Cedevita Olimpija
81
82

S pomembno zmago v Podgorici podaljšan niz zmag v regionalnem tekmovanju

Košarkarji Cedevite Olimpije se iz gostovanja v Podgorici vračajo s pomembno zmago. V devetem kolu rednega dela AdmiralBet Lige ABA so Zmaji z rezultatom 82:81 ugnali Budućnost VOLI.

Cedevita Olimpija je svoj niz zaporednih zmag v AdmiralBet Ligi ABA podaljšala na pet, potem ko so varovanci glavnega trenerja Simoneja Pianigianija v Podgorici zabeležili novo odmevno zmago. Tokrat so Zmaji na pleča postavili Budućnost VOLI in si prislužili položaj med tremi najuspešnejšimi moštvi regionalnega tekmovanja po devetih odigranih kolih. Po dramatični končnici je semafor v dvorani ob reki Morača kazal rezultat 82:81 v prid zeleno-oranžnih.

Z izkupičkom sedmih zmag na devetih tekmah Zmaji ostajajo povsem pri vrhu lestvice tekmovanja, z uspehom v Podgorici pa so se uspeli oddaljiti od Budućnosti, ki ima zdaj zmago manj od slovenskih prvakov. Enako število zmag imata Igokea m:tel, ki je v petek na domačem parketu premagala Zadar, in Crvena zvezda Meridianbet, ki bo v devetem kolu v ponedeljek gostovala pri novomeški Krki.

Cedevita Olimpija je zadnji poraz v regionalni ligi doživela 22. oktobra na gostovanju pri Igokei, nato pa zaporedoma premagala SC Derby, Borac Mozzart, FMP Soccerbet, Partizan Mozzart Bet in zdaj Budućnost VOLI.

Zasedba iz Stožice se bo v nedeljo vrnila v Ljubljano, kjer jo v sredo ob 18.30 čaka nova preizkušnja v BKT EuroCupu. V okviru devetega kola rednega dela v stožensko dvorano prihaja vodilna ekipa skupine A, Paris Basketball. To bo prva od treh zaporednih tekem na domačem parketu, saj prihodnjo nedeljo v Stožice prihaja Zadar, nato pa bo sledila še preizkušnja proti Hapoelu iz Tel Aviva. Na vseh decembrskih tekmah bo vstop za otroke do 15. leta brezplačen!

Simone Pianigiani, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Velika zmaga. Vesel sem za fante in ponosen sem na njih. Za nami je naporen teden s tremi tekmami proti kvalitetnim ekipam v zgolj šestih dneh. Na vseh treh tekmah smo se predstavili oslabljeni, brez Karla Matkovića, na zadnjih dveh tudi brez Aleksandra Šaškova, a okrepljeni z Justinom Cobbsom, ki pa nikoli do tega tedna še ni zaigral s Klemnom Prepeličem. V takšni postavi je težko igrati proti ekipam, ki imajo v svoji zasedbi visoke in skočne igralce. Za nami je zelo dobra tekma. Tekmo smo zaključili z nadzorom, to pa pomeni, da so bili fantje osredotočeni, ne glede na utrujenost po tem tednu. Napravili smo prave odločitve, napadali koš in odigrali dobro v obrambi v treh akcijah naših tekmecev. Fantje, ki se trudijo na vseh treningih in tekmah, si zaslužijo zadovoljstvo po zmagah, kot sta uspeha proti Partizanu in Budućnosti.”

Shawn Jones, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Za nami je težka tekma, odločilne so bile zadnje sekunde. Ponosen sem na ekipo in trud, ki smo ga prikazali v obrambi. Bili smo aktivni, se vrnili iz zaostanka in poskrbeli za res ekipno zmago. Zame je to ena najboljših zmag v tej sezoni. Tudi med slabšimi minutami igre smo ostali skupaj in našli način, da ostanemo pozitivni, kar se je pokazalo na igrišču. S peto zaporedno zmago smo v dobrem ritmu za prihajajočo EuroCup tekmo, na kateri bomo poskusili zabeležiti prvo zmago.”

ADMIRALBET LIGA ABA, 9. KOLO REDNEGA DELA SEZONE 2023/24

Morača (Podgorica, Črna Gora), sobota, 25. november:
BUDUĆNOST VOLI – CEDEVITA OLIMPIJA 81:82 (23:24, 25:17, 15:21, 18:20)
: Stewart 20, Sow 6, Radović 5, Cobbs 15 (6 podaj), Glas, Blažič 13 (9 skokov), Prepelič 7, Jones 14 (11 skokov), Ščuka 2, Klobučar.

POROČILO TEKME:

Zmaji so v Morači po desetih minutah igre vodili za točko (24:23), a so domači obrnili potek tekme v svojo korist do polčasa, ko so vodili 48:41. Ljubljančani so po glavnem odmoru lovili domače in jih naposled tudi ujeli ter ob začetku zadnje četrtine celo povedli za točko (64:63). Sledil je niz devetih zaporednih točk Budućnosti, s katerim so zeleno-oranžni znova zaostali za osem točk (64:72) in zdelo se je že, da bo par točk ostal v Črni Gori, a je Cedevita Olimpija zbrala dovolj moči za vnovičen preobrat, ko je bilo to najbolj potrebno. Shawn Jones je ob zvoku sirene poskrbel za odločilni koš ob osebni napaki in s tem postavil končni rezultat 82:81 za Ljubljančane.

V Morači je bil že od samega začetka najbolj razigran DJ Stewart, ki je do 12. minute navduševal s svojo 100% natančnostjo meta, na koncu pa kot prvi strelec zeleno-oranžne zasedbe tekmo zaključil s 20 točkami. Med glavnimi strelci so se mu pridružili še Justin Cobbs s 15 točkami, Shawn Jones s 14 točkami in 11 skoki ter kapetan Jaka Blažič, ki je nanizal 13 točk in devet skokov.