27.11.2021

Soboto zaključili z zmago nad Borcem

Košarkarji mladinske ekipe Cedevite Olimpije so soboto, v kateri so odigrali dve tekmi na turnirju mladinske regionalne lige v Baru, zaključili s polovičnim izkupičkom. Po dopoldanskem porazu proti Megi Mozzart (63:106), so mladi Zmaji na večernem obračunu z Borcem pokazali zobe in slavili visoko zmago s 83:57. Po štirih odigranih tekmah na turnirju mladinske regionalne … Continued

Po štirih odigranih tekmah na turnirju mladinske regionalne lige v Baru, imajo košarkarji Cedevite Olimpije na svojem računu dve zmagi in dva poraza. V soboto so morali izbranci glavnega trenerja Boruta Fijavža najprej priznati premoč aktualnim prvakom mladinske regionalne lige, košarkarjem Mege Mozzart, na večernem obračunu pa so nato premagali Borac iz Čačka.

V tretjem kolu so košarkarji Cedevite Olimpije v soboto dopoldan doživeli visok poraz proti aktualnim prvakom, košarkarjem Mege Mozzart. Slednji so tekmo v svojo korist začeli obračati v drugi polovici prve četrtine, v nadaljevanju pa svojo prednost le še višali in se veselili zanesljive zmage z rezultatom 63:106. V zeleno-oranžni četi je bil najboljši strelec Andrija Jelavić s 17 točkami.

Na popoldanskem obračunu z Borcem so mladi Zmaji pokazali drugačen obraz. Velik korak k zmagi nad Borcem so napravili v drugi četrtini, po nekoliko bolj zadržani tretji četrtini, pa so v zadnji nato kmalu razrešili vprašanje zmagovalca. Po 40 minutah igre je tako semafor v Športni dvorani Topolica kazal 83:57 v korist ljubljanskega moštva.

Svojo zadnjo tekmo na turnirju v Baru bo Cedevita Olimpija odigrala v nedeljo, ko se bo ob 15.30 pomerila z Mornarjem-Barskim zlatom.

MLADINSKA LIGA ABA (Bar, Črna gora; 25.-28. november 2021)