Joventut Badalona
87
88

Po drami v podaljšku v Stožicah zmaga odhaja v Badalono

Članska zasedba Cedevite Olimpije je v sredo v drugem kolu rednega dela BKT EuroCupa v Stožicah po izredno borbeni predstavili doživela poraz po podaljšku proti Joventutu iz Badalone (87:88).

Cedevita Olimpija je v sredo doživela tretji zaporedni poraz v mednarodnih tekmovanjih v tej sezoni. Na obračunu drugega kola rednega dela BKT EuroCupa so Ljubljančani v Stožicah izgubili proti Joventutu iz Badalone. Semafor v stoženski dvorani je po drami v podaljšku kazal 87:88 v korist gostov.

Naslednja preizkušnja izbrance glavnega trenerja Simoneja Pianigianija čaka v soboto ob 15.00, ko v Stožice v tretjem kolu rednega dela AdmiralBet Lige ABA prihaja Split. Tekmo bo obeležilo sodelovanja z organizacijo Europa Donna Slovenija, ki vsako leto oktober posveti osveščanju o raku dojk. Ljubljanski kolektiv bo sodelovanje obeležil v okviru družbeno odgovornega projekta Zmajev nasmeh, v sklopu akcije pa bodo imela dekleta na tekmi s Splitom brezplačen vstop.

Simone Pianigani, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Odigrali smo odlično tekmo. Moramo ostati pozitivni, ne glede na to, da je šla zadnja žoga skozi obroč, saj so se fantje predstavili z igro na visoki ravni. Na tekmi so največji problem predstavljale poškodbe. Tekma je bila praktično uničena ob glavnem odmoru, saj je bilo ključno, da tekmece napadamo z dvema organizatorjema igre. Razliko v igri lahko vidite v številu izgubljenih žog, saj smo jih imeli po 20 minutah šest, na koncu tekme pa 18. Luka Ščuka je bil naš velik adut, saj smo z njim želeli napadati Deshauna Thomasa. Poznala se je tudi odsotnost Roka Radovića, ki bi se lahko odlično odrezal na tekmi s tekmecem, kot je Joventut. Fantje so pustili srce na igrišču, resnično garajo vsak dan. Moramo ostati pozitivni in preučiti naše zdravstvene težave, saj ne vemo, ali bo Nikola Radičević s parketa odsoten krajše ali daljše obdobje. Odmora nimamo, tudi kvalifikacijskega okna ni več, zato bo izredno zahtevno nastopati v takšni postavi. Že sobotna tekma s Splitom zna biti za nas izredno zahtevna.”

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
“Imeli smo dobljeno tekmo, a so na koncu igralci Joventuta zadeli težek met. To je šport. Res smo si želeli zmage. Naredili smo vse, da bi ta cilj tudi uresničili, a nam to enostavno ni bilo usojeno. Gledamo naprej. Kljub izidu smo na tekmi pokazali dober karakter, sploh po zaostanku v zadnji četrtini. Tekma je bila praktično odločena, a smo se vrnili in priigrali podaljšek. Sigurno je to nekaj pozitivnega in še bomo delali na tem.”

BKT EUROCUP, 2. KOLO REDNEGA DELA SEZONE 2023/24

Arena Stožice (Ljubljana, Slovenija), sreda, 11. oktober:
CEDEVITA OLIMPIJA – JOVENTUT BADALONA 87:88* (18:20, 25:12, 10:19, 23:25 11:12)

Cedevita Olimpija: Stewart 4, Armand, Sow 10 (5 skokov), Radičević 1, Cobbs 28, Glas, Blažič 24 (7 skokov), Matković 11 (9 skokov), Jones 6, Ščuka 3, Klobučar, Šaškov.
*Po podaljšku.

POROČILO TEKME:

V Stožicah smo tokrat videli drugačen obraz Zmajev, kot na uvodni tekmi Evropskega pokala v Izraelu in v nedeljo v Beogradu. Z zavzeto igro so v prvem polčasu dvoboja z Joventutom diktirali tempo igre na parketu, na glavni odmor pa tako s seboj odnesli 11 točk naskoka (53:42). V Zmajevo družino je skrb vnesla poškodba gležnja mladega Luke Ščuke v drugi četrtini, le nekaj minut za tem pa je zaradi bolečin v mečni mišici parket zapustil tudi Nikola Radičević.

Kljub vsemu so košarkarji Cedevite Olimpije pred zadnjo četrtino v svojih rokah držali prednost dveh točk (53:51), nato pa so bolje zaigrali gostje iz Badalone in v prvi polovici zadnjega dela igre prešli v vodstvo. Borbeni Zmaji so v zaključku rednega dela s trojko kapetana Jake Blažiča uspeli izsiliti podaljšek, kjer se jim je zmaga že nasmihala, a jo je s seboj v Badalono odnesel Andres Feliz, ki je zadel met za končno zmago preko iztegnjenih rok Shawna Jonesa.

Zmaji so kljub porazu prikazali borbeno igro. Najbolj razigrana na domačem igrišču sta bila Justin Cobbs (28 točk) in kapetan Jaka Blažič (24 točk / 7 skokov), sledila pa sta jima Karlo Matković (11 točk / 9 skokov) in Amadou Sow (10 točk / 5 skokov).