Partizan Mozzart Bet
95
91

Cedevita Olimpija - Partizan Mozzart Bet

Košarkarji Cedevite Olimpije bodo v ponedeljek ob 17.30 v dvorani Stožice na obračunu osmega kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA gostili aktualne prvake regionalnega tekmovanja, košarkarje beograjskega Partizana Mozzart Bet. Vstopnice za ogled obračuna z evroligašem so še vedno na voljo na vstopnice.olimpija.com.

Pred Cedevito Olimpijo je še ena v nizu zahtevnih preizkušenj. Niz zaporednih zmag v rednem delu AdmiralBet Lige ABA, v katerem so Zmaji trenutno pri izkupičku petih zmag in dveh porazov, bodo izbranci glavnega trenerja Simoneja Pianigianija skušali podaljšati proti beograjskemu Partizanu Mozzart Bet. Tudi aktualni prvaki regionalne lige imajo po sedmih odigranih tekmah enak izkupiček kot slovenski prvaki. V stoženski dvorani se bo derbi z beograjskim kolektivom začel ob 17.30.

Od nastanka Cedevite Olimpije leta 2019, Zmaji na domačem parketu proti Črno-belim ne poznajo poraza. Na petih tekmah so namreč zabeležili pet zmag, drugačno pa je razmerje zmag in porazov v Beogradu, kjer je Partizan na šestih tekmah zabeležil pet zmag.

Vstopnice za ogled tekme so na voljo na vstopnice.olimpija.com, Eventim Slovenija in na spletni platformi Petrol Ticket. Hkrati si jih vsi lahko zagotovite tudi na vseh Petrolovih bencinskih servisih po Sloveniji.

Neposredni televizijski prenos tekme bo možno spremljati na TV Arena Sport Slovenija 1.

Vse navijače pozivamo, da s seboj na tekmo prinesejo navijaške šale v barvah Zmajev! Ob začetku tekme vsi skupaj vzdignimo šale, zapojmo ‘Na vrhu nebotičnika’ in poskrbimo za to, da bo največja dvorana v Sloveniji obarvana v barve Cedevite Olimpije!

Blagajna pred dvorano in vrata dvorane bosta odprti od 16.30 dalje. Ljubljanski klub pripravlja obilico aktivnosti, namenjenih navijačem. Vnovič bo odprt NLB ‘Hitri vhod’, ki obiskovalcem, ki pred vstopom v dvorano predložijo bančno kartico NLB, omogoča hitrejši dostop v stožensko dvorano. Znova bo aktiven tudi kotiček 6.Zmaj, preko aplikacije, ki si jo lahko naložite na svoj mobilni telefon že danes in skupaj z nami soustvarjate podobo kluba, pa boste lahko sodelovali v atraktivni nagradni igri.

Parkiranje v garažni hiši Stožice bo po zapolnitvi prostih kapacitet omogočeno le še obiskovalcem s posebnimi parkirnimi dovolilnicami. Obiskovalce naprošamo, da parkirate na okoliških parkiriščih v okolici ŠRC Stožice. Vsem navijačem v izogib morebitni gneči priporočamo, da se v Stožice odpravijo z javnim prevozom, saj se lahko vsak, ki ima vstopnico, tri ure pred tekmo in tri ure po njenem zaključku brezplačno vozi z avtobusi Ljubljanskega potniškega prometa.

IZJAVI PRED TEKMO:

“Zavedamo se, da je pred nami nova težka tekma. Za nas vsaka tekma predstavlja novo preizkušnjo, na kateri se želimo izboljšati. Moramo igrati čvrsto. Zaigrali bomo brez Karla Matkovića, zato se bomo znova predstavili v drugačni postavi, ki bo nižja in manj atlestka pod košem. Morali se bomo odločno zoperstaviti evroligaški ekipi, ki ima visoke igralce, v svoje vrste je Partizan med drugim pripeljal tudi Bruna Cabocla. Preizkušnja, ki je pred nami, nam ponuja priložnost, da napredujemo v svoji igri, se borimo za vsako žogo, hkrati pa moramo dati vse od sebe v vsaki akciji,” je pred ponedeljkovo tekmo v Stožicah povedal glavni trener Zmajev, Simone Pianigiani.

“Pred nami je zelo zahtevna tekma. Zavedamo se kakovosti ekipe Partizana, ki bo zagotovo v Ljubljano prišla izredno motivirana, saj so Beograjčani na zadnji tekmi v regionalni ligi doživeli poraz. Zagotovo nas čaka neka reakcija s strani tekmecev na ta poraz, naša naloga pa je, da damo vse od sebe skozi celotno tekmo in skušamo presenetiti. Po tekmi s Hamburgom smo imeli malo več časa za pripravo in dali bomo vse od sebe, da se predstavimo v čim boljši podobi,” je pred tekmo s Partizanom povedal Gregor Glas, ki je del svoje mlade kariere tudi preživel pri beograjskem kolektivu. Glas je bil na sredini tekmi s Hamburgom eden od glavnih razlogov, da je skoraj prišlo do izjemnega preobrata.

ADMIRALBET LIGA ABA, 8. KOLO REDNEGA DELA SEZONE 2023/24

Arena Stožice (Ljubljana, Slovenija), ponedeljek, 20. november, ob 17.30:
CEDEVITA OLIMPIJA – PARTIZAN MOZZART BET (nakup vstopnic; TV prenos na TV Arena Sport Slovenija 1)

NAPOVED TEKME:

Po zmagah nad SC Derbyjem, Borcem Mozzart in FMP-jem Soccerbet bodo Ljubljančani v ponedeljek v stoženski dvorani skušali zabeležiti četrto zaporedno zmago v rednem delu regionalne lige. V Železniku so minuli konec tedna zablesteli Jaka Blažič (24 točk / 7 skokov), Klemen Prepelič (15 točk / 14 asistenc) in Karlo Matković (19 točk / 9 skokov) in tlakovali pot do zmage z rezultatom 96:84 nad FMP-jem, z uspehom pa je ljubljanski kolektiv obdržal stik z vrhom lestvice.

Žal se sezona po podobnih taktih ne odvija v BKT EuroCupu, kjer so Ljubljančani v sredo v sedmem kolu rednega dela doživeli še sedmi poraz. Na obračunu s Hamburgom so Zmaji tekmo dobro odprli, nato pa padli v igri, in nemška ekipa si je v tretji četrtini priigrala 28 točk naskoka. Sledil je juriš ljubljanske zasedbe, ki se je v zadnji četrtini uspela povsem približati, zmaga z rezultatom 86:83 pa je kljub vsemu odšla v Hamburg. Blažič je tokrat dosegel 24 točk, Prepelič se je ustavil pri 23 točkah.

S parketa bo zaradi bolečin v hrbtu nekaj časa odsoten Karlo Matković. Slednji je na sredinem dvoboju s Hamburgom na parket stopil le v prvem polčasu, predvidoma pa bo izpustil naslednje tri tekme. Postopoma se v polni pogon vrača Justin Cobbs, ki zaradi poškodbe zadnje stegenske mišice leve noge ni zaigral vse od 25. oktobra, ko se je tudi poškodoval na obračunu Evropskega pokala z ukrajinskim Prometejem.

Partizan Mozzart Bet regionalne sezone zagotovo ni začel po željah svojih navijačev, saj so Črno-beli na sedmih tekmah doživeli dva poraza. Zadnjega je aktualnim prvakom AdmiralBet Lige ABA zadala Igokea m:tel v sedmem kolu, v Štark Areni je semafor po 40 minutah kazal 91:89 v korist moštva iz Laktašev. Ob tem je potrebno dodati, da je bil rezultat še malo manj kot devet minut do konca zadnje četrtine 79:60 v korist Igokee, nato pa se je Partizan povsem približal, v zadnji minuti srečanja tudi izenačil na 89:89, nato pa je zmago svoji ekipi prinesel Stefan Moody. Pri Partizanu so bili najboljši strelci Zach LeDay s 16 točkami, Uroš Trifunović s 15 točkami in Danilo Ađušić s 13 točkami.

V dvoboj s Cedevito Olimpijo Partizan vstopa po zaključku tedna z dvojnim programom v elitni Evroligi. Beograjčani so v torek gostovali pri Bayernu in tekmo izgubili z rezultatom 85:94, v petek pa so v Štark Areni gostili ALBO in zabeležili zmago z 89:74. V evroligaški konkurenci je četa Željka Obradovića trenutno pri izkupičku štirih zmag in petih porazov. Najbolj učinkovit posameznik na tekmah Evrolige v dresu Partizana je trenutno James Nunnally, ki v povprečju dosega 13,0 točke na tekmo.