Cedevita Olimpija
75
82

Sanjski drugi polčas za pomembno zmago v Solunu

Košarkarji Cedevite Olimpije so v sredo v Solunu na obračunu petega kola rednega dela BKT EuroCupa premagali grški Aris z rezultatom 82:75 in se tako dodatno učvrstili na najvišjih mestih v skupini B.

Članska zasedba Cedevite Olimpije je v sredo v Solunu v petem kolu rednega dela BKT EuroCupa zabeležila četrto zmago. Ljubljanski kolektiv, ki ga je s klopi ob odsotnosti glavnega trenerja Zvezdana Mitrovića znova vodil prvi pomočnik Đorđe Adžić, je z rezultatom 82:75 na vedno vročem gostovanju premagala Aris.

Cedevita Olimpija je po petih odigranih tekmah pri izkupičku štirih zmag in enega poraza, Zmaji pa so tako izenačili dosežek iz začetka tekmovalne sezone 2014/15, ko je takratna Union Olimpija po petih odigranih tekmah prav tako imela izkupiček 4-1. Potrebno je dodati, da je zagrebška Cedevita v sezono 2014/15 prav tako vstopila z izkupičkom štirih zmag na uvodnih petih tekmah.

Z uspehom v Grčiji so Ljubljančani že po petih odigranih tekmah v rednem delu sezone izenačili seštevek zmag iz zadnjih dveh sezon, obenem pa so se nekoliko oddaljili od neposrednih tekmecev za mesta v končnici. Prihodnji teden v Stožice prihaja Hapoel iz Jeruzalema, teden za tem pa finalist iz minule sezone, JL Bourg. Še prej bo v nedeljo ob 18.00 v Stožicah gostovala podgoriška Budućnost VOLI. Vstopnice za ogled derbija regionalne lige so že na voljo na vstopnice.olimpija.com.

IZJAVE PO TEKMI:

Đorđe Adžić, trener KK Cedevita Olimpija:
“Vložili smo veliko truda, delali veliko rotacij, na katere je klop dobro odreagirala. S spremembo naše peterke smo se želeli prilagoditi njihovi igri, kar je bilo zelo težko. Ob polčasu je bil čas, da se igri prilagodimo. Odreagirali smo kot ekipa in mislim, da smo zasluženo zmagali tekmo.”

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
“Prigarana zmaga. V drugem polčasu smo pokazali dober karakter, predvsem v obrambi, nato pa je steklo tudi v napadu. Zelo lepa zmaga v gosteh, ki smo se je res želeli.”

DJ Stewart, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Vedeli smo, da je pred nami težka preizkušnja. Tekmec je hitro povedel, a smo sprejeli udarec kot ekipa, ostali skupaj in se z borbo vrnili v igro.”

POROČILO TEKME:

Prvi polčas obračuna v Solunu je pripadel domačinom, ki so ob odhodu na glavni odmor vodili za 11 točk (48:37). Podobno je bilo še sredi tretje četrine, ko je Aris vodil 53:43, nato pa se je prednost Grkov začela topiti. Po treh četrtinah je znašala sedem točk (61:54), v zadnji četrtini pa so na parketu popolnoma zagospodarili Zmaji ter si prigarali pomembno zmago. V zaključku srečanja so ohranili mirne živce in na vročem gostovanju v Solunu zabeležili izjemno pomemben uspeh.

Za Cedevito Olimpijo je tokrat največ točk, in sicer 19, dosegel Jaka Blažič. Sledil je Devin Robinson z 18 točkami, DJ Stewart jih je dodal 15, Rok Radović pa 10.