Paris Basketball
77
93

Poraz proti vodilnim Parižanom

Košarkarji Cedevite Olimpije so v sredo na obračunu devetega kola rednega dela BKT EuroCupa v Stožicah izgubili proti Paris Basketballu (77:93).

Cedevita Olimpija je v sredo prvo polovico tekmovalne sezone 2023/24 v rednem delu BKT EuroCupu zaključila s porazom proti Paris Basketball na domačem stoženskem parketu. Ljubljančani so tako doživeli deveti zaporedni poraz v evropski sezoni, skupno pa že štirinajsti zaporedni v Evropskem pokalu.

V Stožicah je semafor kazal 93:77 v korist ekipe z najboljšim izkupičkom zmag in porazov v skupini A.

Zmaji se bodo na domači parket vrnili v nedeljo, ko bodo ob 17.00 v Stožicah gostili Zadar, in skušali podaljšati niz zmag v regionalni ligi. Vstopnice so na voljo na vstopnice.olimpija.com, za vse otroke do 15. leta pa bo vstop brezplačen. Prihodnjo sredo v Stožice prihaja Hapoel iz Tel Aviva, ljubljanska ekipa pa bo iskala priložnost za prvo evropsko zmago.

Simone Pianigiani, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Tekom tekme je bilo jasno, da imata ekipi drugačno raven energije, zavedali smo se tudi, da imamo drugačne ravni energije, telesnih predizpozicij in agresivnosti. Težko je ponoviti predstavo Bešiktaša, ki je Paris zadržal na manjšem številu točk. Dolgo smo bili skupaj, to je bil tudi načrt, a zgrešili smo preveč odprtih metov, ki bi jih morali zadeti, če bi želeli zmagati. Naši tekmeci so veliko rotirali, igrali agresivno, zato jim moramo čestitati. Želeli smo ponoviti tekmo proti Partizanu in Budućnosti, a nam ni uspelo. Vidi se, da med ekipama obstaja razlika. Želimo si zmagovati, na parket pa nismo stopili s pravo energijo.”

Gregor Glas, košarkar Cedevite Olimpije:
“V drugi polčas smo vstopili preveč lahkotno in premalo agresivno. Z napakami smo nasprotniku dovolili odprte mete in jim pustili, da delajo to, v čemer so dobri. Ni nam uspelo ustaviti njihove hitre igre. Na koncu so nam na žalost ušli. Kljub temu smo upali, da se jim bomo v končnici uspeli približati in priigrati preobrat. Čakajo nas pomembne tekme v regionalni ligi in EuroCupu. Gremo na delo.”

BKT EUROCUP, 9. KOLO REDNEGA DELA SEZONE 2023/24

Arena Stožice (Ljubljana, Slovenija), sreda, 29. november:
CEDEVITA OLIMPIJA – PARIS BASKETBALL 77:93 (26:25, 18:23, 17:19, 16:26)
: Stewart 17, Sow 2 (5 skokov), Radović 4, Cobbs 21, Glas 1, Blažič 14, Prepelič 10, Jones 6 (10 skokov), Ščuka, Klobučar, Mahalbašić 2.

POROČILO TEKME:

Po izenačenem prvem polčasu, v katerem se nobena od ekip ni uspela občutneje oddaljiti od druge, so gostje stopili na plin po glavnem odmoru in se po približno polovici igre v tretjem delu tekme oddaljili na 63:53. Zmaji so se sicer vztrajno borili, skušali zmanjšati zaostanek, a francoski kolektiv je vsakič znova uspel odbiti vse poskuse preobrata. Na koncu so gostje slavili zmago z rezultatom 93:77.

Ob končni sireni je najvišje število točk pri Zmajih zabeležil Justin Cobbs (21 točk), strelsko razpoloženimi pa so bili še DJ Stewart (17 točk), Jaka Blažič (14 točk) in Klemen Prepelič (10 točk).