini spremljali veliki finale Pokala Spar s Cedevito Olimpijo in Krko v glavnih vlogah. Do zdaj je štirikrat zmago slavila ljubljanska zasedba, enkrat pa novomeška. Ljubljanski klub ima priložnost za osmo zaporedno lovoriko na domačih tleh, drugo v tekmovalni sezoni 2023/24, saj so Zmaji v septembru že osvojili naslov superpokalnega prvaka.

Po 18 odigranih tekmah v rednem delu Lige Nova KBM je novomeška Krka s 15 zmagami na samem vrhu lestvice. Nekoliko slabše gre Novomeščanom v AdmiralBet Ligi ABA, kjer so trenutno pri izkupičku štirih zmag in 16 porazov, s tem pa so skupaj z Mornarjem povsem na dnu lestvice tekmovanja.

Novomeška Krka se je devetič uvrstila v finale pokalnega tekmovanja in bo v petek naskakovala peti naslov v zgodovini. Nazadnje je slavila 2021, ko je prav na Kodeljevem najprej izločila Cedevito Olimpijo, nato pa v finalu ugnala Šentjur. Finale so si novomeški košarkarji priigrali po tem, ko so v četrtkovem prvem polfinalu premagali Rogaško. Še v 27. minuti tekme so Slatničani vodili s 63:60, Krka pa je odgovorila z nizom 12 zaporednih točk, vprašanje zmagovalca pa rešila tri minute pred koncem zadnje četrtine po seriji 19:2, ko je povedla z 79:65. Pri Krki je bil najboljši posameznik Jan Špan z 19 točkami in osmimi asistencami, sledil je Miha Cerkvenik s 17 točkami, štirimi skoki in tremi pridobljenimi žogami.

Cedevita Olimpija se na finalnem turnirju na Kodeljevem predstavlja v oslabljeni zasedbi, v četrtek je tako na parket stopilo le osem košarkarjev. Domžalska zasedba je bila tako praktično do samega konca tekme povsem blizu, nazadnje pri 76:81, nato pa so Ljubljančani zadržali mirne živce in se veselili zaslužene zmage. Gregor Glas je na poti do 28 točk zgrešil le dva meta iz igre (11/13, trojke 5/7), Alen Omić pa je 20 od svojih 22 točk dosegel že v uvodnih 20 minutah. Temu točkovnemu izkupičku je dodal še 11 skokov.

V tej sezoni sta se Cedevita Olimpija in Krka pomerili v 12. kolu rednega dela AdmiralBet Lige ABA. V Tivoliju je semafor kazal 91:79 v korist ljubljanske zasedbe. Zasijal je Karlo Matković, ki je v statistiko vpisal 23 točk, osem skokov ter kar devet blokad, kar še vedno velja za rekord regionalne lige na posamezni tekmi.