Wolves Vilnius
78
86

Še petič zapored v Evropskem pokalu ostali brez zmage

Košarkarji Cedevite Olimpije so v torek na obračunu petega kola rednega dela BKT EuroCupa v Stožicah izgubili proti Wolvesom iz Vilne z rezultatom 78:86.

Cedevita Olimpija tudi po petih tekmah rednega dela nove sezone BKT EuroCupa ostaja brez zmage. V torek so Zmaji, ki jih je s klopi vnovič vodil pomočnik glavnega trenerja Simoneja Pianigianija, Andrea Turchetto, doživeli poraz proti Wolvesom iz Vilne. Slednji so bili od ljubljanske zasedbe boljši z rezultatom 86:78.

V soboto ob 19.00 bodo Zmaji na stoženskem parketu odigrali še zadnjo v nizu štirih zaporednih domačih tekem, v Ljubljano pa na dvoboj šestega kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA prihaja Borac Mozzart iz Čačka. Vstop za otroke do vključno 15. leta bo brezplačen, za vse ostale pa so vstopnice na voljo na vstopnice.olimpija.com.

Andrea Turchetto, pomočnik trenerja KK Cedevita Olimpija:
“Glede na našo situacijo, ko igramo brez organizatorja igre in z igralci, ki so dejansko skupaj zadnjih sedem dni, vključno s tekmami in brez možnosti treninga, smo odigrali dobro tekmo. Imeli smo 18 izgubljenih žog, od tega je bilo približno šest neizsiljenih napak. Na ta način so naši tekmeci dosegali lahke točke. V tretji četrtini smo bili zelo dobri, približali smo se le na eno posest, nato pa smo znova napravili nekaj napak, po katerih so se tekmeci oddaljili. Morali bi se prebiti v vodstvo, a to nam ni uspelo. Ni lahko igrati brez organizatorja igre. Kar nekaj stvari je bilo dobrih. Uspeli smo omejiti njihov met za tri točke. Pokazali smo napredek v naši igri, predvsem nekateri mladi igralci. Še naprej moramo delati na naši igri.”

Klemen Prepelič, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Ne samo zaključek, igrali smo slabo tekom celotne tekme. Preveliko odprtih metov, preveč izgubljenih žog in nervoze, predvsem z moje strani. Žal nov poraz, a gremo naprej. Čez tri dni je nova tekma. Moramo se zbrati in zmagati. Porazi so sestavni del športa, nihče ne izgublja rad. Te tekme nismo mogli zmagati, treba je gledat naprej. Ogromno je poškodb, čemur se moramo prilagoditi in brez izgovora iti naprej.”

BKT EUROCUP, 5. KOLO REDNEGA DELA SEZONE 2023/24

Arena Stožice (Ljubljana, Slovenija), torek, 31. oktober:
CEDEVITA OLIMPIJA – WOLVES VILNIUS 78:86 (18:22, 17:26, 21:15, 22:23)

Cedevita Olimpija: Stewart 13, Armand, Sow 13 (13 skokov), Radović, Glas, Blažič 12, Matković 13 (6 skokov), Prepelič 13 (8 podaj), Jones 10, Ščuka, Klobučar 4, Šaškov.

POROČILO TEKME:

Obračun v Stožicah je bil sprva izenačen, Zmaji so vodili pri 11:9, nato pa so v vodstvo prešli gostje iz Vilne. Na polovici igre v drugi četrtini je semafor kazal 39:24 za Volkove, Ljubljančani pa so se spustili v, žal, neuspešen lov na preobrat. Navijači s tribun so vzpodbujali zeleno-oranžno četo, ki je pred zadnjo četrtino zaostanek uspela zmanjšati na dvomestno število, nato pa po zaporednih točkah Jake Blažiča na zgolj točko. Žal pa domačim popoln preobrat ni uspel, saj so se gostje znova uspeli oddaljiti in na koncu tekmo pripeljati do zmage.

Pred domačim občinstvom so bili najbolj razigrani DJ Stewart (13 točk), Amadou Sow (13 točk / 13 skokov), Karlo Matković (13 točk), Klemen Prepelič (13 točk), Jaka Blažič (12 točk) in Shawn Jones (10 točk).