93
104

Cedevita Olimpija - Umana Reyer Venice

Cedevita Olimpija v sredo ob 18.30 na obračunu 15. kola rednega dela BKT EuroCupa v Areni Stožice pričakuje beneško Umano Reyer. Vstopnice so na voljo na vstopnice.olimpija.com, za vse otroke do 15. leta pa je vstop brezplačen.

Pred Cedevito Olimpijo je zahtevna preizkušnja v BKT EuroCupu z Umano Reyer iz Benetk, ki bo v sredo ob 18.30 v Areni Stožice. Na dvoboju 15. kola bodo Ljubljančani skušali zabeležiti prvo zmago v Evropskem pokalu v tej sezoni, hkrati prvo po 1. februarju, ko so na domačem stoženskem parketu premagali prav Umano Reyer. Varovanci glavnega trenerja Zorana Martića se bodo skušali po dveh zaporednih porazih proti Wolvesom in Splitu vrniti na zmagovalne tirnice pred očmi domačih navijačev.

Vstopnice za ogled tekme so na voljo na vstopnice.olimpija.com, Eventim Slovenija in na spletni platformi Petrol Ticket. Hkrati si jih vsi lahko zagotovite tudi na vseh Petrolovih bencinskih servisih po Sloveniji. Vstop za vse otroke do 15. leta je brezplačen!

Neposredni televizijski prenos tekme bo možno spremljati na Šport TV 1.

V Stožicah bo znova aktiven tudi družbeno odgovorni projekt Zmajev nasmeh. Ljubljanski klub že celoten december na vseh domačih tekmah zbira trajna živila za družine v stiski, enako bo veljalo tudi tokrat.

Vse navijače pozivamo, da s seboj na tekmo prinesejo navijaške šale v barvah Zmajev! Ob začetku tekme vsi skupaj vzdignimo šale, zapojmo ‘Na vrhu nebotičnika’ in poskrbimo za to, da bo največja slovenska športna dvorana obarvana v barve Cedevite Olimpije!

Blagajna pred dvorano in vrata dvorane bosta odprti od 17.30 dalje. Ljubljanski klub pripravlja obilico aktivnosti, namenjenih navijačem. Vnovič bo odprt NLB ‘Hitri vhod’, ki obiskovalcem, ki pred vstopom v dvorano predložijo bančno kartico NLB, omogoča hitrejši dostop v stožensko dvorano. Znova bo aktiven tudi kotiček 6.Zmaj, preko aplikacije, ki si jo lahko naložite na svoj mobilni telefon že danes in skupaj z nami soustvarjate podobo kluba, pa boste lahko sodelovali v atraktivni nagradni igri.

Vsem navijačem v izogib morebitni gneči priporočamo, da se v Stožice odpravijo z javnim prevozom, saj se lahko vsak, ki ima vstopnico, tri ure pred tekmo in tri ure po njenem zaključku brezplačno vozi z avtobusi Ljubljanskega potniškega prometa.

IZJAVI PRED TEKMO:

“Umana Reyer je ekipa, ki igra izredno čvrsto in fizično, rečemo lahko praktično na meji pretepa, predvsem v igri pod košem. Mprali se bomo upreti agresivni igri naših tekmecev ter jim preprečevati vtekanja pod koš in igro pod obročem. Hkrati so Benečani zelo dobri strelci z razdalje, zato nas čaka težko delo. Na tekmo se moramo dobro pripraviti predvsem mentalno,” je pred sredinim dvobojem v Stožicah povedal glavni trener Ljubljančanov, Zoran Martić.

“Čaka nas še ena zahtevna tekma proti Umani Reyer, ki se še vedno bori za mesto v končnici, to pa je zagotovilo za to, da bodo naši tekmeci v Ljubljano prišli visoko motivirani in z veliko energije. Tudi nam motivacije ne manjka, saj želimo zabeležiti prvo zmago v tekmovanju. Imeli smo nekaj dni več za pripravo, tako da upam, da smo se dobro pripravili, in da to, kar delamo na treningih prenesemo na tekmo, ter zabeležimo prvo zmago, je pred dvobojem v Stožicah povedal Gregor Glas. Slednji je na dvoboju s Prometejem pred novim letom na parketu preživel 32 minut in dosegel 14 točk, na obračunu z Wolvesi pa je v 19 minutah v statistiko vpisal devet točk. Na pokalnem dvoboju s Triglavom je ob 16 točkah zbral pet skokov, proti Crveni zvezdi pa v Tivoliju 10 točkam dodal pet asistenc. Proti Splitu je dosegel sedem točk.

BKT EUROCUP, 15. KOLO REDNEGA DELA SEZONE 2023/24

Arena Stožice (Ljubljana, Slovenija), sreda, 17. januar, ob 18.30:
CEDEVITA OLIMPIJA – UMANA REYER VENICE (nakup vstopnic; TV prenos na Šport TV 1)

NAPOVED TEKME:

Zmaji se bodo v sredo v stoženski dvorani zoperstavili trenutno najboljši ekipi italijanskega državnega prvenstva, ki ima po 16 odigranih tekmah v Serii A na svojem računu 12 zmagi in štiri poraze. Hkrati se Benečani borijo za mesto v končnici Evropskega pokala, za šestim mestom, ki še vodi v izločne boje, pa zaostajajo dve zmagi. Trenutno so namreč pri izkupičku petih zmag, pred njimi pa je Prometey, ki ima na svojem računu sedem zmag.

Od zadnjega medsebojnega obračuna s Cedevito Olimpijo, ki je bil 7. novembra v Benetkah, je Umana Reyer odigrala osem tekem rednega dela EuroCupa, zmagala pa je trikrat. Tudi pred prihodom v Ljubljano so varovanci glavnega trenerja Nevena Spahije zabeležili zmago, na domačem parketu so po podaljšku z rezultatom 106:96 premagali Bešiktaš. Kyle Wiltjer je dosegel kar 32 točk, po točkovnem izkupičku pa mu je sledil Marco Spissu s 17 točkami.

Na prej omenjenem prvem srečanju v sezoni so Zmaji praktično celotno tekmo diktirali tempo igre na parketu. Po 20 minutah igre so vodili za pet točk, v tretji četrtini za 13, pred začetkom zadnje četrtine pa za deset. A v zadnji četrtini je sledil padec v igri Ljubljančanov, ki s svojo obrambo niso več uspeli zaustaviti domačega moštva, slednje pa je samo v zadnji četrtini doseglo kar 33 točk. Umana Reyer je tako uprizorila preobrat in na koncu slavila zmago z rezultatom 95:87.

Za Cedevito Olimpijo sta takrat največ točk, in sicer vsak po 16, prispevala Amadou Sow in Jaka Blažič, slednji je v svojo statistiko dodal še sedem skokov. Karlo Matković se je zaustavil pri 14 točkah, Klemen Prepelič pa pri 12. Pri Umani Reyer je bil najboljši strelec Barry Brown ml. z 21 točkami, sledil je Rayjon Tucker z 19 točkami.