Veolia Towers Hamburg
83
86

Po skorajšnjem preobratu tesen poraz proti Hamburgu

Košarkarji Cedevite Olimpije so na obračunu sedmega kola rednega dela BKT EuroCupa v Stožicah izgubili proti Veolio Towers Hamburgu z rezultatom 83:86.

Ljubljanska Cedevita Olimpija kot edina v skupini A v rednem delu BKT EuroCupa po sedmih odigranih tekmah ostaja brez zmage. Ljubljančani so v sredo v Stožicah na dvoboju z Veolio Towers Hamburgom izgubili z rezultatom 83:86, na ta način doživeli sedmi zaporedni poraz v evropski sezoni, skupno pa že dvanajsti zaporedni v Evropskem pokalu.

Pred Zmaji pa je že v ponedeljek nova zahtevna preizkušnja, saj v Stožice v okviru osmega kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA prihaja beograjski Partizan Mozzart Bet. Vstopnice za ogled obračuna z aktualnimi regionalnimi prvaki so že na voljo na vstopnice.olimpija.com.

IZJAVE PO TEKMI:

Simone Pianigiani, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Na začetku tekme smo zgrešili nekaj odprtih metov, tudi prostih metov. Fantje so bili nervozni. Prikazali smo našo dobro in slabo sliko. Ob dejstvu, da so moji igralci dobri fantje, so posledično tudi zelo emocionalni. Preveč smo razmišljali o tem, da želimo na domačem parket zabeležiti to prvo zmago. Karlo Matković je imel težave, s tem ga nismo uspeli koristiti tako, kot smo ga želeli, to pa je spremenilo naš načrt za tekmo. Nato smo začeli razmišljati o naših napakah, ko pa je bila tekma že praktično izgubljena, smo začeli igrati brez pritiska in začeli smo kazati naš dober obraz. Zagotovo je negativno, da smo izgubili še enega igralca, centra, kar je udarec ob odsotnosti organizatorjev igre. Pozitivno pa je, da so nekateri igralci pridobili pomembne izkušnje. V regionalni ligi smo v dobrem položaju, v Evropskem pokalu pa nam vedno zmanjkajo malenkosti, da zabeležimo zmago.”

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:“Tekmo smo izgubili že prej. Prve tri četrtine so nesprejemljive in enostavno v domači dvorani ne smemo tako igrati. S slabo igro v tekmo nismo uspeli vključiti gledalcev. V začetku četrte četrtine smo začeli preobrat, igrali agresivno, se borili tako, kot bi se morali prve tri in ravno to nam je na koncu zmanjkalo. Vsi smo si želeli prve zmage v Evropskem pokalu in s tem sami sebi zadali pritisk, da to tekmo moramo dobiti, posledično smo igrali v krču. Ni lepo, a na zadnjo četrtino lahko gledamo pozitivno.”

Klemen Prepelič, igralec KK Cedevita Olimpija:“S trojko Jake Blažiča smo dve minuti pred koncem prišli na dve točki zaostanka. Tekma je bila odprta. Na žalost smo zgrešili dva prosta meta DJ-ja Stewarta, prav tako se je trojka Jake Klobučarja odbila iz koša. Zadnjih pet minut smo igrali vrhunsko igro. V prvih treh četrtinah sem bil sam precej katastrofalen, zato poraz prevzemam nase.”

BKT EUROCUP, 7. KOLO REDNEGA DELA SEZONE 2023/24

Arena Stožice (Ljubljana, Slovenija), sreda, 15. november:
CEDEVITA OLIMPIJA – VEOLIA TOWERS HAMBURG 83:86 (22:19, 14:24, 13:31, 34:12)

Cedevita Olimpija: Stewart 12 (5 skokov), Armand, Sow, Radović, Glas 9 (6 skokov), Blažič 24, Matković 2, Prepelič 23, Jones 2, Ščuka, Klobučar 6, Šaškov 5 (8 skokov).

POROČILO TEKME:

Na dvoboju z nemškim kolektivom Zmajem v prvih treh četrtinah enostavno ni steklo v napadu. To so gostje iz Hamburga izkoristili in z izjemo nekaj minut, ko so primat na igrišču prevzeli Zeleno-oranžni in tudi dobili prvo četrtino (22:19), vseskozi narekovali tempo igre na parketu. Ko je bilo po glavnem odmoru jasno, da so bolečine v hrbtu prehude za Karla Matkovića, slednji ni več stopil na parket, gostje so se hitro oddaljili in povedli za 28 točk.

Ko se je že zdelo, da je borbe za zmago konec, pa se je razplamtela želja po preobratu v moštvu Ljubljančanov. Slednji so z jekleno obrambo povsem paralizirali napad gostov in iz minute v minuto topili zaostanek, v samem zaključku srečanja pa nekajkrat, vključno z zadnjim metom Klemna Prepeliča za tri točke ob zvoku sirene, imeli priložnost tekmo celo izenačiti. Na koncu je za veliki preobrat vendarle zmanjkalo časa in gostje so se veselili prve zmage v tej sezoni evropskega pokala.

Na domačem igrišču je v zeleno-oranžni zasedbi za najvišje doseženo številko točk poskrbel kapetan Jaka Blažič (24 točk), pri najboljših strelcih tekme pa sta se mu pridružila še Klemen Prepelič (23 točk) in DJ Stewart (12 točk / 5 skokov).