Cedevita Olimpija
84
96

Tretja zaporedna zmaga v AdmiralBet Ligi ABA

Moštvo Cedevite Olimpije je na tekmi sedmega kola AdmiralBet Lige ABA na gostovanju v Beogradu zabeležilo pomembno zmago v boju za mesta tik pod vrhom razpredelnice v regionalnem tekmovanju. Ob povratku glavnega trenerja Simoneja Pianigianija na klop ljubljanskega moštva, je slednje ugnalo FMP Soccerbet z rezultatom 96:84.

Varovanci Simoneja Pianigianija so s prepričljivo predstavo proti Panterjem iz Beograda dosegli tretjo zaporedno zmago v regionalnem tekmovanju in bodo po sedmih odigranih kolih s petimi zmagami na svojem računu tik pod samim vrhom lestvice v AdmiralBet Ligi ABA.

S tem so si priigrali dobro popotnico pred sredino preizkušnjo v BKT EuroCupu, na kateri se bodo v Areni Stožice pomerili proti nemški zasedbi Veolia Towers iz Hamburga in lovili svojo prvo zmago sezone na evropskih parketih. Obračun v stoženski lepotici se bo začel ob 18.30.

Simone Pianigiani, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Zmaga je pomembna, a zame je bolj pomembno, da vidim naše igralce na delu. Vedeli smo, da bo proces dolg. Fantje so prikazali zelo dobro igro brez organizatorja igre. V prvem polčasu smo igrali odlično, ekipno in osredotočeno. V drugem delu tekme smo nato proti zelo dobri ekipi FMP-ja izgubili malo ritma, kar lahko pripišemo temu, da igralci igrajo izven svojih položajev, obenem pa se še vedno spoznavajo med seboj. Vesel sem za fante, saj trdo delajo. Dali smo vse od sebe, moramo biti ponosni na njih, tudi, če pride do poraza, kot je bilo v primeru v Benetkah, kjer smo zelo dobro igrali 35 minut. Vesel sem, da smo lahko dali več priložnosti za igro Roku Radoviću, kar je naš cilj v tej sezoni, tudi Karlo nadaljuje z dobrimi igrami, hkrati pa ga mučijo bolečine v hrbtu. Gregor Glas je v kritičnih trenutkih tekme ostal na parketu, in na ta način lahko napreduje. Več priložnosti bo dobil tudi Luka Ščuka. Ni bilo lahko, sploh po tem, ko se je FMP vrnil v igro, a uspeli smo zmagati, zato sem vesel za igralce.”

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
“Pomembna zmaga, da smo v stiku z vrhom in pomembna, ker je bila priigrana v gosteh. To nam veliko pomeni. Upam, da smo prebrodili to obdobje in prišli v zmagovalni ritem tudi v gosteh. Čas je za zmago v Evropskem pokalu in v sredo bomo naredili vse, da to tudi uresničimo. Zmaga nad FMP-jem je pomembna za našo samozavest, za potrditev, da nekaj delamo pravilno. Upam, da bomo iz tekme v tekmo še naprej rastli.”

ADMIRALBET LIGA ABA, 7. KOLO REDNEGA DELA SEZONE 2023/24

Arena KK FMP (Beograd, Srbija), sobota, 11. november:
FMP SOCCERBET – CEDEVITA OLIMPIJA 84:96 (25:26, 17:32, 27:22, 15:16)

Cedevita Olimpija: Stewart 16 (5 skokov), Armand, Sow 3, Radović 4 (7 skokov), Glas 5, Blažič 24 (7 skokov), Matković 19 (9 skokov), Prepelič 15 (14 podaj), Jones 10 (8 skokov), Ščuka, Klobučar, Šaškov.

POROČILO TEKME:

Po izenačeni prvi četrtini, ki so jo Zmaji zaključili s točko naskoka (25:26), so košarkarji Cedevite Olimpije na parketu dvorane v Železniku zagospodarili v drugi četrtini in se z nizom 14 zaporednih točk oddaljili, v prvem polčasu pa vodili tudi že z 19 točkami razlike. Po glavnem odmoru so košarkarji FMP-ja drugi polčas začeli bolj suvereno in vztrajno manjšali razliko, vendar pa se jim nikoli ni uspelo povsem približati. Šest minut pred koncem tekme so se domačini približali na -6, Simone Pianigiani se je odzval z minuto odmora, po kateri sta Klemen Prepelič in Jaka Blažič poskrbela, da zmaga do konca srečanja ni bila več ogrožena.

Na obračunu v Železniku so nad obročem blesteli kapetan Jaka Blažič, ki je dosegel 24 točk, sedem skokov in ob tem zabeležil valorizacijo 31, Karlo Matkovič (19 točk, 9 skokov, valorizacija 27), DJ Stewart (16 točk), Klemen Prepelič (15 točk, 14 asistenc, valorizacija 30) in Shawn Jones (10 točk, 8 skokov).